Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TMC за Garmin nuvi

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TMC за Garmin nuvi

    Търсих из форума и на още доста места какво е ТМС и как се ползва. В нашия форум няма почти нищо вероятно, защото го няма това животно в БГ. Тъй като си мислех до скоро, че nuvi 760 като има трафик ресивер има и абонамент се запалих по идеята - често пътувам из Европа. Да ама не! Моят апарат не поддържа тази функция и за това направих превод на обобщената информация от Catymag, но не мога да проверя това, което съм превел дали е така. Прилагам превода и оригинала на текста като файлове. Ето и текста на български без кодовете - те са във файловете.

    Използване на ТМС /Traffic Message Channel/ при Гармин nuvi
    За да получавате трафик информация на Вашия Гармин са Ви необходими трафик приемник и антена, чрез която да получавате трафик информацията на Вашия навигатор. Много модели имат такива приемници – за повече информация -http://www8.garmin.com/traffic/fm/learnmore.html
    В някой райони Гармин предлагат трафик информацията безплатно, а в други Гармин я предлагат срещу абонамент. За повече информация:https://buy.garmin.com/shop/shop.do?cID=268
    Всеки ТМС приемник има свое уникален 10 цифров идентификационен номер /ID/. Той е различен от номера на апарата и може да бъде видян само, ако апаратът е свързан с ТМС приемник /при положение, че не е вграден/. Намира се в:menu Tools, Settings, Traffic, Subscriptions, Add и вижте съобщението, което съдържа уникалния номер на Вашия приемник.
    Подобно на картите на Гармин и абонамента за ТМС на Гармин си има уникални FID, PID, RgnID и VenID. Целият списък на известните абонаменти са посочени в края на поста.
    И уникалния номер на ТМС и уникалния номер на абонамента могат да се използват за генериране на отключващия код.
    Използвайте генератора от този пост.
    Стартирайте генератора, въведете уникалния код на ТМС в полето Enter your Unit ID here, след това отивате на Select Map Product и избиратеCustom Mapset. В Custom Mapset отметнете Enable additional fields и попълнете и 4 те стойности за FID, PID, RgnID, VenID.
    Трябва ръчно да препишете кода в същото меню, което използвахте, за да намерите уникалния код на ТМС приемника.

    Надявам се да е полезно за тези, които имат тази функция, а за тези, като мен, когато сменят апарата - да имат 1 на ум.

    Код:
    Европа 10 държави с един код: 132,0,0,1
    За Австралия кода се генерира със: 129,0,0,1
    За САЩ/Канада кода се генерира със: 131,0,0,1
    
    Вижте този пост.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от ISG; 29-08-13, 10:46.
    Nothing comes from nothing...

  • #2
    От: TMC за Garmin nuvi

    Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение

    Използване на ТМС /Traffic Message Channel/ при Гармин nuvi

    И уникалния номер на ТМС и уникалния номер на абонамента могат да се използват за генериране на отключващия код.

    Стартирайте генератора, въведете уникалния код на ТМС в полето Enter your Unit ID here, след това отивате на Select Map Product и избиратеCustom Mapset. В Custom Mapset отметнете Enable additional fields и попълнете и 4 те стойности за FID, PID, RgnID, VenID.
    Трябва ръчно да препишете кода в същото меню, което използвахте, за да намерите уникалния код на ТМС приемника.

    Надявам се да е полезно за тези, които имат тази функция, а за тези, като мен, когато сменят апарата - да имат 1 на ум.
    Наистина ми е много полезно!! Благодаря ти много!!!
    Един уточняващ въпрос! Предполагам, че този генериран unlock код се записва във файл. Най-вероятно файла е с разширени -unl. Но какво да бъде името на самия файл... Надали ще е gmapsupp.unl, понеже вече има такъв генериран файл за gmapsupp.img. Както и това - къде да се сложи този генериран файл - в кой фолдер???

    Ако бъркам в разсъжденията си - къде бъркам???
    Или, ако нямаш готов отговор - къде бих могъл да проверя за това?

    Благодаря ти още един път за инфото!!!
    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

    Коментар


    • #3
      От: TMC за Garmin nuvi

      Доколкото мога да схвана от това, което съм превел не се създава отключващ файл, а се пише кода направо в апарата тук:menu Tools, Settings, Traffic, Subscriptions, Add. Понеже не мога да проверя дали е така наистина, давам линковете където съм чел за ТМС - тук и тук!
      Ако го подкараш това - пиши дали точно така става.
      Последно редактирано от ISG; 03-08-10, 15:16. Причина: допълнение
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • #4
        От: TMC за Garmin nuvi

        ТМЦ за БГ няма.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: TMC за Garmin nuvi

          Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
          Доколкото мога да схвана от това, което съм превел не се създава отключващ файл, а се пише кода направо в апарата тук:menu Tools, Settings, Traffic, Subscriptions, Add. Понеже не мога да проверя дали е така наистина, давам линковете където съм чел за ТМС - тук и тук!
          Ако го подкараш това - пиши дали точно така става.
          Благодаря!!! Ще опитам да се ориентирам.. И ще напиша, ако нещо ми просветне.

          Относно последното мнение, за това, че в България няма такава информация - да знам, но нищо не пречи човек да е ориентиран...
          То да си призная - на мен в апарата Европа ми е отключена за трафик информация, но важното е да знаем как става!
          Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

          Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

          Коментар


          • #6
            От: TMC за Garmin nuvi

            И така - днес протествах идеята на ISG относно отключването на TCM приемник за различни доставчици на трафик услуги.
            Всичко работи отлично по схемата, която ISG е описал!!!! Благодарение на това - имам отключени доставчиците на USA, като след отключването техните имена се появяват автоматично в кюпа от другите (европейски доставчици, които са ми инсталирани в приемника). За неограничено време...
            Не знам как ще бъде въпроса, когато пуснат и в България такава екстра. Като гледам обаче темповете на технологичното ни оскотяване ( и като политическо, и като технологично ръководство на страната) - мисля, че не е далеч времето, когато думата GPS ще е непреводима и неразбираема за болшинството. Пък какво остава за трафик информация...
            Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

            Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

            Коментар


            • #7
              От: TMC за Garmin nuvi

              Днес тествах отключването на TCM приемника по описания начин от ISG, получи се перфектно, не ми излезнаха имената на доствчиците на Полша, Словения, Унгария,Люксенбург. За тях кодът бе приет. След имената на отключените 10 европейски има надпис "Нов абонамент".
              Въпроса ми е дали може да има в нуви 760 повече от 10 доставчика на ТСМ и дали за тези на които кодът бе приет ще се появят като им влезна в обхвет?

              П.П. Благодаря на ISG за подробното описание.

              Коментар


              • #8
                От: TMC за Garmin nuvi

                Проверих нуви 760 може да работи с повече от десет доставчика на ТМС. Моето е купено от САЩ и може за това да не му излизат всички европейски доставчици. Вероятно щом приема генерирания код, те са в "НОВ АБОНАМЕНТ".

                Коментар


                • #9
                  От: TMC за Garmin nuvi

                  А я на бързо един глупав въпрос - аз прегледах какво е написано във WORD-файла но в него има FID с по 5 цифри а програмата приема само 4 (свалил съм генератора v1.5). Какъв може да е проблема...???
                  nuvi 3790LT flashed to nuvi 3490LT

                  Коментар


                  • #10
                    От: TMC за Garmin nuvi

                    Този може със сигурност! Проверил съм!
                    Прикачени файлове
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар


                    • #11
                      От: TMC за Garmin nuvi

                      TMC в България има но все още както са и писали във garmin.bg са само още в тестов период услугата която ще стартира може би в началото на 2011 ще е съвместна с гармин европа за да отключите трафика за България ви е нужен най-напред така нареченият country id http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:TMC:LocationCode а след това и PID RgnId VenId

                      Коментар


                      • #12
                        От: TMC за Garmin nuvi

                        Питам тихичко, направо шепнешком, освен sabin някой друг пробвал ли е ТМС за БГ

                        Коментар


                        • #13
                          От: TMC за Garmin nuvi

                          Първоначално публикуван от egeniv Преглед на мнение
                          Питам тихичко, направо шепнешком, освен sabin някой друг пробвал ли е ТМС за БГ
                          Тц!!!
                          Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                          Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                          Коментар


                          • #14
                            От: TMC за Garmin nuvi

                            Other planned services

                            It is also planned to start in Portugal, however no further information is available on this at present. From 2011 in Bulgaria the service will be operational in the town of Sofia.
                            In Romania and Luxembourg no service is currently planned. In Dubai the location table version 1.2 has been certified. In Turkey it is planned but not in usage yet.
                            In China they are currently investigating on which technology their traffic information system will be based. The main choice is between the Japanese system VICS and the European TMC. A TMC Location table version 1.0 has been certified already.


                            Информацията е взета оттук
                            http://en.wikipedia.org/wiki/Traffic_Message_Channel

                            Коментар


                            • #15
                              От: TMC за Garmin nuvi

                              Има ли някакви нови кодов за ТМС освен дадните ни от ISG ? Поровичках из нета но не намерих нищо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X