Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хъски.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с хъски.

    Предварително се извинявам ако въпроса ми не се покрива на 100% с темата на раздела "Ловни кучета"

    Значи, имаме голям проблем с едно малко хъски, което подарих на родителите ми, които живеят на село. Много игриво и сладко животинче, но още като малка се спускаше на да що види домашно животно - котки, кокошки, кози и пр. Мислех че като поотрасне ще се кротне, ама не... вече е на 7 месеца, и ония ден се сдобила с първия си ловен трофей - една от кокошките на баба ми. Освен нея нашите от години гледат още една кучка (на 4-5 години, улична превъзходна), която беше много спокойна, даже бих казал флегматична. Сега покрай малката фурия и тя е пощуряла, и днес майка ми се оплака че двете заедно подгонили кокошките на комшийката, и докато тичала да върже малката, голямата и тя се върнала с кокошка в уста. Преди 2 седмици едвам ги спрели да не сдавят някакво яре... А ужким хъскито не е ловна порода, или поне на нашата и двамата родители не са ловни кучета.

    Освн това малката е крайно недисциплинирана и вироглава, и не възприема дори най-елементарни команди. И двете не са първите кучета които гледат родителите ми, дълги години гледаха и на дядо ми гончето след като той почина, и други кучета сме имали (вярно - все помияри). Ама такова чудо не е било - яде кашони (ама не гризе, а яде и гълта), чорапи, на баба ми изяде каишката на часовника....

    Ако някой има опит с дадената порода, моля дайте съвети как да се справяме, че с тия темпове скоро ще трябва да бачкам само за да плащам кокошките на комшиите Не искам да я държа вързана, ама ако не се кротне, май натам отиват нещата....
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    От: Проблем с хъски.

    Няма страшно. Не се притеснявай. Просто си задели достатъчно джобни да плащаш щетите по добитъка на съседите Все пак това което отглеждате е "домашен вълк", а не болонка. Може да не се води ловна порода по смисъла на нашия закон, обаче животното е много по-близо до дивите си прародители, отколкото много други т.нар. "ловни породи". Имам двама приятели, който са пропищяли също като теб от игрите на хъскитата си. То не бяха кокошки, патки, овце, ами изгризаха жилата и спирачните маркучи на един мотор. Едното дори бройка комшийското магаре, ама все още чакаме развитие с приятелчето. На мен ми е смешно, но на него не чак толкова. Сега разбрахме защо му го подариха, а не продадоха.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с хъски.

      Мерси, успокои ме Чувствам се като Тодор Колев дето си купи "Малкия слон от Странджа планина".... Ама майка ми от години си мечтаеше да има хъски, явно ще се плаща... На твоя приятел по колко му хващат кокошките, мене засега по 10 лева парчето ме таксуват ?

      П.С. Верно ли толкоз нямат усмиряване тези гадове ? В нета четох че са кротки и податливи на обучение. Явно го е писал някой с черно чувство за хумор.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с хъски.

        Не се притеснявай, ще си "намери майстора". Ние имахме една ягдтериерка, дребна и зъбата, олицетворение на злото. Мразеше всичко живо, а захапеше ли ранен глиган за ухото - не го пускаше и след смъртта му... Един ден, след лов, излязох на двора и чух странни писъци. В един ъгъл кучката се беше свила и пищеше от ужас, а ярето на домакина игриво я боцкаше с рогца, а когато тя се опиташе да го прескочи и избяга, то я връщаше обратно с точен удар с глава. Голям смях падна!
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с хъски.

          П.С. Верно ли толкоз нямат усмиряване тези гадове ? В нета четох че са кротки и податливи на обучение.
          Хъскито е интелигентна, но много своенравна порода. Много често хората погрешно смятат хъскитата за глупави. Не са и много лесно се научават на неща, но обикновено изпълняват командите, когато им е кеф. Много са добри с хората, но всичко друго си е дивеч за тях - котки, зайци, кокошки... Имал съм контакти с породата, имал съм две хъскита и досега не съм виждал хъски, дресирано добре, кротко и изпълнително. Дивото зове със страшна сила. След още два месеца ще копае дупки под оградата да бяга. Аз лично много обичам породата, но хъски пак няма да взема.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с хъски.

            В Пловдив казваме: "Ако мразиш някого,подари му хъски"
            Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
            Grand 3.1TD
            0898 620 306 Стоян

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с хъски.

              Мдаааааа...... май се изяснява картинката Благодаря за информацията.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с хъски.

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                В нета четох че са кротки и податливи на обучение.
                Напротив, поне от моите наблюдения на един двугодишен юнак наблизо.До шестия месец-кукла, кротък, никакви грижи, освен дето майката на чорбаджийчето хвана артрит да му чисти мизериите из тях.Чехлите са отделен въпрос.После младежа възмъжа и почна да прави точно каквото си иска, предимно в тях, което е по-лошия вариант.Навън иди-ела.
                Да, обаче преди шест месеца заплоди женска и тотално стана в тях ябадабаду-малкия на работа, майка му спретнала изречение на хъскито и той скочил да я хапе на сериозно.
                Е, малкия го размазал после, ама кел файда - влака е изпуснат на 90%, тепърва да възпитаваш двугодишно куче не е невъзможно, но доста трудно и времеемко.
                А, и простак разправят бил, всичко балканско не му било чуждо, ядял квалитетни кучешки храни, обаче се оригвал и п@рдял за приз в Анталия...
                Та така, честито животинче, дано стагнират малко бр/кокошка ценово, че иначе трябва да завъдиш и един курник, та да минете на "зъб за зъб".

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с хъски.

                  Някъде из форума имаше цяла статия посветена на тази порода.... Потърси и ще намериш много отговори !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с хъски.

                    Няма как, ще си го гледаме. Иначе наистина е душичка, като те погледне с тези невинни сини очи... а и нашите много и се радват, възрастни хора, и аз и сестра ми живеем далече от тях та си имат занимавка. Бабата не е фен още от случката с часовника, след кокошката вече имаме ясно оформени лагери на противостояние. Хубавото е, че засега поне котките не пипа. Както викаш ти - дано поевтинее пилешкото...
                    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с хъски.

                      Честито, това е най АРОГАНТНАТА порода с която съм се сблъсквал.Умни са почти колкото немска овчарка и се правят на питбул, издържах 6 месеца и го подарих на приятел ...сега не ми вдига телефона.
                      Пакостници по природа, подаряваш го или го гледаш на повод, което пък ангажира някой от къщата да ходи с 18км/ч по 5 километра на ден.Податливи са на дресура след 8 месечна възраст, но слушат само и единствено прекия си стопанин(водоча) и никой друг от глутницата(семейството), докато се научи изисква по 4 часа на ден 2 сутрин и 2 вечер, отношението трябва да е твърдо-господстващо но и покровителсвено.
                      Дано съм ти помогнал.


                      ПП Не може да върви НАРЕД,РЕДОМ това е чешит който е роден да дърпа
                      Последно редактирано от Ico_Ns; 26-07-10, 20:51. Причина: дописване
                      Око за око и светът ще ослепее

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с хъски.

                        Ето я и темата, обърни внимание на 2 страница !

                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...F5%FA%F1%EA%E8

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с хъски.

                          @caterpilar - благодаря за линка. Извинявам се че съм пуснал повтаряща се тема, ако модераторите преценят - нека я заключат. То така или иначе колегите по нещастие доста сол сипаха в раната. Със зле прикрито злорадство, доколкото успявам да забележа

                          @Ico_Ns - това за дърпането и мен ме учуди. Майка ми по принцип я води на повод 200-300 метра, докато излезнат от селото, после я пуска да вършее по поляните. Е, имам чувстото че ще се обеси на повода това животно.... чак хрипти вече, ама продължава да напъва на повода.... Предполагам че им е генетично заложено от дърпането на шейните, знам ли...
                          Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с хъски.

                            Аз специално ти се кефя на дързоста, успех няма да ви е скучно.

                            ... и дънер да му вържеш и него ще дърпа, страхотна порода за хора с време и енергия
                            Око за око и светът ще ослепее

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с хъски.

                              @Ico_Ns - това за дърпането и мен ме учуди. Майка ми по принцип я води на повод 200-300 метра, докато излезнат от селото, после я пуска да вършее по поляните. Е, имам чувстото че ще се обеси на повода това животно.... чак хрипти вече, ама продължава да напъва на повода.... Предполагам че им е генетично заложено от дърпането на шейните, знам ли...[/QUOTE]

                              Точно така... чети темата ... и успех в начинанието !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X