Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разсекретяване на карти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разсекретяване на карти

    Някой може ли да даде линк, към закон или постановление, където е указано кои карти на РБ са секретни и кои не. Знам, че 1:5000 и 1:25000 не са секретни, но как мога да го докажа? Искам да намеря официален документ.

  • #2
    От: разсекретяване на карти

    Ако все още съществува "Картография" ЕООД (София, квартал Павлово, спирка "Павлово" на трамвай н.5) - може би могат да ти дадат информация къде да търсиш.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: разсекретяване на карти

      Можеш да си ги купиш от "Агенцията по кадастър"(поне до преди година можеше), което означава че не са секретни, а комерсиални. Преди месец един колега от форума си купи 5К. Имам някъде имейла му. Даже му ги предоставиха в доста приложим вид.

      Коментар


      • #4
        От: разсекретяване на карти

        Аз знам, че не са секретни и откъде се купуват, но въпросът е, къде го пише това черно на бяло. Търся някакъв нормативен акт, но не намирам.

        Коментар


        • #5
          От: разсекретяване на карти

          Прав текст няма. Но 0ще 1990 е публикуван "СПИСЪК НА ФАКТИТЕ, СВЕДЕНИЯТА И ПРЕДМЕТИТЕ, КОИТО СЪСТАВЛЯВАТ ДЪРЖАВНА ТАЙНА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ" , който вече не е в сила. Това което се предоставяше са : Изключват се: кадастрални и други топографски планове в мащаб 1:5000 и в по-едри мащаби и копията от тях, които нямат цифрови стойности на координатите на Държавната координатна система, нанесени в извънрамковото им оформление в система 1970 г.; координатите на трайно обозначени на местността точки в координатната система от 1970 г. и свързаните с нея топографски и кадастрални карти, планове и данни.

          Към момента в "Закона за защита на класифицираната информация" и Постоновление № 181 от 20.07.2009 г. са определени обектите и дейностите представляващи дуржавна тайна и няма текст който пряко да забранява разпространението им.

          Тези нормативни актове си ги има в Inernet.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от tabak; 31-07-10, 08:04.

          Коментар


          • #6
            От: Разсекретяване на карти

            Благодаря! Част от проблема се реши

            Коментар


            • #7
              Това е което търсите, видях че е стара темата, но на някой за в бъдеще може да му е от полза.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pismo.jpg
Прегледи:1
Размер:56.7 КБ
ID:5254618
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 23-02-11, 20:09.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X