Обява

Свий
Няма добавени обяви.

паджеро АГУ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • паджеро АГУ

    може ли съвет....каква газова уредба да монтирам на 3000 V6 95год.
    предварително благодаря.

  • #2
    От: паджеро АГУ

    Аз съм с обикновена газова със 120кв изпарител.Може да си сложите и газов инжекцион вече им паднаха цените.

    Коментар


    • #3
      От: паджеро АГУ

      И моето е обикновенно в началото имах проблеми с него , но като смених кабели и свещи всичко се оправи 3.0 V6 автоматик и разхода ми е към 16 изв. гр. мисля че е нормално

      Коментар


      • #4
        От: паджеро АГУ

        Първоначално публикуван от хонда Преглед на мнение
        може ли съвет....каква газова уредба да монтирам на 3000 V6 95год.
        предварително благодаря.
        Колега мое лично мнение е ,че трбва да си сложиш само газов инжекцион и нищо друго. Надежден е и си избиваш парата за не повече от 5-6 месеца.Аз съм с такъв и вече втора година нямам оплаквания. Ако те интересува мога да ти дам координати на газаджиите при тях съм и аз. Успех

        Коментар


        • #5
          От: паджеро АГУ

          Четене му е майката, четене...Специално за тази цел хората са поставили горе, в дясно бутонче "търси". Дали да е ГИ или обикновена, с плочка и изпарител е дискутирано с всичките му плюсове и минуси на много места, включително в този под форум.
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #6
            От: паджеро АГУ

            Грамотно монтирано обикновено АГУ!
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: паджеро АГУ

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Грамотно монтирано обикновено АГУ!
              Уточни какво според теб значи Грамотно и Неграмотно монтирано обикновенно АГУ.
              Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
              АСК Ален Мак

              Коментар


              • #8
                От: паджеро АГУ

                Правилно подбран изпарител (с адекватна мощност), правилно оразмерен смесител, правилно регулиране, правилно симулиране на дюзите.
                Моят изрод (V6 3.0) харчи прилично (12-18/100) , не създава никакви грижи и върви отлично. Съпоставям го със същите машини на колеги с монтиран ГИ. Вървежът и разходът са практически еднакви, като с обикновеното има опция да палиш директно на газ в случай на отпадане на бензина, може да го регулираш без лаптоп и няма милиони маркучи, дюзи, проводници, клапани, сензори и т.н.
                Газовият инжекцион е хубаво нещо, но е несравнимо по-сложен, което за горска кола, където надеждността е приоритет е нежелателно. Обикновеното АГУ не се интересува от други агрегати и възли, като ламбда, ECU и т.н. За него е важно да има дроселна клапа и правилно регулиране на запалването.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  От: паджеро АГУ

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Грамотно монтирано обикновено АГУ!
                  колега,дай някой грамотен техник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: паджеро АГУ

                    Колега - не съм запознат с газаджиите а с делата им по колите на приятели. Колите си поддържам съвсем сам - прост (много, при това) графичен дизайнер съм.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      От: паджеро АГУ

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Правилно подбран изпарител (с адекватна мощност), правилно оразмерен смесител, правилно регулиране, правилно симулиране на дюзите.
                      Моят изрод (V6 3.0) харчи прилично (12-18/100) , не създава никакви грижи и върви отлично. Съпоставям го със същите машини на колеги с монтиран ГИ. Вървежът и разходът са практически еднакви, като с обикновеното има опция да палиш директно на газ в случай на отпадане на бензина, може да го регулираш без лаптоп и няма милиони маркучи, дюзи, проводници, клапани, сензори и т.н.
                      Газовият инжекцион е хубаво нещо, но е несравнимо по-сложен, което за горска кола, където надеждността е приоритет е нежелателно. Обикновеното АГУ не се интересува от други агрегати и възли, като ламбда, ECU и т.н. За него е важно да има дроселна клапа и правилно регулиране на запалването.
                      Това е изчерпателен отговор.Благодаря.
                      Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                      АСК Ален Мак

                      Коментар


                      • #12
                        От: паджеро АГУ

                        Извинявайте за вдигането на тази стара тема, имам паджеро 3000 150 кс и е с газов инжекцион, но работи отвратително на газ. Трима газаджии нищо не можаха да направят, понеже софтуера на компа е стар и не могат да се свържат с него. И както е писал по нагоре колегата за обикновеното агу с всичките му предимства бих го предпочел дори с недостатъците му. Интересува ме какъв изпарител и смесител с какво фи да търся за да има най добро вървене и нисък разход, тези разходи дето ги сподели колегата ми харесват 12-18 на 100.На бензин толкова ми гори и на мен, но на газ под 25 не става. Благодаря предварително.

                        Коментар


                        • #13
                          От: паджеро АГУ

                          По добре смени компа...има доволно евтини китове...зарежи тия архаични и недодялани истории с обикновена газова дет вече само по селата ги слагат...

                          Коментар


                          • #14
                            От: паджеро АГУ

                            Здравейте колеги,
                            на моето паджеро му демонтирах газовата (обикновена) и само ми пречи в гаража. Газовата е италянска Ловато, изпарител Ловато с нова мембрана и бутилка 60л с налични към 25 литра газ в нея. Целият компелкт както е готова за монтаж мога да я дам на колега на цена близка до подарък.
                            TLC LJ70 2LT
                            Mitsubishi Pajero II 3.0 V6

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X