Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Transalp 600 Обслужване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Honda Transalp 600 Обслужване

    Здравейте момчета
    Мойта Хондичка вече 600 км не ми е прекъсвала и е ми е създавала главоболия, мисля че проблема е напълно оправен
    Нямаще да се справя без ваша помощ, за което съм ви мноооооооооого благодарен.
    И както обещах, ако имате време и желание, може да пием някъде по една бира за здраве ит от благодарност
    само кажете кога и къде
    Още веднъж МНОГО БЛАГОДАРЯ

    Коментар


    • #32
      От: Honda Transalp 600 Обслужване

      Радвам се, че всичко е наред и съм абсолютно убеден, че още много километри ще е така (освен ако не сдаде багажа другият CDI модул, но вече знаеш какво е лечението). Както навсякъде пишат мотора е бомбоустойчив и това наистина е така. Скоро ще се убедиш сам.

      Желание тия дето ще ни намериш да пишем тук винаги имаме... и то не само за "йединье и пиенье" ами за всякакви хубавини също... като каране в дъжд, в кал, при температури около нулата и всякакви подобни... виж с времето е по-трудно

      Ти обаче не се притеснявай. Ще дойде ред да почепиш... че кой бяга от печено агне
      Това разбира се е шега. Тия писания са ей така, веселба да става. Важното беше да оправиш машната.

      Сега си карай моторетката със здраве!
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • #33
        От: Honda Transalp 600 Обслужване

        Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
        ...Ти обаче не се притеснявай. Ще дойде ред да почепиш... че кой бяга от печено агне ...
        Ехх, провали чевермето!

        Безпроблемни километри и от мен.

        Иво
        Черпете ме, не ме щадете!
        _________________
        (\__/)o*******_
        (='.'=)*O*.--._.=.\-.
        ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

        Коментар


        • #34
          От: Honda Transalp 600 Обслужване

          Благодаря ви момчета,
          Безпроблемно каране и на вас
          Аз следя форума, така че съм сигурен, че рано или късно ще го направим чевермето
          Благодаря още веднъж за всичко

          Коментар


          • #35
            От: Honda Transalp 600 Обслужване

            Христос воскресе!

            А също така и моя мотор (Transalp 600V 93-та) след дългия му престой във всички кътчета на гаража :-) След като събрах всичко и вчера му врътнах едно кръгче ми направи впечатление един шум от веригата на който честотата зависи пряко от скоростта, едно бззззззззззз все едно в капака на предния пиньон има кошер с пчели и това само когато мотора набира (тоест предния пиньон върти задния) когато мотора спира на скорост (задния пиньон върти предния) шумът изчезва. Сега въпроса ми е дали е нормално това или не, защото аз преди това не си спомням да го е имало като шум. Обяснението за мен на този етап е, че когато мотора набира, горната част на веригата се опъва а долната провисва и точно обратното когато намалявам на скорост и при това провисване отдолу веригата трие някъде. Разбира се, че първото нещо беше да проверя обтягането на веригата (по-опъната, 2-3 см хлабина или по-хлабава, 6-7см хлабина не променят нещата)

            Сега идва ред да спомена какво съм правил по мотора. Сменени са вригата (DID), пиньони (JT, преден 16 заден 46), плъзгача на веригата (този които е на вилката) и отдолу има още един плъзгач (и двата плъзгача са оригинални от Бултрако) Това са нещата според мен от които е възможно да произтича този шум. Другите ремонти които биха могли да имат нещо общо се състоят в сервизирането на задното окачване (пълон разглабяне, проверка и смазване на про-линк-а). И само за пълнота на картината (ако някой ми докаже че тези неща имат нещо общо с проблема ще се откажа да си ремонтирам сам мотора) ще добавя какво друго съм правил:
            Смяна на маслото в коловете на предното окачване, реглаж на клапани, смяна на масло и филтри (въздушен и маслен) и основно почистване на карбуратора + регулиране на нивото в тях + синхронизация (последните три и оригиналан филтър го препоръчвам на всеки който не го е правил, мотора направо литна)

            То това описание стана малко дълго, за което се извинявам, но бих искал хората които ще се опитат да ми помогнат да имат по-пълна картина, а не да им се налага да задават доуточняващи въпроси.

            П.С.
            Ако мога да бъда полезен на някой с въпроси по горе описаните ремонти, ще се радвам да помогна :-)
            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

            Коментар


            • #36
              От: Honda Transalp 600 Обслужване

              Ако няма съосие на пиньоните тогава има шум на веригата. Да не си обърнал предният пиньон обратно? Другото, което може да е разбит лагер на оста на предният пиньон, но най-вероятно проблема е там, където е пипано и сменявано нещо. Пак трябва да се проверят внимателно пиньони, плъзгачи, съосие и опънатост на веригата.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #37
                От: Honda Transalp 600 Обслужване

                Благодаря за бързия отговор ВладиЧ (в този слънчев и почивен за повечето ден не се и надявах на отговор) :-)

                Като се върна от работа довечера ще проверя пак всичко, особенно внимание ще обърна на плъзгача отдолу защото както обясних този щум го има само когато мотора "дърпа" и изчезва напълно когато колелото "бута" мотора и се обере провисването на веригата. За посоката на пиньона съм сигурен че е правилна (четох доста по темата в сервизната книжка и по разни чуждестранни сайтове) надписите на пиньона се виждат (т.е. по изпъкналата част е навън) освен това си мисля че ако предния и задния пиньон не са в една равнина (току що ми светна една лампичка ) този шум ще го има и в двата случая, а не само когата мотора набира. Сетих се че съм пропуснал нещо важно в предният пост. Понеже пластината която фиксира (силно казано фиксира, но не се сещам за по-подходящ израз) предният пиньон към вала на скоростната кутия се беше износила доста (сякаш пиньона е премазал зъбците и, докато се е опитвал да изхвръкне на вън и дори имаше следи от главите на болтовете по вътрешната страна пласмасовия капака на предния пиньон) я подмених с нова (пак оригинална от Бултрако). Сега ми хрумна всъщност че наистина двата пиньона може да не са в една равнина понеже новата пластина не е износена грам и не позволява на пиньона да излезе толкова навън (но пак остава въпроса не би ли трябвало да се чува шум и в двата случая?) Ще пробвам да сложа старата и ще докладвам :-)

                П.С.
                Проверил съм за луфтове и хлабини задното окачване, и проверката ми показа че такива няма. Също така съм внимавал да не объркам спейсърите при монтажа на гумата (не че е възможно, защото са с различен диаметър но все пак го споменавам) Ако има някой от София или наблизо (не ми се ще да карам дълго и да прецакам верига и пиньони за 260 лв.) с Transalp с който да се консултирам на живо (тоест да чуе точно за какъв шум става дума) бих могъл да намина покрай него (разбира се, че ще нося бира :-) )
                Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                Коментар


                • #38
                  От: Honda Transalp 600 Обслужване

                  В същност на Африката изпъкналата част (шайба) на предният пиньон е навътре към скоростната кутия, но на Транслапа може да е обратно. Пак провери точно.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #39
                    От: Honda Transalp 600 Обслужване

                    Владич, сигурен ли си? И на двата мотора изпъкналото е от вън.
                    Иначе за шума - абе тая верига смазваш ли я с нещо
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • #40
                      От: Honda Transalp 600 Обслужване

                      Такааа, сега се връщам от гаража. Пробвах каво ли не, но шума си остава . Смених новата фиксираща планка със старата, шума си остана. После реших да обърна предния пиньон обратно по предложението на ВладиЧ, ефекта беше, че болтовете стържат по капака, но въпреки това направих един тест без капака и шума пак си е там. Включително подложих старата планка м/у пиньона и новата, както и пробвах да подложа старата планка от вътрешната страна на пиньона но пак без резултат. Последните импровизации ги видах на снимки по разни форуми (чичко гуугъл е голяма работа :-) ) След всички възможни комбинации които може да се направят шумът си остава. По разни чужди форуми четох, че афтърмаркет пиньоните били по-шумни от оригиналните и причината била гумения пръстен на оригиналните. Попаднах и на едно мнение в поредния форум в което човека твърдеше че след известно време пиньоните и веригата се напасвали и шумът изчезвал и за сега моето решение ще е същото. Ще покарам 100 - 200 км. и ще направя един оглед на нещата.

                      Относно смазването, не не съм смазвал нищо, защото веригата си е още с оригиналната смазка и съм минал няма и 30-40 км от как е монтирана (комплект с двата пиньона)

                      П.С.
                      В петък мисля да отскоча до Бултрако и да си поръчам един пиньон от Африра 650 който е 16 зъба и е с гумата. В крайна сметка много ми се кара и вече ми е все тая, майната им на пиньоните и веригата, все ще изкарат този сезон, а другия ще купя нови, важното е да разбера от какво е това, а човек винаги си плаща за наученото
                      Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                      Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Honda Transalp 600 Обслужване

                        В същност оригиналният преден пиньон на Африка RD 07 е с пресовани ДВА гумени успокоителя (шайби) от двете страни. И по-дебелият е от вътре към скоростната кутия. Афтърмаркетите, които са поне два пъти по-евтини от оригиналните нямат нито един гумен успокоител. Просто зъбното колело е струговано малко по-дебело, но пак от вътре. За тези неща съм сигурен! Как е на Трансалпа, или на Африка RD 04 не знам.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #42
                          От: Honda Transalp 600 Обслужване

                          Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
                          Такааа, сега се връщам от гаража. Пробвах каво ли не, но шума си остава . Смених новата фиксираща планка със старата, шума си остана. После реших да обърна предния пиньон обратно по предложението на ВладиЧ, ефекта беше, че болтовете стържат по капака, но въпреки това направих един тест без капака и шума пак си е там. Включително подложих старата планка м/у пиньона и новата, както и пробвах да подложа старата планка от вътрешната страна на пиньона но пак без резултат. Последните импровизации ги видах на снимки по разни форуми (чичко гуугъл е голяма работа :-) ) След всички възможни комбинации които може да се направят шумът си остава. По разни чужди форуми четох, че афтърмаркет пиньоните били по-шумни от оригиналните и причината била гумения пръстен на оригиналните. Попаднах и на едно мнение в поредния форум в което човека твърдеше че след известно време пиньоните и веригата се напасвали и шумът изчезвал и за сега моето решение ще е същото. Ще покарам 100 - 200 км. и ще направя един оглед на нещата.

                          Относно смазването, не не съм смазвал нищо, защото веригата си е още с оригиналната смазка и съм минал няма и 30-40 км от как е монтирана (комплект с двата пиньона)

                          П.С.
                          В петък мисля да отскоча до Бултрако и да си поръчам един пиньон от Африра 650 който е 16 зъба и е с гумата. В крайна сметка много ми се кара и вече ми е все тая, майната им на пиньоните и веригата, все ще изкарат този сезон, а другия ще купя нови, важното е да разбера от какво е това, а човек винаги си плаща за наученото
                          Да бе и на мен тая планка ми се е изяла а я бях купувал нова от Бултрако преди няма 10 000km, при мен проблема със тоя шум от никъде пък е на спиране(като върна газта), но го чувам само на първа или втора , но сякаш като смажа веригата "качествено" и спира тъкмо мислех и аз да си купя 16 преден зъбак колко пари е от африка 650 и аз четох, че стават

                          Коментар


                          • #43
                            От: Honda Transalp 600 Обслужване

                            Ами още не съм ходил до Бултрако, но понеже съм поръчвал много части от тях (поне с хилядарка съм ги направил по-богати за последните няколко месеца) съм забелязал, че цените в този сайт http://www.hondaoriginalparts.com/ho...alogue_M01.php са почти същите, тоест има към 5-10% разлика, но като първоначален ориентир за планиране на разходите е супер. Цената на пиньона според това тук http://www.hondaoriginalparts.com/ho...&block_03=7290 е 28.58 евро, т.е. около 60 лева. Според доста хора из форумите, планката също е консуматив който би трябвало да се сменя с веригата и пиньоните. Аз също споделям това мнение, планката в Бултрако е 16 лева и не виждам защо човек да не се смени всичко заедно. В края на краищата един съсипан вторичен вал те връща с около 400 лв за вала и сумати време и допълнителни разходи при ремонта.
                            Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                            Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                            Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Honda Transalp 600 Обслужване

                              Като купих моя мотор изобщо нямаше такава планка и ми дрънчеше адски докато разбера от къде идва целия тоя панаир, и докато я чаках от Бултрако един местен майстор ми даде съвет с една Зегерка и една шайба и стана супер, сега си мисля, че явно трябва да се сменя със зъбака, имам въпрос обаче ::как трябва да е обърната зъбчатката -кое е отпред кое отзад , сега като я свалих видях, че има от задната страна като фаска за самата планка тя не трябва ли да е отпред??
                              Последно редактирано от ganashev1; 17-04-12, 09:58.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Honda Transalp 600 Обслужване

                                При мен когато веригата е суха - след миене например е доста шумна. Но като се омаже хубаво от ойлера е доста по-тиха. На предния ми зъбак мисля, че имаше надписи OUT и IN. Ще погледна дали не се лъжа и ще пиша.
                                Yamaha XT​M600E '98
                                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X