Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидроизолация на стара бетонна плоча?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

    По-нагоре пише за наклоните, това е много важно! Ако те притеснява теглото, изчисти старата замазка, ако не бъркам е била слаба.. Наклона може да се постигне с ХРС / напр Фибран, или друга марка/ с разл дебелина, полиетилен, мрежа / може и 5мм/ и замазка. За хидроизолацияата - има различни, ако заложиш на лепена, е добре да се защити /посипката не е гаранция/, напр, с речна баластра, 3-4 см стигат, както и бордовете с ламарина. Баркани или воронки, не са скъпи. Покрив е, след толкова теч желязото корозира и не трябва да се допуска повече.
    За течната гума не мога да кажа нищо. При случаи на обитаеми покриви, е добре да са положи след нея хидроизол на цим основа - напр. двукомпонентна с мрежа / като за топлоизол/, и после напр гранитогрес с флексово лепило като С 16 на Церазит например. Ако разтоянията са големи, е добре да се монтира фуга..
    Николай
    VITARA 1.6, 93 къса кабр
    КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

    Коментар


    • #32
      От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

      Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
      За течната гума не мога да кажа нищо. При случаи на обитаеми покриви, е добре да са положи след нея хидроизол на цим основа - напр. двукомпонентна с мрежа / като за топлоизол/, и после напр гранитогрес с флексово лепило като С 16 на Церазит например. Ако разтоянията са големи, е добре да се монтира фуга..
      Ако разтоянията са големи слагаме геотекстил накиснат в течна гума, понася лепене на всичко върху себе си, но аз на терасата съм със скара от тиково дърво, тъй като това е просто гараж може и без усложнения. При течната гума ако се пробие, което е много трудно, достатъчно е да се намаже самата дупка с четка и забравяш за случая...
      Око за око и светът ще ослепее

      Коментар


      • #33
        От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

        Много сложно стана .
        Работата е за два часа и 30 лева.( ако сам си го прави колегата ) Нали говорим за един гараж за кола ( не автобус или вагони)?
        Толкова струва "пабизола, четка или валяк . Почистване от мръсотиите ( измиване с вода ), нанасяне на два три слоя и забравяте за течове . Ходете си отгоре (но не с токчета ) и си внимавайте както за всеки покрив . Без значение керемиди,етернит, тикли или нещо с посипка. Всяка разходка по покрив може да има последствия.
        Течната гума не прави изключение, а само създава удобство за работа и поддържане.
        Успех !

        Коментар


        • #34
          От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

          Не намирам Пабизол по Варна. Някаква идея къде да го търся? И трябва ли да се мине с течна гума отгоре?
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #35
            От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

            Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
            Не намирам Пабизол по Варна. Някаква идея къде да го търся? И трябва ли да се мине с течна гума отгоре?
            Тук има Варненски номер, опитай..
            http://www.expos.bg/web_catalog_bg.p...ow_user&fid=22
            Николай
            VITARA 1.6, 93 къса кабр
            КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

            Коментар


            • #36
              От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

              Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
              Много сложно стана .
              Работата е за два часа и 30 лева.( ако сам си го прави колегата ) Нали говорим за един гараж за кола ( не автобус или вагони)?
              Толкова струва "пабизола, четка или валяк . Почистване от мръсотиите ( измиване с вода ), нанасяне на два три слоя и забравяте за течове . Ходете си отгоре (но не с токчета ) и си внимавайте както за всеки покрив . Без значение керемиди,етернит, тикли или нещо с посипка. Всяка разходка по покрив може да има последствия.
              Течната гума не прави изключение, а само създава удобство за работа и поддържане.
              Успех !
              Колега занимавам се от доста време с изолации и вариянта с Пабизол не е лош, но по технология се нанасят 4 пласта от пастата и един пласт армиращо между пластовете от пастата . Само с мазане нестава правил съм доста експерименти. Аз лично работя с ИЗОМАКС които като матерял е почти същия като Пабизола ,и съм доволен ,и двата матеряла са водоразтворими . Напиши в Гугъл ИЗОМАКС и ще ти излезе тяхния саит има подробно обяснение как се полага мембраната. Ориентировъчна цена на матеряла (Изомакс) е 56лв. за 40 кг. които стигат за около 10 кв/м. ( цената на пабизола е почти същата поне в София) и около 1лев на квадрат за армирашото платно ПЕВ. като имат дилъри в повечето големи градове.
              http://hidrosun.free.bg/index.html - Това е моя саит за да добиеш представа за какво става въпрос . В саита има цени за труд и матерял , реално ако си купиш матеряла от Изомакс или от техен дилър в твоя град ще ти излезе малко под половината цена. Ако имаш въпроси звънни да ти обясня как да си го направиш.
              Последно редактирано от Nikolai Georgiev (turbo d); 07-08-10, 00:50.
              Николай Георгиев 0+
              тел.0887357722

              Коментар


              • #37
                От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                До Тарга! Във Варна се произвеждат и продават акрилни хидроизолации, Николай. При мазаните хидроизолации има значение якостта на опън на основата. Пабизола го армират с полиестерни влакна и има UVзащита, но една акрилна хидроизолация армирана с плат може да се окаже по-добър вариант. Скоро ще идвам във Варна и ще ти се обадя за да я видим тази плоча.

                Коментар


                • #38
                  От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                  Колеги - пабизола го посочих само като един вариант. Има много сходни с различни имена и реклами. Въпрос на избор на колегата кое ще предпочете.
                  Все ще бъде с добър ефект, но като гледам какви цени посочвате ....нали не ми е това работата , струва ми се малко нереални.
                  В момента хидроизолация 5мм върви около 10-12 лв/кв.м с материала. Дали аз не съм в час .... то се оказа според вашите цени, че е по-добре с хидроизолация (примерно воалит ) да се направи покрива.
                  И, колеги с такава дейност - хвала за вашият труд !
                  Но в този форум сме колеги за да обсъждаме варианти като за приятели. Не се сърдете, че казвам някой по-реални цени на колегата .
                  Спирам до тук, че пак заспорихме излишно за неважните неща .
                  Колегата има глава - ще прецени и избере. Убеден съм !
                  П.С. За информация има гугъл. Напишете "хидроизолация на покрив " и си сверете цените. (това е само приятелски съвет )

                  Първоначално публикуван от Николай Георгиев (turbo d) Преглед на мнение
                  Колега занимавам се от доста време с изолации и вариянта с Пабизол не е лош, но по технология се нанасят 4 пласта от пастата и един пласт армиращо между пластовете от пастата . Само с мазане нестава правил съм доста експерименти.
                  http://hidrosun.free.bg/index.html - Това е моя саит за да добиеш представа за какво става въпрос . В саита има цени за труд и матерял , реално ако си купиш матеряла от Изомакс или от техен дилър в твоя град ще ти излезе малко под половината цена. Ако имаш въпроси звънни да ти обясня как да си го направиш.
                  Вероятно това са съвети към колегата с покрива на гаража, а не към мен ?
                  Ако са към мен - аз съм строителен техник. Занимавам се с такива дейности от как сам завършил ( с малки изключения).
                  Дори тогава още такива изолации нямаше.(преди 1989г) Правихме го с битумна мушама, баластра(филц) и ентусиазъм. Дано си ме разбрал ?
                  Ако ти трябва бригада за хидроизолации - (2-3 души) да ти пратя. Щом си в бранша знаеш колко квадратура хвърля такава бригада за един ден.
                  Поздрави - колега по форум и по дейност !
                  Последно редактирано от bgbul; 07-08-10, 23:38.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Колеги - пабизола го посочих само като един вариант. Има много сходни с различни имена и реклами. Въпрос на избор на колегата кое ще предпочете.
                    Все ще бъде с добър ефект, но като гледам какви цени посочвате ....нали не ми е това работата , струва ми се малко нереални.
                    В момента хидроизолация 5мм върви около 10-12 лв/кв.м с материала. Дали аз не съм в час .... то се оказа според вашите цени, че е по-добре с хидроизолация (примерно воалит ) да се направи покрива.
                    И, колеги с такава дейност - хвала за вашият труд !
                    Но в този форум сме колеги за да обсъждаме варианти като за приятели. Не се сърдете, че казвам някой по-реални цени на колегата .
                    Спирам до тук, че пак заспорихме излишно за неважните неща .
                    Колегата има глава - ще прецени и избере. Убеден съм !
                    П.С. За информация има гугъл. Напишете "хидроизолация на покрив " и си сверете цените. (това е само приятелски съвет )


                    Вероятно това са съвети към колегата с покрива на гаража, а не към мен ?
                    Ако са към мен - аз съм строителен техник. Занимавам се с такива дейности от как сам завършил ( с малки изключения).
                    Дори тогава още такива изолации нямаше.(преди 1989г) Правихме го с битумна мушама, баластра(филц) и ентусиазъм. Дано си ме разбрал ?
                    Ако ти трябва бригада за хидроизолации - (2-3 души) да ти пратя. Щом си в бранша знаеш колко квадратура хвърля такава бригада за един ден.
                    Поздрави - колега по форум и по дейност !
                    Естествено е препоръка към колегата с покрива.
                    Матеряли и технологии в момента има всякакви и всеки сам си решава на каква цена и какъв матерял ще е най-подходящ за покрива му , с мнението си исках да насоча колегата към матерял от които съм доволен по простата причина че ми държи гаранциите които давам като човек занимаващ се с подобен род дейност. Искам да подчертая че аз не продавам Изомакс.

                    Ето саит на призводителя и подробно описание как става: http://www.isomax.bg/page.php?id=20&r=-1

                    пп. МОЛЯ МОДЕРАТОРА ДА ИЗТРИЕ моя САЙТ от горното ми мнение защото не изкам да прозвучи като някаква реклама. Във форума не пиша за да правя бизнес а за да не мисля за него.
                    Поздрави.
                    Последно редактирано от Nikolai Georgiev (turbo d); 08-08-10, 01:08.
                    Николай Георгиев 0+
                    тел.0887357722

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                      Здравейте! Искам да направя хидроизолация на плоча 70кв.м. Интересува ме средно каква цена излиза ако се направи с ИЗОМАКС? Предлагаха ми мембрана с UV защита, армирана за която излиза 2000лв без работа.. До колкото разгледах сайта на ИЗОМАКС с него ще бъде доста по евтино бихте ли могли да ме ориентирате?

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                        Първоначално публикуван от rankovtsv Преглед на мнение
                        Здравейте! Искам да направя хидроизолация на плоча 70кв.м. Интересува ме средно каква цена излиза ако се направи с ИЗОМАКС? Предлагаха ми мембрана с UV защита, армирана за която излиза 2000лв без работа.. До колкото разгледах сайта на ИЗОМАКС с него ще бъде доста по евтино бихте ли могли да ме ориентирате?
                        За 70кв.м. - от 500 лв. до около 1400лв. с UV защита , но трябва да се уточни - цвят- необходим ли е ; обитаема ли е плочата или е в ролята на плосък покрив ; и степен на гаранция (разхода на материал е различен) за 5год. или за 10 год. гаранция.
                        Боби - 0887771064
                        Който иска да свърши нещо намира начин , които не - намира причина.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                          Първоначално публикуван от rankovtsv Преглед на мнение
                          Здравейте! Искам да направя хидроизолация на плоча 70кв.м. Интересува ме средно каква цена излиза ако се направи с ИЗОМАКС? Предлагаха ми мембрана с UV защита, армирана за която излиза 2000лв без работа.. До колкото разгледах сайта на ИЗОМАКС с него ще бъде доста по евтино бихте ли могли да ме ориентирате?
                          Добре е да се уточни:
                          1. Ще се ходи ли по плочата след хидроизолацията ?
                          2. Има ли наклон тази плоча - бетонен покрив ли е с наклон 15 -30 градуса или е плоча без наклон ?
                          3. Как завършва по краищата тази плоча - с вертикални страни които също трябва да се обшият (плосък покрив) или просто изолацията се пуска да виси по краищата ?
                          4. За колко години мислиш да няма ремонт по тази изолация?
                          5. От къде си ?
                          В момента хидроизолацията върви около 10 - 12 лева за квадрат. Това е цена на труд и материали. Общо. НО - това е цената около мен (Пловдив). Та според мен - 850-900 лева.
                          За сега - толкова . Успех !
                          Ако решиш - обаждай се. Телефон - по-долу в подписа.
                          Последно редактирано от bgbul; 05-07-11, 21:08.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Битумна мушама с посипка?
                            Така е моя гараж и отгоре на места се събира вода но отдолу няма и следа от влага ! Това е начина !
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Така е моя гараж и отгоре на места се събира вода но отдолу няма и следа от влага ! Това е начина !
                              Това с гордост всеки би го заявил преди 15 год. . Но времето тече , нещата еволюират , технологиите също ... Прогрес , какво да го правиш !?!
                              Боби - 0887771064
                              Който иска да свърши нещо намира начин , които не - намира причина.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                                И аз с подобен проблем, плочата се ползва за паркинг!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X