Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

    Здравейте колеги!Рових се из форума, но не успях да намеря нищо за въпросната машина(може и в мен да е проблема).
    Доколкото разбрах двигателя и същият който се монтира и на Патрула след 99г.Общо взето Тераното не съм избощо запознат(до сега карах Фронтера Б 2.2 дизел, имам също и Навара Д22). Утре ще ходя да гледам въпросната кола, 2003 година е с уж пълна сервизна история и е нов внос.
    Горе доле от опита ми с джиповете до сега знам как да изпробвам 4х4-то, окачването все някак ще го разгледам, но за мотора идея си нямам за какво да се услушвам(идеята е за нещо по специфично).Нещо по специално като цяло какво да гледам на Тераното, някакви разлики като цяло с 2,7 дизела?
    Изобщо ще съм благодарен на всякаква информация свързана с въпросното возило!А за използването му, основно по асвалт, зимата в дълбок сняг(от Банско съм) и от време на време доста кални и каменисти черни пътища - демек ще се ползва за всичко, а годишния му преход ще е към 40000км.
    Благодаря предварително за оказаната помощ!
    Поздрави!
    Виктор
    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

  • #2
    От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

    Нямал съм имал възможност да карам с 3.0 мотора.До колкото знам е с директно впръскване, а не предкамерен дизел, което е +.Първите 2 години от производството са с болежки.След това уж нещата се оправят.
    Преди да купя моя, и аз си мислех, че това е машината, но ме разубедиха двамата ми приятели които имат сервизи.Според тях /и двамата /, за разлика от 2.8 на патрула където главата е консуматив/наистина цитирам буквално, без да се ангажирам с достоверност, но при все аз карам 2.7 тди/, при 3.0 блока е консуматив.
    Поради липса на желание от моя страна да ставам инвеститор , си карам въпросната машина-2.7, която е със същата с.к и р.к както и 3.0 мотора.
    Тия двамата ги слушам, от както на времето /има няма 15 години си купих пежо 205 1.1 с общо мазане на мотор и кутия и не съм бъркал повече.Между другото пежото все още го имам , макар, че почити не се кара, но ако го види някой от пежо има да се почесва......защото няма почити нищо общо с оригинала-то и затова върви.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
      ..... при все аз карам 2.7 тди/, при 3.0 блока е консуматив............
      Тия твойте майстори колко строшени мотора 3.0Di са правили лично?

      Мотора преди 2002 има проблем при варварско каране основно с висока скорост (140-160). След 2002 не. Ако запушиш EGRа ставаш победител.
      Разликата е огромна между двата мотора в динамика, мощност и момент.
      Не съм сигурен дали кутията е като на Терано 2.7 или е като на Патрол 3.0,
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #4
        От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

        Като на патрул 3.0 е с.к и на двете.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

          Ами като цяло съм обнадежден...утре(днес) отивам да го гледам, дано да е читав и ако нещо да го взимам и ще се похваля!
          Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

          Коментар


          • #6
            От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

            Кутия, раздатка, дифове след 1996г. са еднакви. Дифовете на 3 литровия дизел са с предавателно число 4.11, а на 2.7TDI - 4.375.

            МОтора, както каза Вальо е проблемен до края на 2002. Конкретния проблем - недостатъчно големи канали за мазане между бутало и бутален болт (по спомен), прегряване на бутало, с всичките последствия. След това проблема е оправен, сменен е доставчика на бутала, и нещата се окротват. Мотора е със страхотни данни, сложен на терано, а при желание се чипва на 185к.с. и някъде 400 и повече нютон метра.

            Все пак, четейки из форумите наляво-надясно, изглежда все пак е малко по-проблемен от 2.7ТДИ. 2.7ТДИ-то, прочее, е дърт като света, консервативен, изцяло чугунен, с ангренажни колела, с долен вал. Тоест, при него проблеми от вида "пукнат блок", "пукната глава", "прескочил зъб на ремък или верига", и прочие болежки на други двигатели, практически не съществуват, освен ако не си ултра настоятелен в талибанщината. Тоест, ако търсиш надеждност - 2.7ТДИ. Ако търсиш динамика и икономичност - 3.0. Аз честно казано не мога да кажа кое от двете предпочитам. Опитвал съм 3-ка, и наистина върви осезаемо повече. От тогава тая муха си ми бръмчи, ама засега я удържам.

            Само се увери че наистина е произведен от 2003-та година нагоре. Запиши си VIN-а, и ще го проверим.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • nikolai67
              nikolai67 коментира
              Редактиране на коментар
              sparky moje li edin vapros

          • #7
            От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

            Както казах, колата уж е с пълна сервизна история, демек се надявам в стария талон(чуждестранния) да са написали и датата на производство, освен тази на първа регистрация.Ако може едно телефонче да дадеш и утре при огледа да ти звънна колега ще съм много благодарен.Разбрах, че ти си нещо като "гуруто" в света на Нисан и ако ти е възможно утре да дойдеш евентуално с мен да го огледаме ще е чудесно, разбира се ще заплатя услугата както си му е реда...Колата е до Хилтън, мисля към 10:30-11:00 да ходя да я гледам.
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • #8
              От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

              Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
              Както казах, колата уж е с пълна сервизна история, демек се надявам в стария талон(чуждестранния) да са написали и датата на производство, освен тази на първа регистрация.Ако може едно телефонче да дадеш и утре при огледа да ти звънна колега ще съм много благодарен.Разбрах, че ти си нещо като "гуруто" в света на Нисан и ако ти е възможно утре да дойдеш евентуално с мен да го огледаме ще е чудесно, разбира се ще заплатя услугата както си му е реда...Колата е до Хилтън, мисля към 10:30-11:00 да ходя да я гледам.
              Далеч съм от гуру. Еле пък на някакъв различен Nissan от Terrano.

              Не разчитай на талон. Само по VIN можеш да разбереш истинската дата на производство. Сервизна книжка вече също не е никаква гаранция - подправят всичко, гадовете.

              GSM-а ми е нула88девет0727пет7. Звънни, като знаеш VIN-а, или ми го прати на SMS и за 5 минути ще го проверя, стига да съм в офиса. За съжаление обаче ми е трудно възможно да излизам през работно време, понеже съм пред отпуск, а и в момента на тераното ми му сменят един кашон части по предницата, та съм пешак.

              Наистина с удоволствие бих му дръпнал едно кръгче, та да си подновя бръмченето в главата, ама момента е лош.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #9
                От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                Е взех го в крайна сметка...По Вин излезе 2002 година, което ме устроиваше перфектно, на 83000км, абе пушка.Върви невероятно добре, веднага го обух с едни Генерал Грабер А/Т2 и пътното поведение се промени драстично спрямо галошите с които беше.
                Разбира се като всяка кола втора употреба си има и свойте дребни забележки, та ся имам питане за тях и къде да търся проблема:
                1.Бавна скорост на чистачките не работи(става въпрос за интервалното чистене)
                2.Задна чистачка не работи
                3.Пръскачките на чистачките не работят
                Тия трите неща да не са на някакво общо реле или бушон?
                Утре следва обслужване и някоя снимчица ще кача.
                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                Коментар


                • #10
                  От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                  Честито! Да те слуша и радва!

                  Коментар


                  • #11
                    От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                    Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                    Е взех го в крайна сметка...По Вин излезе 2002 година, което ме устроиваше перфектно, на 83000км, абе пушка.Върви невероятно добре, веднага го обух с едни Генерал Грабер А/Т2 и пътното поведение се промени драстично спрямо галошите с които беше.
                    Разбира се като всяка кола втора употреба си има и свойте дребни забележки, та ся имам питане за тях и къде да търся проблема:
                    1.Бавна скорост на чистачките не работи(става въпрос за интервалното чистене)
                    2.Задна чистачка не работи
                    3.Пръскачките на чистачките не работят
                    Тия трите неща да не са на някакво общо реле или бушон?
                    Утре следва обслужване и някоя снимчица ще кача.
                    Ми, таблото е сравнително удобно. Вадиш един по един и проверяваш.

                    Честито, безаварийно, и само хубави емоции с нея. А че върви като пушка - това е сигурно.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #12
                      От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      МОтора, както каза Вальо е проблемен до края на 2002. Конкретния проблем - недостатъчно големи канали за мазане между бутало и бутален болт (по спомен), прегряване на бутало, с всичките последствия. След това проблема е оправен, сменен е доставчика на бутала, и нещата се окротват. Мотора е със страхотни данни, сложен на терано, а при желание се чипва на 185к.с. и някъде 400 и повече нютон метра.

                      Все пак, четейки из форумите наляво-надясно, изглежда все пак е малко по-проблемен от 2.7ТДИ.
                      А 3.0 с горен или долен вал е, т.е с ангенажен ремък ли е, верига или зъбчатки като на 2.7?
                      В момента и аз съм пред тази дилема 2.7 или 3.0. Блазни ме динамиката на 3.0, както и по-малкия разход, но и поддръжката си е от значение.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #13
                        От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                        Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                        Е взех го в крайна сметка.....
                        Честитоооо.....и газ


                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        А 3.0 с горен или долен вал е, т.е с ангенажен ремък ли е, верига или зъбчатки като на 2.7?........
                        Не знам с какво е, но ако е с ремък, значи тия ремъци изкарват страшно много.. Аз на Патрола такова нещо не съм сменял а подмина 200к км.
                        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                        Към модераторите-А изтрийте го сега.
                        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                        Коментар


                        • #14
                          От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                          Ето ти пълното сервизно ръководство. Гледай си. Мотора ти е ZD30.

                          http://htftp.offroad-bulgaria.com/sp...vice%20manual/ конкретно, ремък и прочие можеш да видиш в секция "EM" - Engine mechanical.

                          А конкретно - верига, 2 горни разпределителни вала, хидравлични повдигачи, зъбни колела между двата вала. Веригата е само за разпределителните валове. Всичко друго - балансиращи валове, нафтова помпа и де що друго има е на зъбни колела.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #15
                            От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ......................................
                            Благодарско!Днес регистрирах колата и оправих проблема с чистачките, излезе бушонче .
                            За агренажните колела видях, също и веригата и разпределителните валчета...Ся в момента сменяме маслото и филтрите.
                            До сега съм просто удивен от колата, наистина не очаквах да е толкова добра.А как върви т'ва чудо, няма и гадна турбо дупка, дърпа си в целия работен диапазон.Но...винаги има едно но - увлича много със скороста, много добре е обезшумена, двигателя е тих и без да се усетиш си караш с по 120-130км/ч и при такова каране средния разход клони за момента към 10 и малко/100 , но още е рано да говоря за него, нека поне 1 резервоар да изгоря.
                            Кефи на макс камиончето!
                            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X