Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предна броня на Терано ІІ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предна броня на Терано ІІ

    Извършено бе повдигане на Терано ІІ - къса база - набор 93. Повдигането е +3 кит на Калмини. Колата стана повече от перфектна, дори надмина очакванията ми за резултата.
    Това е темата:
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=99173

    Естествено остана направата на нова предна броня от метал и монтирането на лебедка в нея.

    С помощта и разясненията на Чавдар V93, се сдобих с лебедка ВРОМОС 9500 lb, както и тава за монтирането и.

    Проекта започна, като за целта се порових в страницата на Калмини, фирмата от която ми бе доставен кита за повдигане на окачването. Там си хаесах нещо като тези тук:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Dscn0009a1.jpg
Прегледи:2
Размер:51.4 КБ
ID:5897366
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lightbarx.jpg
Прегледи:1
Размер:26.7 КБ
ID:5897368
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05xfb.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5897367



    Започнахме с умуване първо:


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09104.jpg
Прегледи:1
Размер:137.1 КБ
ID:5897369


    След това взех решение за монтаж на две метални плоскости които да дадат основата на бронята и да се вържат с тавата за лебедката. Реших да ги монтирам на болтовете на които се държеше старата броня. Реално на крачетата на старата броня има направени огъвки, които да спомагат ударите да се поемат от бронята а не от рамата. В моя случай нямаше как (или по не знаех как) да се направят такива огъвки на елемент с дебелина 1 см.

    Получи се ето това :

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09106.jpg
Прегледи:1
Размер:93.3 КБ
ID:5897370
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09107.jpg
Прегледи:1
Размер:98.7 КБ
ID:5897371
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09105.jpg
Прегледи:1
Размер:91.8 КБ
ID:5897372


    Тук лошото е че всички евентуални удари ще се поемат директо от рамата, което никак не е желателно. Но на този етап това е монтажа. В по късен момент при наличие на друга идея или на акъл даден от някой тук от форума може да се направя някаква доработка относно поемането на удара.

    След това започна направа на елементите покриващи горепосоченото от картон. Направиха се шаблони с които да се нарежат частите за бронята от ламарина. Решихме да е с дебелина 3 мм.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09111.jpg
Прегледи:1
Размер:113.4 КБ
ID:5897377
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09108.jpg
Прегледи:1
Размер:111.5 КБ
ID:5897379
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09110.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5897378
    Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

  • #2
    От: Предна браня на Терано ІІ

    След това в поделението на Кремиковци близо до Благоевград, се направиха елементите по шаблона дето бяхме пратили. Даже крайните елементи до калниците ги бяха огънали на някаква машина и имаше завой, което доста ми хареса. Взехме да пасваме отделните части и се получи това :


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09116.jpg
Прегледи:1
Размер:97.6 КБ
ID:5195979
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09113.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5195981
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09114.jpg
Прегледи:1
Размер:123.5 КБ
ID:5195980


    Наистина стана доста груба, но на мен ми харесваше такава и продължихме с напасването. Монтирахме и тръба - 2 цола в горния край на плоскостите за да се завърши бронята. След това с изпратеният ми от Юри Фурсов от Перник тръбогиб се направиха защити и на фаровете. Благодаря ЮРИ.
    Първоначалната идя беше да ги няма , но след като сложихме за проба две тръби - вида ми хареса и решихме да ги оставим. Получи се това:


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09144.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5195982
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09139.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5195983
    Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

    Коментар


    • #3
      От: Предна браня на Терано ІІ

      Следваше последно напасване и заваряване на всички шевове. Съответно пилене на заварките и хайде в бояджийското хале.
      Имах идея да се боядиса бронята прахово. Чувал съм че било доста здраво след това. Петър 5-ракиев обаче с два довода ме разубеди и се започна грундирането с пистолет в камерата:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09148.jpg
Прегледи:1
Размер:136.7 КБ
ID:5195986
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09149.jpg
Прегледи:1
Размер:125.8 КБ
ID:5195985

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09150.jpg
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:5195984



      Голям кеф е да си боядисваш сам бронята. Такова нещо като бояджийски пистолет в ръка не бях държал камо ли да пръскам. Ама стана добре, поне го налях както трябва на две ръце. Добре че не ми дадоха боята да пръскам, а само основата, че можеше и да се изложа. Бях много щастлив че го направих сам.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09152.jpg
Прегледи:1
Размер:118.9 КБ
ID:5195989
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09156.jpg
Прегледи:1
Размер:133.0 КБ
ID:5195988
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09157.jpg
Прегледи:1
Размер:123.4 КБ
ID:5195987


      Мигачите ги взех от магазин за тирове, защото исках да са по големи. Те са някакви за нещо като габарити на тира. Само дето трябваше да им се сменят крушките ,, защото бяха на 24 V и то 5 W, та сложихме крушки 10W на 12 V. Бронята я боядисах сива, защото черна, щеше според мен да стои много натрапчиво.
      Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

      Коментар


      • #4
        От: Предна браня на Терано ІІ

        Мда, изглежда здрава. От колко дебела ламарина я правихте?
        С тия три халогена, пробвал ли си я дали няма да загрява?
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Предна браня на Терано ІІ

          Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
          ...
          Там си хаесах нещо като тези тук:

          [ATTACH=CONFIG]231068[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231070[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]231069[/ATTACH]
          Като си хареса тия горе, що не я направи така?
          Съжалявам че ще го кажа колега, но това е изключително сбъркана конструкция!!!

          Коментар


          • #6
            От: Предна браня на Терано ІІ

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Мда, изглежда здрава. От колко дебела ламарина я правихте?
            С тия три халогена, пробвал ли си я дали няма да загрява?
            Именно дали няма да загрява много е запушена отпред.От самата броня и допълнително от халогените.При удар това нещо ще смаже колата.

            Коментар


            • #7
              От: Предна браня на Терано ІІ

              За загряване със сигурност няма да загрява, има огромна дупка зад халогените, "запушил" съм я с една пластмасова мрежа дето слагат по спортните коли. В момента радиатора е по отворен от преди.
              При удар наистина сигурно ще закриви рамата. Но до толкова ми стигат познанията. Иначе е монтирана основно на дупките на които бе монтирана и старата броня. Мисля че при по сериозен удар отпред ще скъса болтовете или планката дето я държи, но едва ли ще отдаде силата на удара към рамата. Мисля че така е направон нарочно.
              Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

              Коментар


              • #8
                От: Предна браня на Терано ІІ

                Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                За загряване със сигурност няма да загрява...
                Ще си покаже. "Груба", грозна за някои са субективни понятия. Ама примерно колко тежи с лебедката и как ще се отрази на предното окачване не е субективно.

                Коментар


                • #9
                  От: Предна браня на Терано ІІ

                  Ако беше качил лебедката максимално нагоре, щеше да е много по-тясна бронята и нямаше да изглежда толкова "груба".Покарай я така и като ти писне си направи нова
                  DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                  Skype: pach_bs

                  Коментар


                  • #10
                    От: Предна браня на Терано ІІ

                    Абе мислихме и за по нагоре, ама . . . нещо не ставаше, защото исках да е скрита лебедката. Иначе трябваше да е като на снимките - открита. наистина ще я покарам и ако реша, най лесно е да се преправи. До тук ми е струвала само изгубено време - нито стотинка. А забравих - платих боята и грунда. Другото за ударите ме притеснява повече, но времето ще покаже. За загряването - тъкмо сега е жега и ще я пробвам тука по един баир. Ако загрява - ще се реже. Благодаря за съветите, все пак ми е първи опит.
                    Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Предна браня на Терано ІІ

                      лебедката е около 38 кг, цялата метална част е около 52 кг. Общо - 90, засега след монтажа леко клекна предницата, но само минимално. На торсионите хода е наполовина и има още накъде да се натяга. Преди лифта ми бяха натегнати до край и пак предницата беше по ниска от задницата.
                      Ще я покарам да видя как ще е . . .
                      Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Предна браня на Терано ІІ

                        Привет, колега!
                        Подкрепям мнението на Ванката (Pach).
                        Без да знам, какви са точните размери в см, си позволих да нахвърля няколко скици с варианта, тавата да е монтирана по-високо. Дава повече възможност за оформяне на бронята.
                        Преди всичко от естетически вид. Колкото до функционалност и здравина, оставям на по-компетентните от мен да си кажат думата.
                        Мисля също, че 3мм са множко. 2мм биха вършили перфектна работа и бронята би била по-лека и по-деформируема, без рискове за рамата.
                        Това е мое мнение, разбира се.
                        Поздрави!
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от TigerHunter; 22-07-10, 23:07.
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Предна браня на Терано ІІ

                          Да можеби си прав. Ще запазя снимките и ако се наложи - режа. Благодаря за труда.
                          Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Предна браня на Терано ІІ

                            Така както го е изрязал колегата изглежда доста добре, ама все пак евала за работата която си хвърлил.
                            Aprilia 125 1991
                            Bashan 200c 2007
                            Suzuki Vitara 1.6 16v 1993
                            Suzuki Grand Vitara 2.5 1998

                            Коментар


                            • #15
                              От: Re: Предна браня на Терано ІІ

                              Наистина груба се е получила бронята и с недостатъци ,но за хвърленият труд- уважение!
                              Най- сетне интересна публикация в нисан подфорума.
                              Само като идея-бронята да е отделен цял детайл, захванат с планки/може и от оригиналната броня/ за плочата на лебедката , които да служат като зони на деформация-ще се избегне рискът за рамата, а лебедката ще си е хваната както си трябва-здраво.
                              Идеята на TigerHunter лично на мен ми допада много повече, както естетически така и от практична гледна точка.
                              И на мене ми се върти нещо подобно за моето терано.
                              Ако не е проблем сподели цената на китът на калмини и на лебедката.
                              Надявам се, че ще има и продължение-странична защита, задна броня и т.н. , което ще очаквам с нетърпение.

                              Успех в начинанието!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X