Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подово покритие в гаража?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Подово покритие в гаража?

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Никога не успях да разбера каква е идеята да се правят смеси с лепило за плочки. "Теракол" е лепило за плочки. Вярно, на циментова основа, но примесите в него са предостатъчно и без да го бъркаш с Ц-200. Тези примеси са за да може да изпълнява основната си функция- да държи плочките към стената/пода. Заради това се изпитва и основно за сцепление и за еластичност. Циметнът пък се изпитва основно за якост на натиск, която расте с времето-между втория и 28-мия ден нараства 4-5 пъти. Кое е това, дето ще го постигнеш с теракол в твоя случай, дето не можеш да го постигнеш с около 3 пъти по-евтиния цимент? Не се сещам за такова...Ц-200 пак може да добавиш-то е универсален текезесарски пластификатор.
    Чисто циментовият разтвор стяга доста по-бързо, за разлика от теракола. Почва да се провлачва и да става на бучки. По-крехък е и по-лесно се пука. А разликата в цената от 1-2лв., особенно за количества от 10-15 торби е пренебрежима.

    Но друг ми беше въпрпосът.......Тази "саморазливна замазка" ще държи ли трайно за под на гараж?
    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #77
      От: Подово покритие в гаража?

      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
      ...Но друг ми беше въпрпосът.......Тази "саморазливна замазка" ще държи ли трайно за под на гараж?
      Малко ме съмнява. Дебелината дето искаш (1см) май е нетрайна с разтвор на циментова основа върху изсъхнал (стар) цимент. Специалистите да кажат. Мисълта ми беше, че е по добре да ползваш теракол с фибри (май са стъклени влакна). На мен с такова ми мазаха къщата през 2008. Доста по не-ронливо и здраво е от обикновен теракол и бяло на цвят.
      Иначе и аз търся подобно решение. С интерес ще чакам резултата.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #78
        От: Подово покритие в гаража?

        Фибрите са от порядъка на десетина лева за килограм. Полипропиленови. А килограм е количество, достатъчно за кубик и половина готова смес. Т.е. сметката пак е в полза на формулата цимент + нещо вместо теракол.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #79
          От: Подово покритие в гаража?

          Към тези които са ползвали боя за пътна маркировка.
          Как се държи покритието с времето? Достатъчно ли е твърдо?

          В една чест от гаража манипулирам с количка с малки железни колелца (4бр и тегло +/-250кг). Този участък съм е бетон, сравнително грапав и съм го мазал преди 3-4 с обикновена блажна боя за лесно почистване, че иначе количката се спъва.
          Искам да го загладя още малко. Тънка замазка смятам ще се налюспи.
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • #80
            От: Подово покритие в гаража?

            Боята за пътна маркирова (поне продаваната в Бриколаж, мисля на Оргахим) НЕ СТАВА!!! Нито адхезията и добра, нито е химически устойчива, нито износоустойчива. Пробвано много пъти на много места и различни основи.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #81
              От: Подово покритие в гаража?

              Държи се не много добре, като за такава боя. Всяка година им купувам да мажат в цеха, след година на места има изтриване. На паркинга се изтри за няколко години. Не съм впечатлен. Това за Оргахимска. Питай Диксито за някакво подово покритие, по-ще ти свърши работа.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #82
                От: Подово покритие в гаража?

                Гаража не е професионално натоварен. Основната цел е количката и крика с която въртя моторите да се движи по лесно.
                Вече имам съмнения, защото те минава по една и съща крива, т.е. там бързо ще замине въпреки че се случва 1-2 пъти седмично.
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • #83
                  От: Подово покритие в гаража?

                  Разгледай смолистите подови бои ,немски и скандинавсси.Бяха скъпи ,обаче вечни .Прахо поглъщащи и деянат и на верижници по тях.Скъпи бяха тези с декоративна посипка в тях,индустриалните нямат такава и са по-евтини.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Подово покритие в гаража?

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Разгледай смолистите подови бои ,немски и скандинавсси.Бяха скъпи ,обаче вечни .Прахо поглъщащи и деянат и на верижници по тях.Скъпи бяха тези с декоративна посипка в тях,индустриалните нямат такава и са по-евтини.
                    Какво е търговското име на тези смоли? За 8-9 м2 няма на издъхна от цена ако върши работа.
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • #85
                      От: Подово покритие в гаража?

                      Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                      Гаража не е професионално натоварен. Основната цел е количката и крика с която въртя моторите да се движи по лесно.
                      Вече имам съмнения, защото те минава по една и съща крива, т.е. там бързо ще замине въпреки че се случва 1-2 пъти седмично.
                      Е със сигурност боядисването няма да промени с нищо движението на количката. Само ще се олюпи на втория месец. Трябва ти гладка основа, тоест ориентирай се към нещо дебелослойно, което да запълва неравности. Боята не е такова.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Подово покритие в гаража?

                        Шлайфан бетон
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Подово покритие в гаража?

                          Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                          Какво е търговското име на тези смоли? За 8-9 м2 няма на издъхна от цена ако върши работа.
                          Нещо от сорта на "Кварцлайн".Виж в нета има и цени.Няма прахоляци лесно за миене,не се пързаля.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Подово покритие в гаража?

                            Моя опит, от преди няколко дни. За основа в гаража нанесох подово покритие от една фирма Вълков в Русе, излиза по около 6 лв./кв.м, двукопонентно направи здрава основа, но е с цвета на бетона и ме дразнеше. Преди да е стегнало изцяло нанесох бяла боя за маркировка на Оргахим върху покритието, стана добре споредд мен. Основата е много важна, става като гланцирано, нанся се с валяк, като времето за стягане е около 30-40 мин. За трайност времето ще покаже......

                            Коментар


                            • #89
                              От: Подово покритие в гаража?

                              Това колко струва? Щото може би има и по- евтино
                              https://www.offroad-bulgaria.com/sho...73#post3465773
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X