Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каране в Асеновград този уикенд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каране в Асеновград този уикенд

    Съжалявам, че дублирам темата, която пуснах и в "Състезания и спортни прояви", но късно се усетих, че тук е по-подходящото място, адокато модераторите преместят темата времето съвсем ще изтече. А и без това новината идва малко късно...

    Колеги ендуристи, помолиха ме да съобщя, че в събота и неделя около Асеновград ще има голямо каране. За сега са се уговорили групи от Ст. Загора, София, Хасково и Кърджали- общо около 25 мотора!!! В събота се тръгва в 10 и ще бъде ендуро поход из района, а трасето ще е цитирам: "точно като за офф роуд състезание". В неделя ще се кара по кросовото трасенце което е на 5км от града. За съжаление в момента не мога да кажа повече подробности, но ще го направя при първа възможност. Или ако някой от съфорумците знае нещо повече, като мястото на тръгване например, да казва.
    Ето и един телефон, за който спешно иска нещо да попита. Телефона е на домакина и водач на групата Антон 0897806060
    К. Кулев

  • #2
    Re: Каране в Асеновград този уикенд

    Нищо не знам повече от теб, Калине, но ние ще сме там!
    Поне ще стане купон, сигурен съм. В тази част на Родопите има чудесни места за каране !
    Така че, който желае, да заповяда! Знам, че има още свободни места.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #3
      Re: Каране в Асеновград този уикенд

      да трасето е хубаво..малко е бързичко
      има и трапец и много интересни завои и денивелация
      а за разходката офф роуд ми казаха че ще е около 60 километра

      аз съм на антибиотици..не знам дали ще дойда
      Последно редактирано от mitkov; 16-03-07, 10:12.

      Коментар


      • #4
        Re: Каране в Асеновград този уикенд

        Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
        ...аз съм на антибиотици..не знам дали ще дойда
        А някой вече са на Тилкотил и Лиотон !

        Да, хубаво каране стана в събота и неделя. Бяхме БАЯ хора от Асеновград, Стара Загора, Сопот, Хасково, Кърджали, Бухово.
        Слизахме и се качвахме по северните склонове на Родопите, докато стигнахме хижа Здравец, където в капанчето на мегданя изядохме всичките кюфтета и ляп.
        Имаше кал, коловози, прах, камъни, високи скорости, около 100-тина падания и всичко от което се нуждае един откачен ендураджия.
        В неделя повечето караха на пистата в Асеновград под зоркото око на учителя Йода*, който им казваше грешките, а моя милост, верен на джандемите, тръгна на лов за нови пътеки из Родопите.
        Ето малко снимки от двата дни, направени със сапунерка:


        Crazy job товари около 100 KTM-а и една Хонда на платформите.


        Антон ни беше настанил в чудесна къща точно до пистата.


        Интериора също беше на ниво. По-ловно настроените крейзита се впечатлиха от многото трофеи по стените, ама мен нещо тия красоти не ме кефят, особено препарираните патки. Предпочитам патката във форма и работеща !


        Основната група се събра на пистата, но някои се мотаеха и още ги нямаше.


        Щяхме да караме според Антон и Вальо около 60 км и не бързахме много. Тук стоим на един хълм над Асеновград и се наслаждаваме на гледката.


        Първата жертва. Камък запретна крака на Ники от Кърджали и той си го охлажда за да поспадне отока. Мъжко "момче" е Ники, тъй като въпреки контузията кара докрай през целия преход!


        Типично рoдопско село с каменните покриви на къщите и за капак - ние на мегданя.


        "Великолепната седморка" от Crazy job + пръста на Шмида. Янчо и Данчо ги нямаше, тъй като са с контузии. Първият в ребрата, а вторият ... навсякъде.


        Ето капана до хижа Здравец, за който ви казах вече. Серитьорката БАЯ кюфтета трябва да е изяла за да влезе в такава великолепна форма ?!


        На връщане минахме по хубава, камениста пътечка, която набързо ни сваляше в равнината около Асеновград.


        Ето го и домакинът ни Антон, който се оплака, че няма снимка с новия мотор. Вече има.


        Част от групата слиза по пътеката.


        Както казах, твърде бързо стигнахме равнината и за да не караме по равното, изимпровизирхме нови завойчета по склоновете на Родопите.


        Част от имповизациите по друга хубава горска пътечка.


        Спускане по крсиви камъни, които уж щяха да са за последно, тъй като бензина на някои вече почти беше свършил.


        Спускането от могилката тук ни позабави малко.


        Шмида се кефи на гледката.


        Тук Жасмин се подхлъзна на тревата и коляното му стана като самун. С това карането за деня приключи.


        Да, това е Валя, която пристигна привечер, колонизира къщата и сложи ред в разюзданите редици на Crazy job.


        По-късно вечерта, отидохме на гости на основната група в съседната кръчма. Там обстановката беше много творческа. Шмида изнесе обширна лекция по темите: "Републикански шампионат по ендуро", "Кой е създадел на ендурото в България?", "Как се кара ендуро?"
        Лекцията беше изпратена с бурни овации, а Шмида съответно ни изпрати до колите, за което му благодарим сърдечно!


        Ден втори - неделя. Щяхме да ходим по програма да покараме на трасето, но решихме да отскочим за загрявка до манастира "Св.Петка" по хубава камениста пътечка, още повече манастирът се оказа дамски, а шефката не беше с нас.


        На живописно място беше манастира и гледката от там се оказа много красива. Цялото поле се бе разгънало долу като на длан. Запалихме свещи под зоркия поглед на игуменката (дама на около 80).


        Направих някоя и друга снимка из обраслия с бор красив двор на манастира, но едва не бях застрелян за тази си работа от игуменката !


        През това време Кокера и Иван изчаках да видят дали ще бъда застрелян, та да съобщят скръбната вест на близките ми.


        След като обещах, че ще унищожа лентата на фотоапарата и няма да работя повече за чужди разузнавания, бях великодушно освободен да си ходя по живо, по здраво.
        На изхода на манастира след написа: "Затваряй малката врата или ще стрелям!" погледнах надясно и видях живописна пътечка да се вие към билото. Това беше достатъчно да не ида на крос, а да хвана гората.


        Пътечки имаше на корем и сменяйки една със друга намерих още живописни гледки.


        На височина над 1300м по северните склонове на по-усойните места все още имаше сняг.


        Обикаляйки така, попаднах на едно страхотно място - Червената стена. От там гледката е умопомрачаваща. До където ти стига погледа са се наредили скатовете на Родопите, а в краката ти е Бачково. Това заслужава да се види на лайф!!! Там точно вече съжалявах, че не послушах съвета на игуменката, да си ударя съпунерката в земята и не си бях взел "големия" **!


        Малкото червеникаво петънце в средата на кадъра е Бачково.
        Не, такива места не бива де щракат с лоша техника! Препоръчвам това място на всеки да го види на живо!


        Защо и викат "Червената скала" като е бяла, не знам, ама сигурно има основателна причина за това ?!


        Тук хванах едно сухо дере и точно, когато мислех, че няма на къде повече ...


        ... попаднах на тази пътечка. В едната посока беше х. Марциганица, в другата х. Безово. Първата я знаех и затова си избрах втората.


        Пътеката лъкатушеше по склоновете на Родопите, като ту беше тясна по четири пръста и осеяна с паднали дървета, ту се вливаше в някой стар вече неизползваем горски път.




        Ето я х. Безово. Изоставена хижа на произвола на съдбата поради честите разграбвания. Там имаше групичка любезни туристи, които ме почерпиха и се удивиха на качествата на мотора, който е минал по трудната пътечка от Марциганица, но мен никой не ме взе на сериозно.


        Не си носех GPS-a и затова ви показвам маршрута, по който преминах и който много ме накефи с разнообразието си и красивите си гледки.


        Любезните туристи ми казаха от къде да мина за да изляза до Асеновград по безболезнено, но аз мярнах едно примамливо дере и се нахакнах в него.


        Отначало всичко беше спокойно, но по-късно вече съжалявах, че не послушах хората.


        Водата от пороите беше изкопала надолу камъните, беше свлякла други, а дерето се превърна в каменопад, ама бях изминал БАЯ километри за да почна да се връщам, пък и нямам този навик.


        На места се караше спокойно, но за кратко, а каньона, притиснал те от двете срани нямаше свършване. Когато камъните бяха най-много, коритото на дерето най-издълбано, а аз бях изтръпнал от блъскане, излязох на малки къщички и от там на черен път. Авантюрата беше приключила, но си заслужаваше !


        Ето ни с домакина на къщата и контузения Жас да пием кафе. На останалите им беше писнало да ме чакат и си бяха тръгнали след карането по трасето. За съжаление от там нямам снимки и ако някой е правил такива, нека ги постне в темата, тъй като Бучака е показал доста техники и сигурно има какво да се види ?!
        От името на всички, карали през двата дни в Асеновград искам да благодаря на Антон и Вальо за чудесния уикенд, който спретнаха за нас за да си направим кефа из красивите Родопи

        Легенда:
        Йода * - Митака Драганов (Шмида)
        Големия ** - Камерата ми "Канон"
        Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 19-03-07, 12:24.
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #5
          Re: Каране в Асеновград този уикенд

          ейййй браво браво

          винаги съм съжелявал че сме в северна бг и трудно можем да идваме на сбирките ви

          да вземете да идвате и насам понякога
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #6
            Re: Каране в Асеновград този уикенд

            Страхотен репортаж!!!!
            Браво Жоре заради такива разкази си купих мотора

            Коментар


            • #7
              Re: Каране в Асеновград този уикенд

              Мерси, Венци !
              Знаех си, че съм направил някоя глупост!
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • #8
                Re: Каране в Асеновград този уикенд

                Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                А някой вече са на Тилкотил и Лиотон !
                Тва бяха камъни по моята градина май
                Ама така е, като крам сама без Димитровия надзор така става
                Жоре, давай сАпунерката при мене на съхранение... кощунство си е направо при тези пейзажи...
                Много и се ходеше по Родопите и на ламята, ама малко трябва да се понапъне бай Димитър с обучението за да стане възможно това
                Като се запролети и изпоразлисти там гледката ще е зашеметяваща
                Браво за репортажа... и за това, че останахте живи след вражеския обстрел
                Между другото учудвам се, че си тръгнал сам. Голямо диване си!
                DCRT®

                Коментар


                • #9
                  Re: Каране в Асеновград този уикенд

                  Е-е, човек да не сбърка една буква и ...
                  ... голямо диване съм бил !
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Каране в Асеновград този уикенд

                    http://vbox7.com/play:402344f3
                    това ли е пистата където сте карали в Асеновград
                    http://vbox7.com/play:4cbd862c
                    MG RACING

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Каране в Асеновград този уикенд

                      Най ме изкефи метафората с патката

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Каране в Асеновград този уикенд

                        ....гледам снимките и чета както винаги забавния и остроумен коментар на Жоро и ме налягат противоречиви чувства-хем се радвам,че наши хора са били там,хем малко ми е чоглаво...Както каза и Краси от Севлиево-момчета(и момичета ) ,елате в северните ловни полета -да се видим,да покараме и да организираме нещо неформално със безалкохолна сливова (и други) ....щото Краси говори за севернаБГ,пък аз като съм в Свищов,вероятно трябва да се разбира Румъния-да видиш ендуро мотоциклет по нашия край си е направо рядкост..Краси,май ние от севера трябва да се вземем в ръце и да си организираме нещо!Пък нашите приятели от южните щати винаги са добре дошли .
                        ОФБ 2.2 ДТИ,YAMAHA XT,Дaihatsu Feroza SX 93

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Каране в Асеновград този уикенд

                          Ето малко снимки и от мен.
                          Тук е трасето в Асеновград
                          Започваме с домакина















                          Малко весел снимки от почивките






                          Тук вече се прибрахме в Хасково и решихме да идем на нашето трасе









                          Проследете този скок !!!

                          Иво Георгиев
                          Gworkshop

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Каране в Асеновград този уикенд

                            супер сте си искарали
                            KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Каране в Асеновград този уикенд

                              ..а бе тва Бучака нещо на фрее стайл сте го хванали ..
                              яки снимки..само не знам колко пъти вече ви казвам да ги намаляте преди да ги качите че да излизат бързо ..и все забравяте ..нищо карай
                              ГЛЕДАМ ЧЕ И КАМЕРА НА КАСКАТА сте му монтирали на Станислав..я пуснете некое кадро

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X