Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен звук при завиване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен звук при завиване

    Здравейте,

    И аз подобно на Ясен се сблъсквам с разни проблеми накуп
    От няколко дни като карам при завой и връщане на волана към изправено положение чувам един нетипичен звук като от отпусната пружина, претракване метал в метал. Един от местните с Нива ми каза, че това било от каре или карета. Кажете ми моля какво е необходимо да направя и според вас до колко е спешно, че съм постоянно из Балкана и не ми се иска да ме изостави в нищото.
    Благодаря предварително!

    Поздрави! И лек ден на всички!
    Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

  • #2
    От: Странен звук при завиване

    Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
    Здравейте,

    И аз подобно на Ясен се сблъсквам с разни проблеми накуп
    От няколко дни като карам при завой и връщане на волана към изправено положение чувам един нетипичен звук като от отпусната пружина, претракване метал в метал. Един от местните с Нива ми каза, че това било от каре или карета. Кажете ми моля какво е необходимо да направя и според вас до колко е спешно, че съм постоянно из Балкана и не ми се иска да ме изостави в нищото.
    Благодаря предварително!

    Поздрави! И лек ден на всички!
    Аз имах същата случка и все се чудех откъде е докато не качих Нивата на канал и не накарах едно приятелче да завърта и изправя волана от положение "пълен десен".При мен се оказа,че при завиване надясно двуцевката-/тръбата,идваща от изпусателните колектори/ опира в десните кормилни щанги-/просто съм я изкривил назад/ при преминаване в дълбок коловоз.Има вероятност и при теб да се е случило това колега щом често караш в Балкана.Така,че започни с тази елементарна проверка:слез в канала за да наблюдаваш десните щанги и нека някой помощник да завърта волана надясно и след това да го изправя.Ти наблюдавай дали щангите не трият в двуцевката.
    Последно редактирано от Янко Желязков; 01-08-10, 10:48.

    Коментар


    • #3
      От: Странен звук при завиване

      Дааммм така ще направя, че наистина минавам през едни доста вредни коловози. Помагам на едни приятели скаути, които направиха лагер тук до Калофер и като я натоваря с храна, вода и тн... и мина през обичайните коловози...може би е станало нещо подобно.
      Ще направя тази гимнастика.
      Благодаря ти!
      Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

      Коментар


      • #4
        От: Странен звук при завиване

        Колега,това също се получава при "уморен"/разбит шарнир.Получава се едно такова потропване,нещо подобно на тракане.Аз също съм срещал проблема с двуцевката на изпускателната система.

        Коментар


        • #5
          От: Странен звук при завиване

          Значи трябва да я прегледам отдолу...
          Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

          Коментар


          • #6
            От: Странен звук при завиване

            Първоначално публикуван от Map4 Преглед на мнение
            Значи трябва да я прегледам отдолу...
            Ама ти още ли не си я прегледал?

            Коментар


            • #7
              От: Странен звук при завиване

              Цъ!
              И следващите поне 3 дни няма да мога
              Suzuki Grand Vitara, V6 2.5L

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X