Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на диференциали на 70 серия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ремонт на диференциали на 70 серия

    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение

    Един върпос - из между снимките пишеше, че оригиналните предавателни отношения са били 4,56. За 22R-E ли става дума? И пак ми е странно.
    Яро, има такива с 4,56 заводски. На Мишо едната беше с такова предавателно число. Ако не се лъжа, кодът му е 25. Всъщност съм сигурен!
    Пък и предполагам е 22R, а не 22R-E.
    Последно редактирано от Митко/fulda/; 25-07-10, 12:54. Причина: Допълване

    Коментар


    • #17
      От: Ремонт на диференциали на 70 серия

      Моите поздравления за труда, който си положил и си споделил опита си с нас. Моята е 22R мотор 2400 кубика, карбураторна. От много скоро ми се появи лек непостоянен шум, при вклиучване на хъбовете. Звука е лек едва забележим метален. Можете ли да ме посаветвате какво и как да прегледам. Когато не е вкл. преден мост този звук го няма. Какво може да е?
      Посъветваъте ме какво масло да сложа на преден диференциал и с какво се мажат предните ''главини''?
      Ще съм ви много благодаре, ако ми помогнете.

      Коментар


      • #18
        От: Ремонт на диференциали на 70 серия

        Първоначално публикуван от Митко/fulda/ Преглед на мнение
        Яро, има такива с 4,56 заводски. На Мишо едната беше с такова предавателно число. Ако не се лъжа, кодът му е 25. Всъщност съм сигурен!
        Пък и предполагам е 22R, а не 22R-E.
        Да, кода е 25, а двигателя е 22R-E (фара е квадратен).
        Аз даже бях останал с впечатление, че всички бензинови са с такова предавателно число.
        LZ1GUS

        Коментар


        • #19
          От: Ремонт на диференциали на 70 серия

          Първоначално публикуван от gusa Преглед на мнение
          Да, кода е 25, а двигателя е 22R-E (фара е квадратен).
          Аз даже бях останал с впечатление, че всички бензинови са с такова предавателно число.
          Не, за бензиновите, освен 4.56 има и 4.11 (моята бивша) и 4.34.

          Коментар


          • #20
            От: Ремонт на диференциали на 70 серия

            Ще помоля за малко уточнение- говорите за подложни шайби които сменяте. Те къде са. Мястото на петното със тях ли се регулира? Ако са на пиньона как го монтирате за пробата, убира ли се гайката и със коя втулка? Надупчените гайки на големите лагери участват ли в схемата по наместването?
            Надявам се да не ви досаждам със питането си! Благодаря предварително!!!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • #21
              От: Ремонт на диференциали на 70 серия

              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
              Ще помоля за малко уточнение- говорите за подложни шайби които сменяте. Те къде са. Мястото на петното със тях ли се регулира? Ако са на пиньона как го монтирате за пробата, убира ли се гайката и със коя втулка? Надупчените гайки на големите лагери участват ли в схемата по наместването?
              Надявам се да не ви досаждам със питането си! Благодаря предварително!!!
              С подложните шайби се регулира положението на пиньона, навън-навътре. Надупчените гайки са за положението на касетата, и в частност короната, спрямо пиньона, наляво-надясно. Петното се гласи и с двете. Има дифове, които вместо с надупчени гайки, и там са с подложни шайби.

              Тънка и бавна работа е това...

              ПП: Да попитам дали случайно някой е запознат що за боя е боята, с която се гледа контактното петно? Дали не е просто маслена боя като за художници?
              Последно редактирано от sparkybg; 27-07-10, 22:56.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Ремонт на диференциали на 70 серия

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                С подложните шайби се регулира положението на пиньона, навън-навътре. Надупчените гайки са за положението на касетата, и в частност короната, спрямо пиньона, наляво-надясно. Петното се гласи и с двете. Има дифове, които вместо с надупчени гайки, и там са с подложни шайби.

                Тънка и бавна работа е това...
                Точно така е , най- вече за бавната работа
                Само да добавя за петното, че по-важно е настройката нагоре надолу (подложни шайби под пиньона) , а наляво надясно (шайби или гайки на касетата) се гласи колкото е възможно в центъра, но в границите на спецификациите за луфта.
                (в случая 0.15- 0.25 мм)
                Тук има ръководства:
                http://www.nitro-gear.com/installation-guides/
                http://www.yukongear.com/Downloads.aspx

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ПП: Да попитам дали случайно някой е запознат що за боя е боята, с която се гледа контактното петно? Дали не е просто маслена боя като за художници?
                На такава прилича, но не съм художник и не мога да кажа със сигурност.
                Моята дойде с комплекта и определено е по- добре от другите методи които пробвах (грес и паста за зъби )
                LZ1GUS

                Коментар


                • #23
                  От: Ремонт на диференциали на 70 серия

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Не, за бензиновите, освен 4.56 има и 4.11 (моята бивша) и 4.34.
                  Яро, моята е 22R-E и оригиналните и дифове бяха 4,56
                  BULGARIA TROPHY 2016 ... NO LIMITS ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ремонт на диференциали на 70 серия

                    Знае ли някой , дали прасето на задния диф (ведно с короната и пиньона) от Хайлукс'93 ще пасне на Ландкрузер'88 LJ70 . И двете са с 2L-T мотори . 39:8 е предавателното отношение на 70ката .
                    TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ремонт на диференциали на 70 серия

                      Първоначално публикуван от didooo Преглед на мнение
                      Знае ли някой , дали прасето на задния диф (ведно с короната и пиньона) от Хайлукс'93 ще пасне на Ландкрузер'88 LJ70 . И двете са с 2L-T мотори . 39:8 е предавателното отношение на 70ката .
                      Трябва да стане, но не съм пробвал.
                      Предавателното на пръв поглед е различно (4.56) - поне ако е подобен на това Хайлукса: http://www.toyodiy.com/parts/p_E_199...MSXW_4101.html
                      LZ1GUS

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ремонт на диференциали на 70 серия

                        Здравейте колеги!Благодаря на автора на темата и на всички участвували-наистина може да стане учебник от публикуваните мнения и снимки.
                        На въпроса на Sparky- маркиращата паста е железен окис смесен с минерално маслои по малко от следнит:парафин, гликол,натриев и калциев хидрооксиди.По спомен от часовете по химия-това е хематит или вид желязна руда, подобна съм виждал в кремиковското находище.А иначе в момента е 10$ за тубичка от 30гр.
                        Успех на всички!
                        Прикачени файлове
                        1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ремонт на диференциали на 70 серия

                          30 грама ще стигнат за мноооого време. За другата информация - благодаря. Значи точно подобна технология като на маслена боя. Хематита знам кво е. Лимонита - също. Кажи-речи всички трайни бои в цялата гама от тъмно кафяво до жълто често се оцветяват с такова. Вкъщи имам бяло, зелено, червено и черно, на прах. Остава направеното от най-мекия минерал (на тях си пише от какво са) като ми потрябва да го смеся с квото трябва.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ремонт на диференциали на 70 серия

                            Благодаря ти , че ме сети къде да погледна . С различни предавателни числа са.
                            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ремонт на диференциали на 70 серия

                              Имам запитване относно първия диференциал.

                              Първо впечатление ми прави корпусът от не лек метал. Желязен е. Второто, което най-много ме интересува. Каква аксиална хлабина се предвижда фабрично в лагерите на короната ? Понеже съм имал възможността да експериментирам с подобни диференциали, (конусни/хипоидни) и при тях има определена хлабина в лагерите на короната, варираща в определена граница. В съответните технически литератури ги има поднесени. Това го споделям по повод 120-те Н.м. стягане на регулиращите винтови шайби на касетата.

                              Понеже сега имам един преден Витаров. Той е с корпус изцяло от алуминии. Е, някаква сплав, но не е чугунен и не е стоманен. Няма блокаж, с обикновена касета. Въз основа на мой минал опит имам предположение, че ако му натегна лагерите на тия 120 Нютона, нещо ще се претовари, нещо ще се износи бързо и някой ще пострада в краен случай.

                              Диференциал с хипоидна предавка, която работи с такива масивни радиално-аксиални лагери и се остави без хлабина - тези лагери са обречени. Когато работят- загряват, разширяват и принципно си обират до известна степен зададената хлабина. Обаче, какво ще стане, когато освен че са оставени без хлабина са и пренатегнати ?

                              Въпросът ми е : каква трябва да бъде стойността на аксиална хлабина на тези лагери/корона/касета и прочие, като цяло.

                              Възможно е аз да греша някъде в тези мисли и работи. За това и питам.


                              Тук съм установил стойка с часовниче към единият капак.




                              Тук съм осигурил със гайка оста, на която е закрепен часовника. За да няма излишни размествания, понеже и най-малкото веднага се отчита и нарушава сметката.




                              Петичката на часовника, която съм опрял в касетата.






                              Та, колко трябва да е тази хлабина ?
                              Последно редактирано от Тодор Живков; 14-08-12, 18:50.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ремонт на диференциали на 70 серия

                                Колега за типа лагери разсъждаваш принципно правилно.
                                На твое място и аз не бих ги натегнал до 120Нм.,още повече че и не виждам как ще стане това.
                                Според мен трябва първо да монтираш пиньона с нова разпорна втулка-/ако има такава/,да стегнеш гайката на опашката на пиньона,колкото я дават по ръководство с новата втулка-/обикновено момента е около 180-200Нм. за нова разпорна втулка/!!!
                                Чак след това монтираш касетата с короната и започваш да обираш лагерите за които говориш до получаване на хлабина между пиньона и короната 0.07-0.1мм.
                                Това е и цялата регулировка след която законтряш всичко необоходимо и превърташ окончателно за да провериш дали няма промени в реглажа след окончателно приключване на работата.
                                Последно редактирано от Янко Желязков; 14-08-12, 17:50.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X