Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за смяна на двигател и мостове от Исузо на Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за смяна на двигател и мостове от Исузо на Фронтера

    Здравейте!
    От зимата ми се върти една скромна идея-да взема едно Исузо Тропър-3,2 204к.с и да му взема двигатела,скоростите и мостовете и да ги сложа на моята Фронтера 2,5тдс-96г.
    Въпроса ми е...
    Двигателя и скоростите дали ще могат да станат на моята Фронтера и дали може да се сменят мостовете?
    Моля знаещите да драснат нещо по въпроса.
    Благодаря предварително
    Със себе си съм имал повече проблеми,
    отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
    Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

  • #2
    От: Питане за смяна на двигател и мостове от Исузо на Фронтера

    Може но си е секс. Правено е съвсем наскоро, при това
    Ако мислиш, че просто ще свалиш старите мостове и ще сложиш новите грешиш. Има скъсяване на кардани, преправяне на захващане и т.н.
    С двигателя и скоростите не зная как стоят нещата, но ми се струва по-лесно от мостовете.
    Само не разбирам защо ще разваляш Исузуто за да го съешиш с Фронтера.
    Освен това Исузу 3,2 (6VD1) не е 204 к.с. а само 175.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: Питане за смяна на двигател и мостове от Исузо на Фронтера

      Скрапа дет се вика ми взе думите от устата . То че може - може , ама ако взимаш цял Тропчо - защо просто не си го караш , ами се вкарваш във филми ?
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #4
        От: Питане за смяна на двигател и мостове от Исузо на Фронтера

        Щото най-вероятно ще е гнил, стар и с десен волан. Иначе невъзможни неща няма, само човек желание трябва да има.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          От: Питане за смяна на двигател и мостове от Исузо на Фронтера

          Мисля че по този въпрос най-компетентен е Лозан (Isuzo). Иначе всичко е възможно стига да имаш време, пари и нерви.
          Николай Георгиев 0+
          тел.0887357722

          Коментар


          • #6
            От: Питане за смяна на двигател и мостове от Исузо на Фронтера

            "Случайно" знам как става работата с мостовете и се получава доста прилично. Но наистина не е съвсем bolt-on. Конкретно за мост от Tрупър 2.0 на Фронтера Спорт 2.0.
            В този случай се налага да се монтират фланци 38мм, защото исузовият мост(специално на 2.0) е със 70мм по-тесен. При по-големите мотори е широк. Карданът се скъсява и му се заварява исузов фланец. Естествено се балансира.
            Диференциалът на Трупъра (G200) e малко по-бърз (4.56). При 6VD1 не зная предавателното число. На практика Фруктиерката се движи прилично и с този диф, като завинаги спира да вие и си има LSD.
            Предният мост става без проблеми. Използват се исузов мост и полуоски с карета от фронтера - шлиците в дифа съвпадат, лагерните легла в ръкавите и лагерните капачки също.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: Питане за смяна на двигател и мостове от Исузо на Фронтера

              Благодаря за информацията.Исузото е запазено дугата седмица го взимам и оттам нататък каквото сабя покаже.
              Ако имам нужда от съвети ще питам тук.
              Благодаря още веднъж на всички
              Със себе си съм имал повече проблеми,
              отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
              Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X