Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предна броня на Терано ІІ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Предна броня на Терано ІІ

    За кита питай направо Явор, че с тоя хвърчащ нагоре-надолу долар - знае ли се.

    Иначе относно крепенето на бронята към рамата - оригиналните крепежи поне на мен не ми вдъхват доверие, пък и си мисля че си стръва да се направи нещо здраво само в средата, около лебедката, между двата кола на рамата. Така хем ще може да се вдига с джак там, хем ще пази радиатори и прочие. От там настрани вероятно е удачно да се стъкми нещо по-слабо и лесно ремонтируемо. Така хем няма да създава ядове при удар, хем ако се наложи лесно ще се ремонтира.

    Тераното е с малко специфична предница, и израбоване на лебедка с броня така, че да пасва на останалото, не е от лесните задачи. Аз лично не съм видял до сега броня, която да ми хареса напълно. Некои са по-добре, други по-зле, но на такава, дето като я видя да си кажа "Ей такова искам и за мен", все още не мога да открия.

    Задната броня също не е от простите задачи, чисто дизайнерски, особено ако варианта на джипката е като моя, със странични пластмаси от край до край.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Предна броня на Терано ІІ

      Още един глас за "изрязания модел" от пост 12!
      Вероятно сте се придържали към ширината на оригиналната броня, но в този вид освен съмненията за охлаждането страда и естетическия вид - стои тромаво и излишно тежи.
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #18
        От: Предна броня на Терано ІІ

        Цената на комплекта на Калмини ми излезе 2300 лева някъде, до колкото си спомням. Ама тогава - февруари месец беше друг долара. За справки Явор - Вромос, той ще ти даде реална към момента цена, същото важи и за лебедката - Чавдар V93.

        Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
        Вероятно сте се придържали към ширината на оригиналната броня, но в този вид освен съмненията за охлаждането страда и естетическия вид - стои тромаво и излишно тежи.
        Да наистина идеята ми беше тази броня да не се различава от предишната броня. Ползвам това Терано за ежедневна кола и ходя на работа с нея в центъра на града. И без това плаша останалите коли, та не исках да заприличва на мини монстер. Оригиналната броня е още по надолу и по голяма.
        Засега охлаждането не е проблем. Днес я карах около час - градско при 35 градуса температура и стрелката не стигна и до средата. Все пак това е никакво натоварване. В събота ще я пробвам по едни баири тук наблизо където се кара около 5-6 минути на бавните скорости а през другото време най много втора. Тогава ще видя как ще се държи охлаждането. Иначе повече от 50 % от радиатора се вижда, а долната му част, която е покрита от бронята не работи. Питата е такава като изгнила и се е изронила.
        Няма значение теста ще покаже.

        Щастлив съм, че първия ми опит за направа на такова нещо ми достави такова огромно удоволствие. Няма начин да няма грешки и изпуснати неща, все пак това не ми е основното занимание. Важното е че се опитах да заварявам (неуспешно) и важното е че я изпилих сам и боядисах сам грунда. Важното е, че си лягах с идеите за бронята и сънувах брони. Проектирах брони, извивах ламарини, ползвах тръбогиб. Всекиден едвам чаках да стане 17 часа за да легна под нея и да продължа. Това е удоволствието.
        В резюме ще цитирам един приятел от този форум:
        Аз направих това, нека можещите и знаещите да направят повече.
        Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

        Коментар


        • #19
          От: Предна броня на Терано ІІ

          Малко големичка си я оставил надолу,по добре щеше да изглежда както казаха колегите,да изместиш лебедката по нагоре и да скосиш ъглите,но това по никакъв начин не омаловажава труда който си хвърлил по бронята.
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #20
            От: Предна броня на Терано ІІ

            Абе,колега,не видя ли преди това моята тема.Нямаше да се мъчиш толкова.
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=72402

            Коментар


            • #21
              От: Предна броня на Терано ІІ

              Леле, честно не съм я видял. Горе долу при мене е същото , ама лебедката е по надолу. Иначе съм ползвал същото място за монтяж, само дето предпочетох да е на болтове не на заварки. Сега цялата броня може да се демонтира, барабар с планките. Не е стара темата , как съм я пропуснал . . . . . .
              Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

              Коментар


              • #22
                От: Предна броня на Терано ІІ

                Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                Леле, честно не съм я видял. Горе долу при мене е същото , ама лебедката е по надолу. Иначе съм ползвал същото място за монтяж, само дето предпочетох да е на болтове не на заварки. Сега цялата броня може да се демонтира, барабар с планките. Не е стара темата , как съм я пропуснал . . . . . .
                За туй можеш да ме попържваш и мене. Не се сетих да ти подскажа.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Предна броня на Терано ІІ

                  Е то все за ръка ли да ме водят. Нали и аз тука се ровя, ама нищо де . . . На мен така си ми харесва. Утре като я пробвам у гората ще кажа какво е станало. Има едно две гадни места, ако мина там значи всичко е ОК. Преди с пластмасовата и без лифта съм минавал бавно, така четрябва да стане. Новата броня е по малка от старата пластмасовата с поне 15 см.
                  Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Предна броня на Терано ІІ

                    Адаш; бронята на Явор(дорзи) е много добра. И още нещо; средната част със тръбите трябва да излизат над капака. Идеята е че при преобръщане (не дай боже) да не се смачка капака ; радиатора и горната част на двигателя. Помисли дали двете страници дали да неса разглобяеми; на болтове. Успех.
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #25
                      От: Предна броня на Терано ІІ

                      Абе имах идея да са по нависоко трълите, ама не заради преобръщане а по скоро търсех визуален ефект. Оказа се доста грозно и ги намалихме. Сега сана линия на предния капак. Иначе ако тръгна да се обръщам пък на капак . . . няма да има смисъл от предна броня. Ще трябва ролкейдж. Поне сега пред гаража няма да ми паркират.
                      Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Предна броня на Терано ІІ

                        Браво за направата, позволявам си да се включа със снимки на моята броня защото за модел и аз използвах тази на Калмини, но я променихме според моите виждания и нужди. Прекалено голямо чело сте оставили отпред, то и при мен се получи такова, ако сега трябваше да я правя наново бих направил още една чупка в горният край, така челото ще изглежда значително по-малко и разчупено, при мен пространството пред гумите доста се освободи и сега може да се атакува доста по-лесно. Ако/когато направя марк2 мисля че ще ми харесва много повече, но и тази си я харесвам, защото и аз участвах в процеса
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018980270.jpg
Прегледи:1
Размер:113.8 КБ
ID:5196560

                        Коментар


                        • #27
                          От: Предна броня на Терано ІІ

                          Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                          Браво за направата, позволявам си да се включа със снимки на моята броня защото за модел и аз използвах тази на Калмини, но я променихме според моите виждания и нужди. Прекалено голямо чело сте оставили отпред, то и при мен се получи такова, ако сега трябваше да я правя наново бих направил още една чупка в горният край, така челото ще изглежда значително по-малко и разчупено, при мен пространството пред гумите доста се освободи и сега може да се атакува доста по-лесно. Ако/когато направя марк2 мисля че ще ми харесва много повече, но и тази си я харесвам, защото и аз участвах в процеса
                          [ATTACH=CONFIG]232411[/ATTACH]
                          Да, добра е, и отива на джипката. Поздравления за което.

                          За съжаление обаче, както май казвах и по-горе, тераното е с много изчекната предница. Практически значително по-голямата част е заета от оригиналната броня. И като я махнеш, зяпваш и се хващаш за главата. Фейслифта след 1996г и другия след 2000г. са малко по-добре в това отношение, но пак не са цвете. Аз лично не съм измъдрил как бих искал да е и как би станало красиво така, че да пасва на облите форми на тераното.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            ... И още нещо; средната част със тръбите трябва да излизат над капака. Идеята е че при преобръщане (не дай боже) да не се смачка капака ; радиатора и горната част на двигателя. ...
                            Точно обратното. По-добре да са под нивото на капака. Защото иначе при някой удар може да стане така, че да не може да си отвориш капака. А, ако се стигне до преобръщане, смачкан капак и радиатор ще са последна грижа, при условие, че хората не са защитени с клетка ...

                            Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                            лебедката е около 38 кг, цялата метална част е около 52 кг. Общо - 90, засега след монтажа леко клекна предницата, но само минимално. ...
                            Това е ужасно много. Не я гледай само как стои на едно място! Тия 90 кила са ти най-отпред пред моста. Сети се какво става, когато влезеш на скорост в неравности ...
                            По опита от Патрула разликата в поведението на колата дори само със и без лебедка е доста сериозна.
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-07-10, 17:35.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Предна броня на Терано ІІ

                              Еееех ще ме откажете от колата бре хора. АЗ си я харесвам такава. Не е за състезания, по скоро за плашене на паркиращи пред гаражите ми, а те са много (и гаражите и паркиращите). В балкана съм по един път на месец и то лек off. Та аз бавните скорости за пет години сигурно съм ги включвал 10 пъти.
                              А пък със скорост по неравностти . . . . едва ли, освен ако нещо ми бръмне главата, ама си ме слуша засега.
                              Има вариант за закупуването на един патрол, ама чакам още да падне цената и ако стане ще направя и на него броня.
                              Опита идва с работата. Втората ще ми е по успешна, а тази за сега ми е първа и върха.
                              Благодаря на всички.
                              Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Предна броня на Терано ІІ

                                Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                                ... А пък със скорост по неравностти . . . . едва ли ...
                                Да не би да я караш тази кола само на запад от Калотина? Изобщо не става въпрос за харесване, а за това, че 90 кила на носа на джипа са твърде много, без значение дали го караш офроуд или по пътищата.

                                Торсионите щатните ли са?
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X