Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидроизолация на стара бетонна плоча?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

    Всяка една уважаваща себе си фирма за хидроизолация има решения за паркинги . Важното условие е да се спазват всички изисквания и да се следи за правилната техника на полагане . Едно решение от първата ми излязла фирма . Мапей имат офис и представителство в България , както и много други световно известни фирми .
    http://www.mapei.com/public/CH/lined..._WEB_Seite.pdf
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #47
      От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

      Благодаря, преглеждам и търся оптимален вариант цена-качество на материалите и фирма изпълнител. Плочата е голяма над 400 кв.м и се пада общи части, ще се прави частично поради несъгласие... Площта която ползвам реално е 90 кв.м, но се налага да се изолира околна стъпка от поне метър-да не и повече, и така!

      Коментар


      • #48
        От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

        Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
        Благодаря, преглеждам и търся оптимален вариант цена-качество на материалите и фирма изпълнител. Плочата е голяма над 400 кв.м и се пада общи части, ще се прави частично поради несъгласие... Площта която ползвам реално е 90 кв.м, но се налага да се изолира околна стъпка от поне метър-да не и повече, и така!
        Каузата е загубена ако не се прави цялата плоча . На първо време ще решиш проблема , обаче никой не може да гарантира колко дълго . Търси вариянти да направите всичко . Почти 50 годишен съм и глупава вода все още не съм срещал , глупави хора обаче почти всеки ден .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #49
          От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

          [QUOTE=alexalex69;3388732]Каузата е загубена ако не се прави цялата плоча .

          Много ми се иска цялата, не ми стиска!

          Коментар


          • #50
            От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

            Обновявам темата. Моля за съвет притиснат съм от към финанси. Трябва да покрия плоча с наклон 100кв/м. Не се ходи по плочата. Идеята ми е ще изкара ли 4-5 години ако сложа воалит 4мм без посипка. Някой ако се сеща за по евтин вариант моля да сподели.

            Коментар


            • #51
              От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

              Слагай един пласт битумна мушама, щом е за 4-5 години ще изкара. Но разликата между един и два пласта е към 10 лв./м2. Можеш сега да го направиш един пласт, след 4-5 години да му залепиш втори с посипка, ако нещо не е заминал първият. От моя опит с покриви толкова.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #52
                От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                Препоръчай нещо? 10лв разлика са страшно многи пари за мен.

                Коментар


                • #53
                  От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                  Не знам от къде си, но аз ползвах фирма от Габрово, имат склад и бригада и в София. Те са и вносител, мушамата е италианска. Еднопластова излиза към 15 лв./м2, двупластова 25. Това с труд и материали.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #54
                    От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                    Лятото на гаража правих ходроизолация с течна гума ВЪЛКОВ. Не съм го правил както е по предписанието му, а само на една ръка , но по дебело с четка. 20кг са 100лв и стига за около 15-18 кв.м. До сега течове няма и наистина става еластично като гума. Пишат, че е UV устойчиво и има различни цветове. Виж му разходната норма и си сметни. ИСКА ХУБАВО ИЗМИВАНЕ ПРЕДВАРИТЕЛНО На плочата. Има много клипчета за полагането. Трябва да се слага и платно но мисля че не е нужно
                    "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                    Коментар


                    • #55
                      От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                      Балгодаря на всички, ще се придържам към мушамата, макар, че под МУШАМА почти нищо не ми излиза, ще се радвам, някой да деде точен модел или линк. Пак казвам говорим за сиромашки ремонт който да изкара 4-5 години...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                        Първоначално публикуван от pilimon Преглед на мнение
                        Балгодаря на всички, ще се придържам към мушамата, макар, че под МУШАМА почти нищо не ми излиза, ще се радвам, някой да деде точен модел или линк. Пак казвам говорим за сиромашки ремонт който да изкара 4-5 години...
                        "Мушамата" е по трудна и неприятна за полагане, ако плочата е горе-долу гладка по добрият вариант е течната гума,както вече споменаха.Много по лесни за обработка са и всички завъртяни участъци.Ако си от София мога да ти съдействам за цена 90лв. за 20л.
                        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                          Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                          "Мушамата" е по трудна и неприятна за полагане, ако плочата е горе-долу гладка по добрият вариант е течната гума,както вече споменаха.Много по лесни за обработка са и всички завъртяни участъци.Ако си от София мога да ти съдействам за цена 90лв. за 20л.
                          Не съм от София, от Сливенския край. Идеята ми е сега да я покрария да спра течовете и всяка година да слагам отгоре по малко с посипка. Така, че за мен най-евтиния вариант е май мушамата, но предполагам, че трябва да е поне 4мм след като ще стои така 2-3 години.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                            При всички положения трябва да изчистиш и грундираш основата, ако е гол бетон.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                              Имаше едно време етернит-азбест. което няма да сложа никога, но някой сеща ли се за нещо подобно на добра цена ?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                                Какво е това "мушама"?
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X