Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

    Първоначално публикуван от ogimaster Преглед на мнение
    Датчика е на стойката за резервната гума (поне така си мисля)
    Свалях я, няма датчик, проследих и кабелите които влизат във вратата на багажника - пак нищо. Не е и на предната броня...
    Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

    Коментар


    • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

      Ето какво започнах....откриите разликата

      Освежих свичките пластмаси по екстериора и резулатата е повече от задоволителен.За целта използвах черен структурен спрей за брони(името на спрея е Bumper).
      В момента колата е готова и ефекта е уникален!
      Иначе колата получи и смяна на масло...8000км , все още търся къде се намира датчика за външна температура.Разколачих почти цялата кола и тая пущина я няма.
      Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

      Коментар


      • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

        Браво.
        Много лачена става.
        Аз обаче обмислям да сваля всичките пластмаси и да обработя ламарината под тях.
        Отделно ще има и освежаване на вече свалените елементи, разбира се.
        Успех.
        Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
        Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
        Opel Campo 3,1 TD '99
        Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

        Коментар


        • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

          на мойто има няква такава щуротия ама е зад стойката на резервната гума и си мислех че е за аербака защото има нещо като бутонче и честно казано не се престраши да го натисна че да не ми цъфне таблото като майска роза

          Коментар


          • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

            Още търся...лошото е, че и в ръководствата не мога да го намеря...може и в мене да е проблема де.
            Имам и едно тъпо въпросче, което най-вероятно е разискавано хиляди пъти из форума...
            Колебая се за смяна на гумите, но искам 1 идея по големи.Лифт едва ли ще правя, та се чудя по принцип 265/70/16 дали ще влезе без проблем или макса е 245/70/16.(в момента съм с 235/70/16)...
            Ето иначе завършеният вид:
            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

            Коментар


            • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

              Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
              Още търся...лошото е, че и в ръководствата не мога да го намеря...може и в мене да е проблема де.
              Имам и едно тъпо въпросче, което най-вероятно е разискавано хиляди пъти из форума...
              Колебая се за смяна на гумите, но искам 1 идея по големи.Лифт едва ли ще правя, та се чудя по принцип 265/70/16 дали ще влезе без проблем или макса е 245/70/16.(в момента съм с 235/70/16)...
              Ето иначе завършеният вид:
              В момента съм с 255/70/16, влизат на косъм. За по големи трудно.

              Коментар


              • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                Първоначално публикуван от VKAMBEROV Преглед на мнение
                В момента съм с 255/70/16, влизат на косъм. За по големи трудно.
                Ако не са регенерати и отговарят на размера си, твърде дебел е тоя косъм. Отговарят на 30x9.5x16.

                Тераното поема реални 265/75/15, с евентуална съвсем лека интервенция по предния калобран, в зависимост от модела на конкретните гуми.. Отговарят на 31х10.5х15.

                ...това ако си с оригинални джанти. Ако са изнесени, вече филма е друг.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                  Така....гумите ще са най-вероятно BF Goodrich A/T.
                  От казаното от sparkybg стигам до извода, че максималният размер 265/75/15 е по голям с 43мм от 235/70/16...следователно и 265/70/16 би трябвало да влезе тъй като е с 42мм по голям от стандарният.
                  Новите гуми ще се слагат на оригиналните джанти с който съм в момента, но смяната ще стане преди зимата.
                  Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                  Коментар


                  • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                    Стандартния 235/75/15 е 28.88 инча.
                    265/75/15 е 30.65 инча
                    265/70/16 е 30.61 инча

                    Реална 31-ца (31х10.5x15) влиза. Повечето нерегенерати обаче са обикновено с една идея по-малки от размера си, като понякога дори "едната идея" стига до цял инч, разбирай - купуваш си 31-ци, пък те се оказват 30-ки.

                    Точно обратното е положението при повечето регенерати. Достатъчно добро приближение е че ако си купиш 31-ци регенерати, реалния им размер ще е на 32-ки, и няма да влязат, съответно, без по-сериозни интервенции.

                    Реално, 31х10.5x15 Интерco TrXus, на оригинални джанти си влизат без да опират никъде (освен посочената интервенция по калобраните), стига окачването, и най-вече задните тампони на долните носачи да са в прилично състояние. Същата гума на джанта от паджеро 2 (изнесена с 10мм спрямо оригиналната теранова), влизат наистина на косъм, и предполагам че в динамичен режим (завой+неравности) ще опират на моменти отново там, където се "подстригва" калобрана.

                    Това ми е личния опит.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Ако не са регенерати и отговарят на размера си, твърде дебел е тоя косъм. Отговарят на 30x9.5x16.

                      Тераното поема реални 265/75/15, с евентуална съвсем лека интервенция по предния калобран, в зависимост от модела на конкретните гуми.. Отговарят на 31х10.5х15.

                      ...това ако си с оригинални джанти. Ако са изнесени, вече филма е друг.
                      С оригиналните джанти съм. Без никакви интервенции по калобрана (понеже нямам такъв). Гумите са Bridgestone Dueler H/T 804.

                      Коментар


                      • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                        Малко раздвижване. След заигравката с вентилацията вече е доста по прилично, писах и в другата тема, но ето, че дойде време и за смяна на задни накладки. След питане в един куп магазини излезе, че са 2 чешита и те незнаели кой е за мен. Цените не бяха от най-розовите - най-ниската цена която ми обадиха беше 180лв, на някаква незнайна марка. Логично отиване в Нисан София, където оригиналните са на сумата от 420лв, а алтернативата на 240лв(тях поръчах). Поръчка и утре ги чакам да дойдат да монтирам. Рових и по английско, но и там ми казваха, че не могат да гарантират точно кой модел е за мене тъй като точно тая година и тая модификация имало някакви Терано 3.0 дизел по 170 коня и те били с различни накладки...аз шах с пешката и реших да не рискувам, иначе от английско най-евтиното нещо което успях да намеря беше на цена от 40 паунда без доставка.
                        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                        Коментар


                        • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                          Накладките за терано 2 са 2 чишита. Малък диаметър, и голям диаметър. Големия диаметър е на трилитровия дизел, и вероятно някои от 2.7-ците след 2000г.

                          За оригинални номера можеш да видиш от VIN-а на www.japancars.ru

                          240лв за накладки е безумна цена, освен ако не са от големите и не са някаква рядкост. Не помня като сменях мойте (малкия диаметър), да са били такава цифра.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Накладките за терано 2 са 2 чишита. Малък диаметър, и голям диаметър. Големия диаметър е на трилитровия дизел, и вероятно някои от 2.7-ците след 2000г.

                            За оригинални номера можеш да видиш от VIN-а на www.japancars.ru

                            240лв за накладки е безумна цена, освен ако не са от големите и не са някаква рядкост. Не помня като сменях мойте (малкия диаметър), да са били такава цифра.
                            Много полезен сайт!Благодаря за него! В този каталог излиза цена без доставка на същите които съм поръчал 108 евро. Демек е добре. Има алтернативи като най-ниската цена е 48 евро на непозната за мен марка.
                            Демек не съм се минал чак толкова, а и едва ли повече ще ги мисля тия накладки. Основната причина да се наложи смяната при мен е, че като взех колата заден десен задържаше и от там десните накладки са заминали.
                            Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                            Коментар


                            • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                              Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                              Много полезен сайт!Благодаря за него! В този каталог излиза цена без доставка на същите които съм поръчал 108 евро. Демек е добре. Има алтернативи като най-ниската цена е 48 евро на непозната за мен марка.
                              Демек не съм се минал чак толкова, а и едва ли повече ще ги мисля тия накладки. Основната причина да се наложи смяната при мен е, че като взех колата заден десен задържаше и от там десните накладки са заминали.
                              Не гледай цените. Това са цени за Русия. Няма как да имат нещо общо с тукашните. Единствено мноооого бегъл ориентир може да са,
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Питане за Nissan Terrano 2 3.0 tdi 158hp

                                И така...задните накладки са сменени. Последните дни имах малък проблем със стъклото на лявата врата, но излезе, че едно уплътнение просто се беше разместило и от там задържането на стъклото. Всичко вече е в топ кондикция.Климатика най-сетне духа ледено, не е най-добрият на света, но съм доволен от резултата.Остава си датчика за външна температура, който все още не мога да открия къде се намира, а новият датчик си е налице и чака монтаж.
                                Ето една снимка как стана джипчето след освежаването на пластмасите:
                                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X