Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидроизолация на стара бетонна плоча?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидроизолация на стара бетонна плоча?

    Пак да започна с това, че използвах търсачката, но не намерих такава тема

    А проблемът ми е такъв: стар гараж, покривът е бетонна плоча с минимален наклон, ако въобще има. Има някаква замазка отгоре, нещо подобно на нешлайфана мозайка, на места напукана и на места изронена. Плочата пропуска, особено на едно място капе много сериозно. Естествено, това не е никак добре!

    И така, как мога да водоизолирам плочата, да не попива вода? По принцип е ясно как, но има много ограничения, които усложняват задачата и елиминират лесните решения! Покривна конструкция от какъвто и да било вид не мога да направя, тъй като отгоре плочата е наравно с един прозорец на къщата. Освен това и цялата работа ми изглежда леко паянтова, така че не искам да качвам отгоре допълнително тегло! Пак заради теглото не искам да правя нова замазка отгоре, а и май не е много надеждно. Дали има друг вариант? С толкова много нова химия, която навлезе в строителството, има ли нещо, с което просто да полея плочата и да я херметизира? Нещо тип водно стъкло, макар че ми казаха, че с класическото водно стъкло нямало да получа добър ефект. А ако стопя отгоре катран? Имате ли някаква идея? Благодаря!
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

    Битумна мушама с посипка?

    Коментар


    • #3
      От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

      Благодаря, това е много добра възможност! Но как ще се изолира, парчетата мушама топят ли се, слепват ли се някак, така че да не проникне вода помежду им? И също така каква мушама, като вид, дебелина? И за посипката, да не е много тежко? Уж е бетон, но е май сравнително тънка плоча, а за желязото не знам, може и да е имало малко икономии!
      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

      Коментар


      • #4
        От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

        Да. топлят се. С голяма горелка. Застъпват се на 10см.Първо може и с втечнен грунд да се мине. Имам изостанал.
        Гледам в Баумакс 18 квадрата са 45.99.

        Коментар


        • #5
          От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

          Каква е тази плоча, дето те е страх да я натовариш със замазка? И даже от посипката на мушамата? Не е ли опасна в такъв случай изобщо да стоиш под нея или да работиш върху нея?

          Коментар


          • #6
            От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

            Имах го същия проблем с подобна стара плоча. Първо почистих добре и измих , след това минимална замаска колкото да запълни изроненото , след това битумен грунд.После както каза Пенчо воалит с посипка се лепи с горелката и никакви ядове нямаш за протичането
            RAV 4
            F650GS

            Коментар


            • #7
              От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

              Паджеровод, всъщност май не е толкова опасно, май малко прекалявам с опасенията Но плочата наистина не е много дебела, на едно място тече малко повече, значи е поотслабнала там, не знам дали има достатъчно желязо, а и последните 7-8 години се отлепи 4-5 мм от къщата, което значи, че и основите са леко поддали. Всъщност няма нищо драматично и гаражът си е здрав, но все пак не ми се иска да товаря много отгоре, да не вземе да провисне плочата или да се сляга още.

              Благодаря ви за отговорите, така и ще го направя, с мушамата!
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • #8
                От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                Разгледай сайта на Ондулин. Има ценни съвети даже има клипче как се полага тази хидроизолация на покрива Аз си го направих сам не е никак сложно.
                Късмет
                RAV 4
                F650GS

                Коментар


                • #9
                  От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                  Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                  ...проблемът ми е такъв.....
                  Щъ идваш щЪ гледаш шЪ обяснявам (на живо това което Пенчо писа)
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                    С воалит!
                    Само не разбрах, защо непременно трябва да е с посипка?
                    Ако ходиш отгоре-3мм (поне) ако ли не, може и 2мм.
                    И не е задължително да е с посипка.

                    ПП: А, и си провери наклоните! Ако ти се събира локва и плочата наистина е много тънка, рискуваш да се сгромоляса някой ден!
                    Последно редактирано от TigerHunter; 29-07-10, 21:12.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                      Трябва да е с посипка воалита ,защото иначе се напуква от слънцето .Самата посипка се явява защитен слой. Не мисля ,че за един гараж ще е от значение разлика в цената от 1лв на квадрат ,така че според мен пак си е по-добре с посипка.
                      RAV 4
                      F650GS

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                        Румба, ще ти кача снимки на тераса правена преди 4 години с турски воалит без посипка. По нея непрекъснато се ходи и се строи в момента. Дори бъркам бетон. Воалита е 3мм и досега не е протекъл никъде. Но наклоните са перфектни (аз съм си ги правил)
                        Но, както и да е...Няма да спорим в темата на колегата.
                        Все пак воалитът е материала.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                          Най-удачно за който не е свикнал да работи с горелка, пък и по-изгодно, е да се положи мазана хидроизолация ,3 пласта , от 2 цвята за контрол при нанасянето.Рулонните мушами искат грунд, опит в обработка на фугите и по краищата.Пък и се слагат в 2 пласта, кръстосано, т.е. продукта става по-скъп.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                            Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                            Най-удачно за който не е свикнал да работи с горелка, пък и по-изгодно, е да се положи мазана хидроизолация ,3 пласта , от 2 цвята за контрол при нанасянето.Рулонните мушами искат грунд, опит в обработка на фугите и по краищата.Пък и се слагат в 2 пласта, кръстосано, т.е. продукта става по-скъп.
                            А каква е тази мазана хидроизолация? Щото пробвах с Тераластик и се отлепи за 2 месеца. Преди това търках като замаян с телената четка, издухах боклука с компресора, намазах и 2 ръце грунд. И....боклук. Всичко се отлепи.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                              Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
                              Пак да започна с това, че използвах търсачката, но не намерих такава тема
                              А проблемът ми е такъв: стар гараж, покривът е бетонна плоча с минимален наклон, ако въобще има. Има някаква замазка отгоре, нещо подобно на нешлайфана мозайка, на места напукана и на места изронена. Плочата пропуска, особено на едно място капе много сериозно. Естествено, това не е никак добре!
                              И така, как мога да водоизолирам плочата, да не попива вода? . А ако стопя отгоре катран? Имате ли някаква идея? Благодаря!
                              Студена хидроизолация (пабизол) и други подобни.
                              Водоразтворима, нанася се с четка и валяк. Съхне за 4 часа. После още 1-2 слоя и забравяш за течовете. Само след нанасянето не трябва да вали поне 4 часа. Всеки слой е с дебелина около 1 - 2 мм след изсъхването.
                              От това по-лесно, по-евтино и по-елементарно няма.
                              Успех !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X