Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидроизолация на стара бетонна плоча?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    Студена хидроизолация (пабизол) и други подобни.
    Водоразтворима, нанася се с четка и валяк. Съхне за 4 часа. После още 1-2 слоя и забравяш за течовете. Само след нанасянето не трябва да вали поне 4 часа. Всеки слой е с дебелина около 1 - 2 мм след изсъхването.
    От това по-лесно, по-евтино и по-елементарно няма.
    Успех !
    +1 ... течна гума...
    "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
    "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

    Коментар


    • #17
      От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

      Колегите са обяснили вместо мен. Ние лично предпочитаме"И-купър"-италианска , но идеята и технологията е една и съща.Само спазвайте стриктно указанията за разреждане!

      Коментар


      • #18
        От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

        Едно време се полагаше "водно стъкло, но сега избора е голям. Послушай опитните и знаещите

        Коментар


        • #19
          От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

          И аз имам същият проблем. Гаражът е на 7-8 години. Плочата е здрава. Но при мен плочата на гаража се явява тераса на един офис. Офисът не се ползва - един вид нещо като инвестиция за черни дни. Със собственика мисля че ще се разберем, защото моят и неговият гараж са под тази плоча и са на един хал.

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Студена хидроизолация (пабизол) и други подобни.
          Водоразтворима, нанася се с четка и валяк. Съхне за 4 часа. После още 1-2 слоя и забравяш за течовете. Само след нанасянето не трябва да вали поне 4 часа. Всеки слой е с дебелина около 1 - 2 мм след изсъхването.
          От това по-лесно, по-евтино и по-елементарно няма.
          Успех !
          По описанието съдя, че тази изолация ще е лесна за изпълнение. Въпросът е може ли да се ходи отгоре. И също ако бъдещите собственици решат да лепят плочки или да правят замазка, дали ще е проблем?
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #20
            От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            И аз имам същият проблем. Гаражът е на 7-8 години. Плочата е здрава. Но при мен плочата на гаража се явява тераса на един офис. Офисът не се ползва - един вид нещо като инвестиция за черни дни. Със собственика мисля че ще се разберем, защото моят и неговият гараж са под тази плоча и са на един хал.
            По описанието съдя, че тази изолация ще е лесна за изпълнение. Въпросът е може ли да се ходи отгоре?
            И също ако бъдещите собственици решат да лепят плочки или да правят замазка, дали ще е проблем?
            Става интересно с такъв въпрос. Това е изолация за покрив. Доста покриви сме правили така, но после не сме ходили по тях.
            Може да се ходи, но изолацията е подобна на битум. Дори една от съставките е битум (почти на всички марки- и наши и вносните)
            За това като се ходи в много горещо .... не знам как ще е. Ако пробваш - сподели с нас за да знаем.
            Специално за "пабизола" - той е водоразтворим и става много твърд след изсъхването. По него вероятно ще може да се ходи.
            Освен това върху него слагаме хидроизолация ( без значение с посипка или не).
            В много "трудни" обекти такава хидроизолация е междинен процес. Например в басейни "утайници" на КЦМ-то . Но там хидроизолацията беше някаква швейцарска марка.
            За това мисля, че замазка и плочи отгоре могат да се слагат.
            Едно е обаче да предполагам, друго е да го знам със сигурност.
            Нека някой колега да сподели опита си с подобна замазка и последващи плочки .

            Коментар


            • #21
              От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

              Пиши едно лично на Драго Пишинков...http://www.offroad-bulgaria.com/member.php?u=21013
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • #22
                От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                И аз имам същият проблем. Гаражът е на 7-8 години. Плочата е здрава. Но при мен плочата на гаража се явява тераса на един офис. Офисът не се ползва - един вид нещо като инвестиция за черни дни. Със собственика мисля че ще се разберем, защото моят и неговият гараж са под тази плоча и са на един хал.
                По описанието съдя, че тази изолация ще е лесна за изпълнение. Въпросът е може ли да се ходи отгоре. И също ако бъдещите собственици решат да лепят плочки или да правят замазка, дали ще е проблем?
                На 99 % съм сигурен ,че няма проблем ако е спазена технологията на полагане , т.е. добре почистена основа и правилно нанасяне.
                Ще ви пусна линк на лично с видео където може да видите сами.Аз лично преди месеци съм разговарял със собственика на фирмата и ме уверява ,че не е проблем да се лепи плочка или нещо друго.
                "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                Коментар


                • #23
                  От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                  Ако беше по наблизо бих дошъл да ти я направя, но тъй като си от града държава ти пускам линк на фирмата с която работя.
                  Бягай от воалита, след топлата обравотка става достатъчно твърд зада разпука отново.
                  Материала който ти препоръчвам е така наречена течна гума, нанася се с четка, валяк, маламашка, или машина но това вече трябва да дойдат колегите.
                  На водна основа е, което го прави апсолютно негорим дори на пряк огън, разтеглив е х8 мострата е 5 сантиметрово парче, разтягам го до 40см. на петата минута си е в първоначално положение.
                  Материала не е евтин но е с 20 год. гаранция а и става въпрос за гараж едва ли ще ти стъпи на повече от 200-300лв
                  Око за око и светът ще ослепее

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    И аз имам същият проблем. Гаражът е на 7-8 години. Плочата е здрава. Но при мен плочата на гаража се явява тераса на един офис. Офисът не се ползва - един вид нещо като инвестиция за черни дни. Със собственика мисля че ще се разберем, защото моят и неговият гараж са под тази плоча и са на един хал.



                    По описанието съдя, че тази изолация ще е лесна за изпълнение. Въпросът е може ли да се ходи отгоре. И също ако бъдещите собственици решат да лепят плочки или да правят замазка, дали ще е проблем?
                    Материала , който вече цитирах, позволява да остане като крайно покритие в 3 пласта на покрива ,НО трябва да се пази от механични повреди-в случая при ходене като остри токчета и др. подобни.Смятам ,че не може да се препоръча за използваем покрив.
                    Върху него може да се лепят плочки, нанасят замазки, съвместим с цимент и теракол.По тази причина го използваме на открити тераси с настилки, като междинен изолационен пласт.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                      Първоначално публикуван от Ico_Ns Преглед на мнение
                      Ако беше по наблизо бих дошъл да ти я направя, но тъй като си от града държава ти пускам линк на фирмата с която работя.
                      Бягай от воалита, след топлата обравотка става достатъчно твърд зада разпука отново.
                      Материала който ти препоръчвам е така наречена течна гума, нанася се с четка, валяк, маламашка, или машина но това вече трябва да дойдат колегите.
                      На водна основа е, което го прави апсолютно негорим дори на пряк огън, разтеглив е х8 мострата е 5 сантиметрово парче, разтягам го до 40см. на петата минута си е в първоначално положение.
                      Материала не е евтин но е с 20 год. гаранция а и става въпрос за гараж едва ли ще ти стъпи на повече от 200-300лв
                      Не говориш за Тераластик надявам се? Как се казва фирмата?
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Не говориш за Тераластик надявам се? Как се казва фирмата?
                        Моята, вносителя, производителя?
                        В същия ред Ве Де-ХН ЕООД, Агромашина ООД, Ryconcoatings Ltd, Ютуб-видео
                        На сайта на Агромашина има видео в което се убедих че не е търговски трик.
                        Последно редактирано от Ico_Ns; 31-07-10, 20:21. Причина: дописване
                        Око за око и светът ще ослепее

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                          Теодоре, до къде стигна с изолацията.... просто ми е любопитно
                          Око за око и светът ще ослепее

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                            Проблемът е нулев, има толкоз много хидроизолации на пазара, които са на циментна основа и се нанасят с четка баданарка. Ако искаш да слагаш плочки после - бите шойн.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Проблемът е нулев, има толкоз много хидроизолации на пазара, които са на циментна основа и се нанасят с четка баданарка. Ако искаш да слагаш плочки после - бите шойн.
                              Че има , има, но и юфката продължава да е често срещано явление.Добре си пита колегата , а още по-добре ,че има кой да отговори.Като при инструментите.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хидроизолация на стара бетонна плоча?

                                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                                Проблемът е нулев, има толкоз много хидроизолации на пазара, които са на циментна основа и се нанасят с четка баданарка. Ако искаш да слагаш плочки после - бите шойн.
                                Даа така е, но все неща на циментова основа, които разпукват във времето а това за което аз говоря водата е основата а сол-та е катализатора и все пак никого насила аз съм доволен, ще съм още по-доволен ако и други покрай мен са доволни
                                Око за око и светът ще ослепее

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X