Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Нови Искър до н.Емине

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От Нови Искър до н.Емине

    Всичко започна през 2008 година, когато аз и още трима приятели тръгнахме да покоряваме билата на Стара планина до нос Емине. Да, но още първият ден се озовах в болничното заведение.

    През 2009 все още не се бях възстановил напълно, а и имах други ангажименти. Така "изтърпях" до 2010 година, за която се бях зарекъл, че жив-умрял ще стигна до Емине.

    Организацията започна месец по-рано, започнах да мисля кой би могъл да ни съпровожда с джип, колко човека ще е най-добре да тръгнем с мотори и т.н.
    Стигнах до извода,че групата ще е най-компактна ако се състои от двама до четирима човека. Втори човек намерих лесно, но другите двама така и не открих.
    Съпорт също не намерихме и ни остана само да си начертаем маршрута, да наредим раниците и да тръгнем.
    И понеже исках да стигна до крайната цел, тежките участъци ги игнорирахме и търсихме алтернативни маршрути в подножието.Така в 6.30ч. на въпросната утрин ще дадем старт на нашето пътешествие.............
    П.С. Апаратът ще е в мен с резервен комплект батерии. Очаквайте интересни снимки.
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 29-09-10, 12:06.
    "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
    А+
    LZ1DRZ

  • #2
    От Нови Искър до н.Емине

    От доста време плануваме този пореход с Евгени ( Евгени ендуро ) и още едно момче , на което така и не запомних името .
    Настаних жената и детето в хотела в с. Чифлик с уговорка да чакат там до второ нареждане и поех ( сам ) към уговореното място за среща - прохода Шипково Рибарица.




    Хубаво, ама по път си мисля: Не може момчетата от Лесидрен да не са измайсторили някоя пряка и по екстремна пътека от съществуващият като асфалтов черен път.
    И хоп, тя не се забави. Проблясна ми в гората, право нагоре. Поех по незнайната пътека, но след половин час каране се усещам, че проходът не е толкова далеко и вече трябва да съм там. Последва още половин час каране и ето че навлизам в някакво село. на среща ми една жена си пасе кравата.
    - Лелче, къде съм ?
    - В Терзийско леля.
    - К'во правя тука бееееееееее.
    Нямах време да си играя на играта " Ми сега къде съм ? " и драснах по сафалт към Рибарица.
    Ето ме на върха на прохода. Тук бе и мястото за среща с Евгени и незнайното момче.


    За съжаление, не бяхме изчислили времето за пресечна точка и като започнах едно чаканееееееее 3 часа. По едно време гледам от стоене ботушите ми хванали пеперуди.

    Незнайно защо, за тези 3 часа не откъснах поглед от тази табела

    А сега познайте какво пише под калта. Нееееее не е миньор.

    Браво на досетилите се. Разбира се че пише Аматьор. Мислех си че Лъчо от Артвижън е безгрешен, но се оказа че и там грешат. Лъчо аматьор се пише ей така : аматИОр, иначе не е същото .

    Тука усещам, че съм гладен и започвам да поглеждам все повече към задната си гума, но си викам, ако я изям как ще карам после и тръгнах към хижа Васильов да търся ядене.

    ето я и хижата скътана между дърветата. Това над нея е ветро генератор в облък.
    Тук хижарят ме посрещна с топлите думи : Единственото с което разполагам за ядене са боровинки, но ще ги ядеш, ако си набереш. Е сега вече ми се срина света. Беше 15: 30 а не бях слагал залък в устата си от вечерта. За тези които ме познават и е ясно, че като съм гладен съм способен да убия човек. Така се поддържат тези 106 килограма телесна маса.
    И знаете ли какво направих ? Изядох хижаря . Не. Искаше ми се, но имаше брада и щеше да ми преседне.

    Връщам се обратно, още по гладен и след 15 минути...... О чудо. Не мога да повярвам на очите си. Това са те.
    Пушихме по една цигара на гладно, тъй като и момчетата не бяха обядвали и поехме към Чифлик.


    Ето ни в Чифлик.

    Хапнахме пийнахме и обратно по моторите. Времето напредваше, а целта ни бе х. Чучул. А, забравих да кажа, че от Рибарица до Чифлика ни уби дъжд, който не спря до вечерта.

    Уморени, мокри до кости и премръзнали покорявахме връх след връх и въпреки това тешко време успяхме да стигнем по здрач до Чучул. Там аз се сбогувах с момчетата и поех почти по тъмница към Чифлика.

    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 29-09-10, 11:49.

    Коментар


    • #3
      От: Ком - Емине и още нещо.

      Току що ми звъннаха колегите и ми докладваха , че успешно са стигнали морето, само с една счупена манивела и едно закъсване за бензин. БРАВО МОМЧЕТА.

      Коментар


      • #4
        От: Ком - Емине и още нещо.

        Втори ден. ставам рано и си пия кафето ето на тази тераска и в един момент получавам видение.
        Трябва да напусна рая и да се забия обратно в калта. Звъня на Евгени питам къде са и тръгвам да ги гоня.



        В Априлци си играхме с полицаите на котка и мишка, но за това няма да давам подробности.


        Ето че отново се събрахме и продължихме борбата с калта.


        Звъннах и на чичко Фър. Викам , чичко аз получих видение и пак съм с момчетата.
        Еееееее на къде без мен, вика чичко . Къде сте ? Къде да ви чакам ? И уговорката беше направена. Среща връх Шипка. Добре ама след малко ми звъни Фъра и вика: Няма да е Шипка. Ще ви чакам на Партизанска песен.
        Стигаме там и какво да видя. Чичко Фър завързал приятелство с най старият член на пешият преход Ком - Емине.


        Продължаваме нататък ииииии оооооо даааааааа. кал.


        В средата на България ( географски център Узана ) кипи безмилостна сеч, а ето какво оставят след себе си негодниците. Коловози от по метър.

        Едва излязохме от коловозите ииииии чичко Фър вика:
        - Гледайте, гледайте !!!!!!!!! и се хвърли по очи. Намери си нещо, но така и не ни го показа.

        Ето ни на Шипка в заведението на Ненката.

        Малко след това отново си взехме довиждане и аз отпътувах за Габрово. Там пих кафе с двама от най печените измамници на Габрово. После дойдоха още двама, но нямам техни снимки.
        Жената вече беше долетяла с ремаркето да ме прибере.
        Отново обаче получавам видение и още по мотивиран от това, че габровлии в един глас ми казаха че не мога да стигна до Дюля с колата и ремаркето отпрашвам за гара Кръстец.
        От там по черно и в тъмница тръгваме отново заедно с групата от деня. Цел хижа Българка, а от там ще се извозваме до Дюля с моторите.











        Тук чичко Фър отсече.
        На тази кола пише OFF ROAD BULGARIA значи живи умрели трябва да я смъкнем на Дюля, ако ще да я носим.

        Всяка локва , всеки коловоз, беше проучван предварително. Мерене на дълбочината с пръчки, насочване от къде да мина и ето че след дълга среднощна борба стигнахме дооооо...... Само да кажа, че преходът минат с кола със закачено ремарке, а вътре мотор, си е голямо изживяване.


        всичко бе отпразнувано подобаващо.



        Евгени. Окъпан преоблечен и готов за нови подвизи.



        Тука спирам, а вие се чудете защо в заглавието пише " И още нещо " .
        Какво е то, ще се разбере по нататък.
        Наздраве на момчетата и поздравления за успешното завършване на прехода.

        Коментар


        • #5
          От: Ком - Емине и още нещо.

          Часът е 23:58. Току ще стинахме с.Равнец/от тук утре тръгваме с платформата за София/. Денят беше изпълнен с премеждия, скапани сме, но доволни. До 22:00 часа бяхме на Емине, имахме общо 2-3литра бензин. Зор голям
          МИнали сме 890км за 4 дни, като от тях около 250 са асфалт.
          Днес изминахме 375км за 18 часа.
          Като се приберем ще напиша по-подробно за преживяванията ми.
          Сега ми се затварят очите........
          Лека нощ
          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
          А+
          LZ1DRZ

          Коментар


          • #6
            От: Ком - Емине и още нещо.

            Знаех си, че GPS-а ще влезне в употреба. Сега ако го нямаше нямаше да има от какво да пишеш във форума .
            БРАВО момчета БРАВО. Гордея се , че ви познавам. Всеки може да направи Ком - Емине по маркировката. Въпросът е да го направиш по заобиколният път.

            Само едно не ми е ясно. Хората когато се запознаят, на прощаване си сменят телефоните, за да се чуят, пък вие с чичко Фър си сменихте едно шишенце ракия .

            Коментар


            • #7
              От: Ком - Емине и още нещо.

              Браво на Ентосиастите достигнали краината цел!! Евгени,почини си и очакваме репортаж!
              Жоро я продължи сагата с шишенцето,предадели го по предназначение,а може би ще има и кадри или видео???
              Най-добре е да имаш богати приятели!!!
              Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

              Коментар


              • #8
                От: Ком - Емине и още нещо.

                Жоре тези куловози май май са от мотори бре. Еййй изорахте балкана.
                МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                Коментар


                • #9
                  От: Ком - Емине и още нещо.

                  Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                  Евгени,почини си и очакваме репортаж!

                  Вече съм у дома, след куп неприятности по пътя към София. Сега стоя доволен пред компютъра, ама съм прав а не на стола, че след 900км на тая седалчица, хич не ми е до сядане

                  Хиляди благодарности на Жоро Витлиемов, на Чичко Фър и на Шиша от Троян.
                  Без тях нямаше да се получи това, което бяхме запланували.
                  Сега чакам да ми върнете гостуването!
                  Скоро ще драсна някой ред за да разкажа преживяното
                  "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                  А+
                  LZ1DRZ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ком - Емине и още нещо.

                    На другата сутрин, всичко живо спи. Само аз съм станал, за да направя фоторепортажа си.










                    А, ето че и на тати момичето станало.

                    И Евгени се е събудил . Каза че не е спал, за да се снима на един истински мотор.

                    Ето че започна трескава подготовка за тръгване.

                    Момчетата са шампиони .

                    Тук пътят ни се раздели. Те поеха към Емине, а ние с чичко Фър, все още не знаехме какво ще правим.


                    Само не знам на Джартата защо не му харесват енинските тениски, като дори и кучетата ги харесват

                    Нашето пътешествие тепърва предстоеше. От тук нататък започва " Още нещото " от заглавието.



                    Спускаме в южна България. Тук си казах : Забравям, че съм с ремаркето и останалата част от деня , ще мине под мотото История и култура.


                    Няколко балкански къщи, от които спира дъха.



                    Тука чичко Фър ме прекъсна.
                    Ела бе, ела снимай тука.



                    Запознатите биха завидяли за улова.

                    Връщам се обратно към къщите, даже влизам в една от тях.
                    Вътре имаше изненада. Многоцилиндрово чз. Съдя по броят на свещите по земята












                    Тука чичко Фър се хвана за патката



                    Уморих се. Следва още.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ком - Емине и още нещо.

                      Ти пък много бърдже ти свършва сулука!!
                      Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                      Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ком - Емине и още нещо.

                        Първоначално публикуван от Чичко Фър Преглед на мнение
                        Евгени,почини си и очакваме репортаж!
                        Така... В 6.30ч. сутринта дадохме старт на нашето пътешествие.
                        Трябваше да стигнем до прохода Шипково-Рибарица, защото Жоро Витлиемов щеше да ни чака там.
                        Тръгнахме от Нови Искър към вр.Мургаш, от там се пуснахме на Витиня, заредихме и продължихме към Арабаконак. Тук се появиха първите трудности: познатите ни пътеки бяха труднопроходими- дърварите ги бяха затрупали с клечки и клони, гъста растителност криеше стърчащите дънери, гадост голяма.
                        Резултатът не закъсня: Хвърлих ХR-чето в едни храсти

                        По този начин изминахме няколко километра докато се доберем до Арабаконак. Часът беше около 9.30. Без да спираме покрай х.Чавдар продължихме към Кашана. Пристигнахме там и се обадихме на Жорката за да го видим до къде е стигнал.

                        След Кашата пуснахме и ГПС-то за да тръгнем по трака. Той ни показа, че трябва да излезем над с.Ямна и оттам да се спуснем по един разбит асфалт за с.Дивчовото.
                        Там проявих самоинициатива и реших да подценя навигацията, като завия в противоположна посока. Влязохме в Дивчовото, а аз от там знаех едно пътче, към Рибарица.
                        За да сме по-сигурни спряхме един човек с Нива за да го питаме от къде е пътя.
                        Проблем!!! Този човек се оказа стражар на резервата Боатин и със слизането от колата взе да говори за някакви протоколи, актове и други подобни. Похвали се, че предишният ден на Беклемето били написали на няколко човека актове.
                        Имаше да взима обаче.... Добре знам от къде започва резервата и от къде минаваме ние. Да го д * *а.
                        Демонстративно си запалихме моторетките и си хванахме по пътя. Над Рибарица също не се съобразих с тряка и тръгнах по някакъв път , по който явно бе текла река, защото коловозите бяха дълбоки по метър. Слязохме в Рибарица и отново се чухме с Витлиемов. Той също го бе закъсал някъде с пътеките, та така всички закъснявахме за срещата.
                        От Рибарица до мястото на срещата стигнахме по ГПС в една гъста мъгла.
                        На него му се бе изчакало чакалото. 3 часа беше стоял на едно място, гладен и премръзнал. От там той ни поведе и не помня от къде сме минали,знам само,че беше студено,мъгливо и много кално. Спряхме в Чифлика да хапнем набързо


                        Това май беше Козя стена


                        Проблем беше и това,че не знаехме къде да нощуваме- Дерменка или Чучул!? Решихме да минем през х.Чучул и ако не останем там да продължим към х.Дерменка.
                        Лошото бе,че вече се стъмваше, а Жоро без фар и в ммъглата трябваше да се връща в Чифлика при съпругата и детето си. За щастие х.Чучул бе свободна, а хижарите изключително гостоприемни. Жоро беше свободен да се връща на обратно.
                        "Благодарим ти Жоро и довиждане"

                        НАстанихме се в хижата. Беше топло и уютно.

                        Веднага разгънахме и сергията

                        Равносметката беше: изминати 217км, 12 часа път. Г*зовете започнаха леко да болят

                        След кратка раздумка с хижарите на вечеря, си легнахме в очакване на следващият ден!
                        Следва>
                        Последно редактирано от Жоро Донечки; 29-09-10, 12:10.
                        "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                        А+
                        LZ1DRZ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ком - Емине и още нещо.

                          Ден втори!
                          Будилникът звъни в 7.00ч. Нещо не ми се става! "Айде да поспя още 10 минути" Тези 10минути станаха един час.
                          Ставаме в 8.00 стягаме багажа, закусваме с вафли на терасата и обсъждаме днешният ден


                          Резервоарите сме ги преполовили. Слизаме към Троян да заредим. По път се отбиваме до Шиша.
                          Не след дълго звъни телефонът-Ясновидецът Жоро, получил смс от космоса, че трябва да дойде с нас. Обясних му къде сме, а ние до като чакаме си лафим с Шиша.
                          Като дойде и Жоро заредихме и отпрашихме към Троянския манастир, от където Шиша ни обясни, че трябва да минем през някаква месност "Иван дял". Лесно я намерихме и хванахме пътеката нагоре. Слязохме в Априлци и спряхме на главното шосе да се разберем какво правим от тук нататък. Не щеш ли точно тогава минава патрулката и спира на 20 метра след нас, където направи обратен. Жорето вика: "Ей как ми се щеше да си погоеоря с тия пичове, ама жената ме вика до Троян да ми каже нещо лично" Пали мотора и с 300 хваща гората към жена си. След 20 секунди идват и полицаите:
                          -Къв беше тоя дето избяга?
                          -Ами не знам, обаче беше местен и знаеше пътищата,срещнахме се на билото, сега няма кой да ни води, а трябва на морето да отидем!
                          -Сигурно е бил някой без регистрация, ще го пипнем! Колко ви горят тези мотори?
                          -Ами точно за това се притесняваме, горят много и сега нямаме бензин.
                          - Карайте след нас, ще ви заведем до бензиностанцията.
                          Тук се зачудих дали няма да ни поведат към районното ама тръгнахме след патрулката.
                          Хората ни ескортираха до колконката и ни пожелаха лек път.
                          Звъня на Жоро и му викам :
                          -Къде си бе, изпусна кордона, и пилотна кола имахме!?
                          той ми вика:
                          -Няма да ходя до жената, сетих се за какво ме вика. Искала да ми каже колко ме обича! Тръгнаха ли си приятелите, че ми е неудобно за това дето не ги дочаках?
                          Казвам:
                          - не се притеснявай казах им, че пред любовта граници няма и те разбраха за какво иде реч!

                          Събрахме се пак тримата и хванахме към Лъгът, от там за х.Партизанска песен, където Чичко Фър ни очакваше.
                          Къде се заблях и изпуснах разклона. Озовахме се в едно село, в което нямаше живо пиле. Да се върнем не вървеше, защото бяхме се отдалечили с много и имаше опасност да ни свърши бензина! Гпс-а не показва нищо
                          Ами сега!!!?
                          Вадя гсм-а и с радост разбирам,че има обхват. Звъня на Красимир Христов и му обяснявам къде сме. Добре,че човека успя да ме разбере и ми каза:
                          -Вие сте в Купен, няма страшно хващате пътя през реката след селото и се качвате на билото!
                          Речено-сторено, Намерихме пътя от раз. Жоро си пропомни пътеките и тръгна пръв да ни води. На един завой спря и взе да прави някакви неразбираеми за мен жестове с ръце.
                          Като спрях до него разбрах за какво иде реч. Край пътя се бяха излегнали две красавици и не ни обръщаха абсолютно никакво внимание само чакаха да ги снимаме.
                          С 300 зора извадих апарата от раницата и започнах с фотосесията:




                          После някой казва,че дивеча сме плашели!? Тези кошути чакаха да ги погалим. А са ни чули от 50 километра сигурно. Не знам обаче ако бяха чули гърмеж дали щаха да стоят така кротки!? Та не знам кой е по-вреден за дивеча!? Както и да е....

                          Като пристигнахме на Партизанска песен видях една група хора, а из между нея един друг "Хор", който явно не беше с останалите>
                          Абе това било чичко ви Фър, а тази многочислена група са желаещите да се снимат с него

                          Хапнахме набързо по една гъбена супа и тръгнахме след водача Фър. Да ти имам и ГПС-а!!! Пред чичко ви Фър нищо не важи! Прибирам го в раницата и изцяло се доверявам на водача.
                          Отправяме се към вр.Шипка




                          Спряхме преди паметника за по бира, а Фъра за да не разкарва сервитьорката два пъти си поръчва две бира наведнъж



                          След бирата за втори път се разделяме с Жоро и продължаваме напред към Бузлуджа



                          Последно редактирано от Evgeni Enduro; 01-08-10, 12:25.
                          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                          А+
                          LZ1DRZ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ком - Емине и още нещо.

                            Евгени не се притеснявай той Жоро е свикнал да чака. И пак ще чакааа.
                            МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ком - Емине и още нещо.

                              Така.. Понарязах няколко кубика дърва на двора и продължавам с разказа си!

                              След като се разделихме с Жоро, Чичко Фър ни поведе на опознавателна обиколка, водеше ни по пътищата и ни разказваше интересни истории за месностите, както и за природните забележителности. Нещо не си давахме много зор в карането.



                              Стигнахме до едно вълшебно за Фър място: "Бабин Райкин чучур"


                              Сигурно се питате защо е вълшебно!?
                              Чичко Фър обясни, че тук магията на буковете била много силна> Силна,силна, колко да е силна!? Ами около 47 градуса
                              "Ела тук бе диване, ела да видиш Чичо ти Фър какво ще ти покаже"

                              Викам си "Този пък какво е намислил и защо хукна по горите?"
                              Стигне до някое дърво, понаведе се, оглежда се, пули се! После пак така до следващото и по-следващото...

                              по едно време чувам радостен вик:
                              "Ето го момчета, ето го съкровището"


                              Сега вече ми просветна. Радостта беше породена от едно шишенце с магическо съдържание

                              Мале...... Фър, сега осъзнах какво сторих! Хайдушкото скривалище разкрих!!! Нищо скрий новото шише в съседния бук в ляво. Хайманите не го знаят него
                              Бързо по един гълток за проба

                              и продължаваме напред. По някое време телефонът на Фъра звъни! Кой мислите,че е това!? Витлиемов, разбира се!
                              Пак от космоса наставления получил да идва с нас.
                              ДОкато го чакаме на уговореното място чичко Фър ми чертае маршрут за следващият ден


                              Ето това е трака, който иска да си го изтегли

                              Не след дълго пристига и семейство Витлиемови!
                              Колата, ремаркето и мотора! Чичко Фър като се запъна да сваляме колата до хотелчето не можем да го разубедим. Вика: това все пак е ауди, плюс това му е лепнал лепенка "0фроуд". Той сам си е виновен.
                              И жоро ще, не ще тръгна с цялата композиция към Дюлята. По път се отбиваме и до "Виканата скала" за една снимка



                              Горката колица. Какво ли не е преживяла. Все пак Жоро я закара до хотела. Настанихме се

                              и започнахме с приготовление на масата. По-точно Жоро и жена му се заеха с тази дейност. Апарата ми угасна и от вечерта нямам повече снимки
                              На сутринта взех апарата зареден с нови батерии и понащраках някои интересни "билбордове"





                              Този път наистина трябваше да се разделим. Фър и Жоро към домовете си, а ние към крайната цел.
                              Последно редактирано от Evgeni Enduro; 01-08-10, 22:45.
                              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                              А+
                              LZ1DRZ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X