Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хъски.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с хъски.

    @caterpilar - чета... и плача

    @Ico_Ns - щом сме го взели, ще го гледаме. Ако бях прочел темата от линка на катерпилар, едва ли щях да се реша, ама..... То е ясно че ще видим зор, ама хайванчето и то душа носи. Пък и не го прави от лошотия, явно така си му е заложено. Тъкмо майка ми е учителка, а баща ми пенсиониран военен - сега ще си тестват педагогическите и командно-волевите качества
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с хъски.

      "Е, имам чувстото че ще се обеси на повода това животно.... чак хрипти вече, ама продължава да напъва на повода...."

      Оф наистина много дърпат,на нашия му сложихме строг нашийник,че в един момент не си усещах ръцете от дърпане!

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с хъски.

        Чета и виждам.... нашия дзвер. Ама той на село, в двор. Не е вързан - обикаля си свободно. Обаче, види ли някаква животинка в двора, тутакси я унищожава с 1-2 "елегантни" дивжения. Няма куче, което да му се опре, пък било то и два пъти по-голямо от него. Не знам какво им прави, обаче ги смачква и се гипсирват, буквално. Ако някое му се изрепчи направо откача, и докато не го смачка, не мирясва.

        А иначе е добродушен и лигав. На човек няма да скочи никога, освен ако не му направи нещо много гадно. И не, не са глупави. Гадовете мръсни разбират всяка думичка, но не им ли изнася - не са я чули. Искат хора около себе си. Оставени сами, правят пълен погром, особено ако са малки. Нашия вече е на 8 години, и се е поукротил в това отношение, но акъла в главата няма никаква надежда да му дойде. Дърпат яката. А като отидат на ново място, додето не турят у ред всичко около себе си, никакъв шанс да се укротят. Нашия от превъзбуда е стигал до там да преплита краци като пиян морков.

        Страхотни животинки, стига да си готов да им търпиш странностите и дивотиите. Виждал съм обаче и добре възпитани и слушащи безпрекословно стопанина си. Явно не е невъзможно, но иска подход и постоянство.


        Та тъй. Гледането на хъски си е приключение. Ама според мен си заслужава, стига да имаш условията и търпението за това.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с хъски.

          Абе няма безнадеждно за възпитание куче,и си мисля, че ако не могат родителите ти да се справят с хъскито , може би е добре да се даде за известно време на кучешко училище.Не зная колко парички ще ти струва дресурата, обаче другия вариант е цял живот /кучешки де/да плащаш кокошки и кози.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с хъски.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Няма куче, което да му се опре, пък било то и два пъти по-голямо от него. Не знам какво им прави, обаче ги смачква и се гипсирват, буквално. Ако някое му се изрепчи направо откача, и докато не го смачка, не мирясва.
            Абе, баш са си "андрешковци", поне този за когото споменах по горе.
            Чорбаджийчето колега на щерката, та ги разхождат/ха/ заедно понякога.
            До годината се вреше в моя като в майка си, моя пръхтеше, но изтърпяваше глезотиите.
            Да де, ама като качи женска хъскито/повратен момент в съзнанието на мъжките/, сметнал, че морето е до колене и взел да дудне нещо на кучешки, зъби да показва, пробване да дави и гризе гръкляни/с тия чалъми как не е направил беля, като е скочил на майката на момчето, идея нямам/ и т.н.
            Голям и кратък времево лобут отнесъл - сега като види аватара ми, опашката между краката и плътно зад гърба на колегата на щерката.
            Тъй де, кучето скачало според тоягата.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с хъски.

              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
              Абе, баш са си "андрешковци", поне този за когото споменах по горе.
              Чорбаджийчето колега на щерката, та ги разхождат/ха/ заедно понякога.
              До годината се вреше в моя като в майка си, моя пръхтеше, но изтърпяваше глезотиите.
              Да де, ама като качи женска хъскито/повратен момент в съзнанието на мъжките/, сметнал, че морето е до колене и взел да дудне нещо на кучешки, зъби да показва, пробване да дави и гризе гръкляни/с тия чалъми как не е направил беля, като е скочил на майката на момчето, идея нямам/ и т.н.
              Голям и кратък времево лобут отнесъл - сега като види аватара ми, опашката между краката и плътно зад гърба на колегата на щерката.
              Тъй де, кучето скачало според тоягата.
              Е, то всеки си намира майстора.

              Моя например е и по-едър от средностатистическо. Може би с размер на средна овчарка. Не е злобар. В мисъл, за да натири някое друго, трябва то да му се е озъбило. Иначе отива добронамерено, с цел да си играе, само дето не си знае силата и често другите го обръщат ня квичене и беж. А все ще се намери някое да му надвие. Не казвам че мойто е по-най-съвсем. Просто до сега все се случва ние да отърваваме чуждите кучешки кожи.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с хъски.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ... Няма куче, което да му се опре, пък било то и два пъти по-голямо от него. Не знам какво им прави, обаче ги смачква и се гипсирват, буквално. Ако някое му се изрепчи направо откача, и докато не го смачка, не мирясва....
                Хах, не говори тъй, нямаш представа какви кучета има и за колко време могат да транжират на шишчета хъскито ти. Хъскито може и да е добър ловец, но в кучешките битки няма никакъв шанс дори срещу обикновен ротвайлер.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с хъски.

                  Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                  Хах, не говори тъй, нямаш представа какви кучета има и за колко време могат да транжират на шишчета хъскито ти. Хъскито може и да е добър ловец, но в кучешките битки няма никакъв шанс дори срещу обикновен ротвайлер.
                  Ако дадено куче е обучавано за бой, то ясно че моя няма шанс. Ама аз и не искам да има. Не е възпитаван да е злобар, а точно обратното.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с хъски.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Ако дадено куче е обучавано за бой, то ясно че моя няма шанс. Ама аз и не искам да има. Не е възпитаван да е злобар, а точно обратното.
                    Не ти говоря за обучено куче изобщо. Срещу такова хъскито ти няма да устиска и 5 минути. Имах предвид обикновен ротвайлер.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с хъски.

                      "Белият зъб", ала бала
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с хъски.

                        Хъскито няма едно от най-важните качества присъщи на ротвайлера, питбула, дого аржентиното и др., а именно липсата на усет за болка. За мускулатура на гърди, крака и сила на захапката няма да говорим. Но то и затова не е бойна порода.
                        Извинявам се за офтопика.
                        Последно редактирано от Тихомир; 27-07-10, 17:07. Причина: пр.грешка

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с хъски.

                          Първоначално публикуван от misho60 Преглед на мнение
                          ........, може би е добре да се даде за известно време на кучешко училище....................
                          Няма ефект от училищата, липсата на контакт между стопанин-куче играе голяма роля при всички породи командата за "предаване" не работи особенно добре а при Хъски въобще не работи.
                          Око за око и светът ще ослепее

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с хъски.

                            На хъскито му трябва опитен стопанин и работата може да стане. Ако стопанина е аджамия трудно взема водачество в глутницата и работата не върви на добре. Трябва твърдост и постоянство, което не е лесно, защото като цяло породата е лигава и хъскитата са готови да ореват орталъка, ако нещо не им е на кеф (например да са затворени). Моето за един месец изгриза входната врата и се наложи да я блиндирам със стоманени листове. Пробвахме какво ли не - люта чушка, спрей, прочее - нищо не помогна.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с хъски.

                              Мммм, чувствам се все едно съм приет в клуба на прее*ните кучкари Нямам търпение да прескоча до нашите и да кача снимки на ангелската физиономия на дзверо. Ако погледнете в тези дълбоки сини очи, чак няма да повярвате, че това невинно създание е способно да убие кокошка, камо ли да изяде каишката на часовник. Сега няма да припаря до село поне 2-3 месеца... дано тиранозавъра се укроти. Ибаси
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с хъски.

                                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                                ...дано тиранозавъра се укроти. Ибаси
                                Имаше някаква приказка за блаженните вярващи...
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X