Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda Transalp 600 Обслужване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Honda Transalp 600 Обслужване

    Първоначално публикуван от markovivo Преглед на мнение
    ... Ето едно описание, на отстраняването на проблема при мен:
    поправка на CDI блок...
    Има подобно и в нашия форум... точно в този раздел...
    Описаната повреда по-скоро ми напомня на запушен одушник, на резервоар.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #17
      От: Honda Transalp 600 Обслужване

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Има подобно и в нашия форум... точно в този раздел...
      Описаната повреда по-скоро ми напомня на запушен одушник, на резервоар.
      Бях забравил!

      Наистина има логика, поради факта, че върви един километър и после изгасва. Отдушника се проверява още по елементарно, като просто остави капачката отворена и пробва. Може и да загубя една бира, голям праз!


      Иво
      Черпете ме, не ме щадете!
      _________________
      (\__/)o*******_
      (='.'=)*O*.--._.=.\-.
      ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

      Коментар


      • #18
        От: Honda Transalp 600 Обслужване

        Това с резервоара го робвах, и не помогна, значи отдушника отпада, а също така и по време на проблема и в моментите когато си работи нормално оборотомера работи без проблем, значи и варианта със задният цилиндър също отпада,
        CDI-тата не съм ги гледал, ама ще го направя задължително, а ще прегледам и карбураторите
        Но въпреки това си мисля, че май най-добре ще е някои майстор разбирач да го види, щото аз колкото да имам желание пак си оставам само любител
        препоръчайте ми някой майстор

        Коментар


        • #19
          От: Honda Transalp 600 Обслужване

          Размени двата CDI блока. Когато пак се случи, ако оборотомерът работи, поне ще си сигурен, че блоковете ти са наред.
          Последно редактирано от giorgio; 23-08-10, 07:20.
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #20
            От: Honda Transalp 600 Обслужване

            И аз залагам на CDI модулите. Това е най-масовият и най-вероятният проблем.

            Да вметна още една особеност на кранчето, която може и да си разбрал, но може и да е убягнала. Освен механично, то се управлява и от вакуум. Има едно маркуче от всмукателният колектор до кранчето на резервоара. Като заработи двигателя вакуум от него отваря кранчето и пуска бензин. Като спре, вакуум няма и бензина спира. Провери това маркуче да не е спукано, нацепено и дали клапана в кранчето функционира коректно. Може просто да не се отваря достатъчно и дебита на бензина да не стига.
            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

            Коментар


            • #21
              От: Honda Transalp 600 Обслужване

              В началото се позачудих за какво е това маркуче, но като почиствах кранчето му разгадах функцията, тествах го и работи, в смисъл не е спукано създава вакуум и привидно си е наред. Остава варианта с CDI модулите.
              Барничкайки из другите форуми поднах на нещо интересно, един пич от Плевен прави саморъчно едни Реле-регулатори, и всички го хвалят че били супер по-добри от оригиналните. Това реле-регулатор - то ли е CDI блока или е нешто съвсем различно. Ето и статията да я разгледате ако ви представлява интерес http://www.motoforum-bg.com/index.php?topic=3737.0

              Коментар


              • #22
                От: Honda Transalp 600 Обслужване

                Реле-регулатора е различен модул от CDI.

                Реле-регулатор = Regulator-Rectifier - изправя и стабилизира напрежението от генератора на мотора - най-лаишки казано зарежда акумулатора Алуминиева кутийка с ребра, при теб стои отстрани, на опашката в ляво.

                CDI - Произвежда високо напрежение за запалването - искра на свеща. При теб - 2 бр. черни, пластмасовеи кутиики, под седалката.
                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                Коментар


                • #23
                  От: Honda Transalp 600 Обслужване

                  Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                  ...
                  CDI - Произвежда високо напрежение за запалването - искра на свеща. При теб - 2 бр. черни, пластмасовеи кутиики, под седалката.
                  CDI само подава импулс (12V) на бубината. Високото напрежение за свещите, се "произвежда" от бубината...
                  (Илариончо, надявам се изкарах едно кафе, с уточнението?)

                  За всеки случай, свали кранчето и го пробвай, дали наистина отваря при вакум.
                  Последно редактирано от giorgio; 11-08-10, 10:12.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Honda Transalp 600 Обслужване

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    CDI само подава импулс (12V) на бубината. Високото напрежение за свещите, се "произвежда" от бубината...
                    (Илариончо, надявам се изкарах едно кафе, с уточнението?)

                    За всеки случай, свали кранчето и го пробвай, дали наистина отваря при вакум.
                    Почти е така
                    CDI изкарва към бобината наприжение от порядъка на 100 -300 V
                    Получава се от преходен процес върху кондензатора, който се намира в юнита. Затова и се казва CDI= Capacitor Discharge Ignition.
                    Повишаващият трансформатор (бобината) го повишава допълнително до 1000 - 5000 V
                    Дали изкарах и аз за кафе...
                    Последно редактирано от Ilarioncho; 11-08-10, 11:08.
                    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                    Коментар


                    • #25
                      От: Honda Transalp 600 Обслужване

                      Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                      ...
                      Дали изкарах и аз за кафе...
                      Даже за бира!

                      Дай сега да оправим моторчето на момчето, че да има и за кебапче.
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Honda Transalp 600 Обслужване

                        Амче то от него зависи. Ако ставаха тия неща през интернет, до сега ти бирена фабрика да си отворил
                        spioun, казвай как се развива борбата с проблема, че тръпнем в нетърпение...
                        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                        Коментар


                        • #27
                          От: Honda Transalp 600 Обслужване

                          Тъй катов София ми е невъзможно да правя по него каквото и да било, моторедката сега е на отговорно пазене в Пасарел, тоест пред семицата събирам инфо, и в петак отивам в Пасарел и почвам да прилагам наученото Докато не я оправя и не съм сигурен че всичко е наред за съжаление ще трябва да действам по тая схема. Чакам с нетърпение да дойде петък и да отида при мойто Моторче. Веднага щом тествам нещата за които ми казахте (за пореден път искам да ви кажа, че съм ви много благодарен за помоща и нека само да се оправи и ще има не само за по бира и кебабче ами за пируване ) ще пиша веднага, за да ви държа и вас в течение.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Honda Transalp 600 Обслужване

                            Предполагам, че като се захванеш с ремонта ще ти възникнат въпроси. За да си отговориш, чети менюала. Ако все пак не успееш, съм ти пратил моя тлеефон. Звънни ми. Не мога още да ти изпращам лично съобщение, за това натисни "Настройки" в лентата най-отгоре и виж в листа.
                            Може да не ти вдигна веднага, защото ще карам, но като спра ще звънна.

                            (georgio, виждаш ли какво става, какво ли не прави човек за бира с кебапче... )
                            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                            Коментар


                            • #29
                              От: Honda Transalp 600 Обслужване

                              Благодаря много, утре след обед ще се при Мойта Любима (Хонда), и ще се мъча да я лекувам. При трудности или нужда от съвет ще звъня

                              Коментар


                              • #30
                                Здравейте, бях една седмица на море и затова не съм писал, но сега сядам и веднага казвам какво направих с мойта моторетка.
                                Размених CDI-тата и се получи така като казахте, оборотомерът спря да работи. Щом го поразмърдам малко, звукът на двигателя се променя и оборотомерът заработва.
                                Диагнозата стана по-ясна, все пак се обадих на Ilarioncho, за съвет (за което съм му много благодарен и обещавам, че ще го компенсирам с бира, за което), поразмърдах и другото CDI за да проверя дали и то няма проблеми (за сега е стабилно), и свалих болното такова. Според инструкцията го разглобих., тоест срязах му капака, почистих го, и както се досещате открих маса счупени (студени) спойки. Най-много около буксите, но и в противоположната страна на CDI-то също не липсваха. Захванах се внимателно със запояването. След като проверих с едно тестерче дали всичко е ОК, го монтирах отново...
                                И - еврика, оборотомерът работи и звукът на двигателя е като на мъркащо коте, а не кат' на простинал кон. Това е в общи линии всичко, което успях за два дена да свърша. Сега съм на фаза тестване, успях да мина около 50-тина километра и засега всичко е ОК, да се надяваме и че за в бъдеще ще е все така
                                Благодаря ви много момчета, че помогнахте да излекувам мойто бебче

                                Нещо тия дни съм се замислил, дали да не го закарам мотора някъде на една диагностика за да съм все пак 100% сигурен, че всичко е ОК.
                                Препоръчайте ми някое такова място, където могат да направят това
                                Последно редактирано от viki terzieva; 06-09-10, 08:49.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X