Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хъски.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Проблем с хъски.

    Първоначално публикуван от Павлов Преглед на мнение
    Хъскито е интелигентна, но много своенравна порода. Много често хората погрешно смятат хъскитата за глупави. Не са и много лесно се научават на неща, но обикновено изпълняват командите, когато им е кеф. Много са добри с хората, но всичко друго си е дивеч за тях - котки, зайци, кокошки... Имал съм контакти с породата, имал съм две хъскита и досега не съм виждал хъски, дресирано добре, кротко и изпълнително. Дивото зове със страшна сила. След още два месеца ще копае дупки под оградата да бяга. Аз лично много обичам породата, но хъски пак няма да взема.

    +1 Хъскито иска обучение не го ли научиш от малко край може и още по големи бели, сега имам една кръстоска от лайка и улична порода 7 кокошки изяде, дето види куче, патка и др атака а майстора трудно ще си намери защотото е прекалено силно куче ... така че дресирай го от рано за да нямаш проблеми

    Коментар


    • #62
      От: Проблем с хъски.

      Първоначално публикуван от GeoTracker-Suzuki Преглед на мнение
      ......а майстора трудно ще си намери защотото е прекалено силно куче ...
      Хъскито изобщо не спада към силните боево кучета. Виж да тегли нарти и да търчи може. Но влезе ли в битка с ротвайлер, дого аржентино или питбул и го пиши бегало. Едно е да си бегач, а съвсем друго професионален бияч. Шансовете за първия са 1 към 0.

      Коментар


      • #63
        От: Проблем с хъски.

        Наистина интересна и своенравна порода са хъскитста!Наскоро се заиграх с едно вързано хъски,което пази в един склад до нашата база!Отдалече-да...дружелюбно изглежда-не лае,а само гледа безразлично със сините си очи!Никакви признаци на агресия!Обаче артист...подадох му ръка и изведнъж зъбите му щракнаха на милиметри от пръстите ми!След това му хвърлих едни работни кожени ръкавици/бая дебела кожа/ и то с лекота ги накъса и изгълта,като умело изплюваше подплатата,която е от изкуствена материя!Сигурно ги е взело за тюленче,щото доста му се услади!Абе диваци са...то друг чишит би ли устискал при -50 градуса!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #64
          От: Проблем с хъски.

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Наистина интересна и своенравна порода са хъскитста!Наскоро се заиграх с едно вързано хъски,което пази в един склад до нашата база!Отдалече-да...дружелюбно изглежда-не лае,а само гледа безразлично със сините си очи!Никакви признаци на агресия!Обаче артист...подадох му ръка и изведнъж зъбите му щракнаха на милиметри от пръстите ми!След това му хвърлих едни работни кожени ръкавици/бая дебела кожа/ и то с лекота ги накъса и изгълта,като умело изплюваше подплатата,която е от изкуствена материя!Сигурно ги е взело за тюленче,щото доста му се услади!Абе диваци са...то друг чишит би ли устискал при -50 градуса!
          Отново - така е възпитано. Моя щом му изнася сяда чинно и взима резънче салам от 2 пръста, без да докосне пръстите дори с космите на муцуната си. Ама това когато му изнася. Не му ли изнася, не чакай да свърши нещо. Лигльо неземен!
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Проблем с хъски.

            Да и моята е много своенравна ама много, много обича да се лигави. Казват, че били дружелюбни и не лаели. Вкъщи дойде ли чужд човек(приятел или какъвто и да е) но кучето, не го познава и лае яко, ама лае. "Я Хъски" казват и отиват да го погалят, то през мрежата де и трака със зъби иска да хапе, та въобще не е дружелюбно моето, като е навън пуснато да, не е злобно, ще те олигаве, но вкъщи ли е си пази територията явно. А и с пернатите много ги мори, само да докопа нещо. За храна въобще не е стръвна, като яде нещо можеш и от устата дето се вика да и го вземеш и нищо, като и подаваш нещо съвсем нежно го взима от ръката ти без да те докосне дори както бе казал колегата. Много е игриво и своенравно, това е, така мога да го опиша. Имам чувството, че цял ден може да тича без да спре, 5 човека може да умори от игра, но хъскито няма да се измори.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • #66
              От: Проблем с хъски.

              O! To нашето не само с пернатите. Уморява всяка жива твар в периметъра си, щом я докопа. Не ги яде. Просто за секунди се "справя" с тях и ги оставя. Яде оси и пчели дори.

              И не е вярно че не се изморява. Още като млад нашия е имал случаи да започне да залита от емоция и умора. Просто издържат дяволски много. Сега е малко по-кротък, ама е на 12 години все пак.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: Проблем с хъски.

                Моето стана на 3 години и още си гони опашката като палетата.Само някой да не му угоди нещо и е оголил зъбите ако види че те е страх от него,но ако знае че си по-силен и може да изяде шамар,няма такова умилкване да стане неговото.Характери големи.Точно като хората.Но именно това ми харесва в тях,не са еднотипни като другите кучета,легни то ляга,стани то става.

                поздрави

                Коментар


                • #68
                  От: Проблем с хъски.

                  Не е баш така за питбула и ротвайлера. Хъската/лайката е много бърза и гъвкава твар - върти се като пумпал и хапе като бясна. Вервайте ми виждал съм как се бие пит и как се бие лайка и мога да ви кажа, че ако се сборят до смърт ще е доста оспорвано.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Проблем с хъски.

                    Отде изрови тая тема, не видя ли от кога е последния пост ? А и разговор за битки с кучета не мисля че е полезен с нещо.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Проблем с хъски.

                      Скоро "осиновената" полу- хъски (Сара) ще направи две години.Няма пернато, което да има шанс- хваща,стиска ,подхвърля , ново стискане и всичко приключва. Не ги яде, но след "осмъртяването" се отърква в "жертвата" и забравя за нея. Същата процедура е при полски мишки,плъхове,лалугери ,котки и т.н. .В началото се опитвах да Я отклоня от този инстинкт ,но после се отказах. Помага бягането 5-10 км. след колата,"отваря" апетита и не "мисли" за глупости . Дали заради всекидневните тренировки или породата го позволява,но когато спринтира развива над 50 км. в час( а пишат ,че кучетата бягали с 35-45 км.). Зайците ги спасява близостта до горския пояс...
                      -Науми ли си нещо,няма изход- реализира го. Затова си Я "обичаме" в семейството,-има характер! Не е типично куче-пазач,но когато е сама в сервиза -не допуска никой да влезе-"предупреждава "с ръмжене.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Проблем с хъски.

                        Нашето момиче е почти на 4г, но това не и пречи да е най голямото и откачено диване. Никога не лае, ръмжи само срещу кучета, които не харесва или я нападат. Ужасна лигла, викаме и голямата котка. Защото така се държи с хора. Всичко живо от сорта на коза, овца и по дребен добитък е дивеч, докопа ли нещо не прощава. На коне и крави не обръща внимание. Като чуе лай на кучета из махалата започва да вие, все едно пее. Голямо приключение си е, но още не съм простил на дъщерята, че ми я домъкна в къщи. А аз исках да си взема Ротвайлер

                        Коментар


                        • #72
                          От: Проблем с хъски.

                          Жалко, че не попаднах по-рано на тази тема, две кокошки щяха да са живи. Моето хъски, женско, на 7 месеца, живее на двора и не създаваше проблеми, докато не го заведох на село. За секунди унищожава кокошките.

                          Вързах я, и като е вързана няма проблеми. Доколкото разбирам от всичко изчетено, няма никакъв друг вариант, освен да стои вързана, когато има такива предизвикателства.

                          Иначе, подава се на възпитание, много неща научи вече. Единствения проблем е несъвместимостта с по-слаби животни.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Проблем с хъски.

                            За хъскитата - това лято из Арктика се срещнах с едно семейство, които гледат глутница за впряг... И то от доста години, на високо ниво...
                            Мнението им бе, че е 'доста глупаво куче'... В смисъл - изключително работоспособно, но своенравно и неуправляемо..
                            Често бягали ако ги отвържат, или нападали елените... В същия момент не помагат да отблъскват мечките... За мечките бяха взели московска стражевая - тя не нападала елените, а от друга страна мечките я отбягвали.. И се движи в района свободно пусната - връща се при стопанина...
                            Иначе хъскитата бяха изключително приятелски настроени към хората - без никакви притеснения влязохме в оградено пространство с големи, рядко срещащи хора хъскита... Голяма радост бе за тях - умилкваха се като котки...
                            Личните ми наблюдения върху хъскита на приятели съвпадат с мнението на горните специалисти...
                            Приятел имаше хъски в къща - много неуправляемо беше

                            Сега с тези знания никога не бих си взел хъски за двор (за апартамент да не говорим)... Хъскито му трябва простор и много тичане - ако ежедневно е в планината - да... Там му е стихията...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Проблем с хъски.

                              Не е хубаво да стои вързана, това е много подвижно животно и иска свобода за движение. Спокойно може да тича с километри и с часове и вързана на синджир ще е мъчение за кутрето. Ако не можеш да и осигуриш ежедневно много движение поне по 2ч, само ще я тормозиш. По добрия вариант е да и направиш някакво заграждение в което свободно да се движи. Аз така направих на нашта дзверка. Има си 12м2 само за нея, иначе ежедневните разходки с колело или из гората са си отделно и е много щастлива. Има и друг вариант , що не ограничиш кокошките да не се мотаят навсякъде из двора за да не ги напада.

                              ПП Относно възпитанието с постоянство може да научи и изпълнява много команди, обаче имай предвид че не може да разчиташ на безропотно изпълнение и послушание никога. Това не е Немска овчарка. Хъскито изпълнява команди ако е в настроение и е заинтригувано от самата игра в която участват командите. В момента в който реши че вече не му е интересно, прави каквото си иска и не му пука за никакви команди. Нашата какви номера ни е въртяла, мога да напиша книга, но нали вече си я обичаме и не и се сърдим. Пази я да не навлезе в комшийските дворове, че не им завиждам на животинките ако ги имат.
                              Последно редактирано от piron45; 28-12-15, 18:19.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Проблем с хъски.

                                Своенравно и неуправляемо, особено докато е младо - да, но чак глупаво - категорично не. Диваци са си - идва им отвътре, но в момента, в който нещото, дето искаш от тях, им изнася, да видиш само как придобиват всичкия интелект на света. Вярно, впечатлението ми е от 2, не от 2002 броя. Но съм виждал и седящо пред магазин и непомръдващо докато стопанина му не дойде да си го прибере. И в момента в квартала има едно - няма дърпане, скимтене, налагане на неговото, даже в присъствието на други кучета, например в парка.

                                Вярно, несравнимо е с душичката във всяко отношение на леля ми - Голдън Ретривър, но пък ако всички бяха еднакви нямаше да е интересно.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X