Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подово покритие в гаража?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Подово покритие в гаража?

    Е точно това е - ецването или шлайването почистват и правят повърхността грапава. На праймера задачата му е да се залепи към това и да осигури добро зелепване на следващите слоеве. Някои праймери имат и проникващи и запълващи свойства, ако има пукнатини и дребни неравности. Практически всяка подова система, дето се полага върху стар бетон, иска шлайфане или ецване, после праймер, и после един или няколко слоя финишно покритие.

    Праймерите обикновено се продават в опаковки 5-15 кила, които стигат за 10-30 квадрата и не са чак толкова скъпи. Обаче хубаво финишно покритие, особено ако е многопластово, обикновено е безбожно скъпо за гараж, от който няма да изкарваш кинти а само ще си чешеш крастата. Някак си трудно бих се разделил с 3-4 бона за 30 квадрата гараж.

    От друга страна ако бетона още не е направен, обикновена армирана плоча с хубава класическа замазка още на мокро може да се направи доволно здраво. На едното село имам външна плоча с мозайка отгоре на 40 години, и не е мръднала. Мозайката не е шлайфана дори. Но при вече направен циментов под си трябва някаква система за да стане читаво, особено ако е от някакъв бетон с трошляк - просто такъв бетон си е слаб и се рони.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Подово покритие в гаража?

      При нас ецването се получи повече прахоляк отколкото преди това. Киселината явно обработи повърхности които не са Ок. По инструкция след всеки слой се пуска прахосмукачка.След ецването беше чудо какво събрахме.
      only 4 x 4,sim AWD

      Коментар


      • #63
        От: Подово покритие в гаража?

        Аз пак да напомня за резултата от третиране с C-200, вече 6 (шест години) грижи никакви. Темата мисля е бюджетна и всякакви " нано технологии" не са на дневен ред.
        „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

        Коментар


        • #64
          От: Подово покритие в гаража?

          Това с C-200 съм го направил в мазето си. Доволен съм. Но нито работя там нито ходя често.
          only 4 x 4,sim AWD

          Коментар


          • #65
            От: Подово покритие в гаража?

            А за това което пишем не е нано технология за един гараж. Сори.
            only 4 x 4,sim AWD

            Коментар


            • #66
              От: Подово покритие в гаража?

              Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
              Аз пак да напомня за резултата от третиране с C-200, вече 6 (шест години) грижи никакви. Темата мисля е бюджетна и всякакви " нано технологии" не са на дневен ред.
              Няма нищо "нано" в тия неща.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #67
                От: Подово покритие в гаража?

                Aз моя го направих с Боя за пътна маркировка ,че изпадна . За сега съм доволен , не попива масла ,но на места си променя цвета ,след водоструйка става като нов.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20151029_194028.jpg
Прегледи:1
Размер:68.6 КБ
ID:5693988

                Коментар


                • #68
                  От: Подово покритие в гаража?

                  Темата е малко старичка, но ето какво аз открих за пода на гаража: http://www.mtm.bg/bg/sl-3000-bg. Всячаски избягвах варианта с допълнителна повдигаща нивото заска. А това което търсих като подово покритие може да се намери от линка:“SL 3000

                  Floor Tech SL 3000 е саморазливно епоксидно индустриално подово покритие, създадено от нискомолекулна епоксидна смола и кварцови минерали като пълнител с дебелина 1,5-4мм. Продуктът се предлага в богата цветова гама по Ral“
                  NISSAN PATROL Y61 ZD30
                  HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

                  Коментар


                  • #69
                    От: Подово покритие в гаража?

                    Колко излиза на кв. метър като цена?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Подово покритие в гаража?

                      Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                      Аз пак да напомня за резултата от третиране с C-200, вече 6 (шест години) грижи никакви. Темата мисля е бюджетна и всякакви " нано технологии" не са на дневен ред.
                      Трябва ми мръсно, бързо и евтино подобно решение. Мисля си за рядка смес от теракол, ц200 и вода, която директно да изсипя, докато не покрия и най-високата издутина(+/-1см). Подът е от здрав неронлив бетон, но на вълнички(като теглен с мастар) и не е водоравен. Преди това ще се грундира с "Бетон Контакт" на Теразит в/у който имам положителни наблюдения. Какво мислите за сместа и трайността и?
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • #71
                        От: Подово покритие в гаража?

                        Някой?
                        WG 2.7 CRD

                        Коментар


                        • #72
                          От: Подово покритие в гаража?

                          Глас от мен за боята за пътни маркировки. Хлоркаучукова. Мазах едни бетонови стълбища, седма или осма година не е мръднала. Това е много здраво и евтино покритие.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Подово покритие в гаража?

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Глас от мен за боята за пътни маркировки. Хлоркаучукова. Мазах едни бетонови стълбища, седма или осма година не е мръднала. Това е много здраво и евтино покритие.
                            На мен ми трябва не просто да намажа пода, а да го заравня. Като на места ще има амплитуди до 1 см. За това си мисля да приготвя много рядка смес от теракол + ц200 за пластичност и да я изсипя на пода просто. Отдолу грунд и евентуално една рабица мога да наредя.
                            Последно редактирано от imarh; 03-10-17, 13:50.
                            WG 2.7 CRD

                            Коментар


                            • #74
                              От: Подово покритие в гаража?

                              Никога не успях да разбера каква е идеята да се правят смеси с лепило за плочки. "Теракол" е лепило за плочки. Вярно, на циментова основа, но примесите в него са предостатъчно и без да го бъркаш с Ц-200. Тези примеси са за да може да изпълнява основната си функция- да държи плочките към стената/пода. Заради това се изпитва и основно за сцепление и за еластичност. Циметнът пък се изпитва основно за якост на натиск, която расте с времето-между втория и 28-мия ден нараства 4-5 пъти. Кое е това, дето ще го постигнеш с теракол в твоя случай, дето не можеш да го постигнеш с около 3 пъти по-евтиния цимент? Не се сещам за такова...Ц-200 пак може да добавиш-то е универсален текезесарски пластификатор.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Подово покритие в гаража?

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                Никога не успях да разбера каква е идеята да се правят смеси с лепило за плочки. "Теракол" е лепило за плочки. Вярно, на циментова основа, но примесите в него са предостатъчно и без да го бъркаш с Ц-200. Тези примеси са за да може да изпълнява основната си функция- да държи плочките към стената/пода. Заради това се изпитва и основно за сцепление и за еластичност. Циметнът пък се изпитва основно за якост на натиск, която расте с времето-между втория и 28-мия ден нараства 4-5 пъти. Кое е това, дето ще го постигнеш с теракол в твоя случай, дето не можеш да го постигнеш с около 3 пъти по-евтиния цимент? Не се сещам за такова...Ц-200 пак може да добавиш-то е универсален текезесарски пластификатор.
                                Напълно подкрепям!Тераколоподобните нямат място в подови замазки без плочки отгоре,

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X