Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Втулки за ресори

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Втулки за ресори

    Привет,
    оказа се, че на новата ми придобивка трябва да се сменят втулките на единия ресор (тези на задния край на ресора). На другата Фероза сменяхме ресорите с нови и те си дойдоха с полиуретанови втулки. По тяхно подобие бяха намерени гумени втулки за новата машина, но уви оказа се, че тя била с по- различни втулки. При тях конструкцията е метал, гума метал -т.е. метална тръбичка около оста, гума и втора метална тръба с по-голям диаметър , която контактува с ухото на ресора. Въпросът ми е къде бих могъл да намеря такива? Евентуално някой от колегите тук ако е правил подобна интервенция и може да сподели информация ще съм благодарен. До колкото ми е известно някои от баничарките, които са на ресорно окачване имат подобни втулки, но нямам идея кой модел би имал сходни с Фероза.
    Оператор на италиански реактивен жребец

  • #2
    От: Втулки за ресори

    Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
    Привет,
    оказа се, че на новата ми придобивка трябва да се сменят втулките на единия ресор (тези на задния край на ресора). На другата Фероза сменяхме ресорите с нови и те си дойдоха с полиуретанови втулки. По тяхно подобие бяха намерени гумени втулки за новата машина, но уви оказа се, че тя била с по- различни втулки. При тях конструкцията е метал, гума метал -т.е. метална тръбичка около оста, гума и втора метална тръба с по-голям диаметър , която контактува с ухото на ресора. Въпросът ми е къде бих могъл да намеря такива? Евентуално някой от колегите тук ако е правил подобна интервенция и може да сподели информация ще съм благодарен. До колкото ми е известно някои от баничарките, които са на ресорно окачване имат подобни втулки, но нямам идея кой модел би имал сходни с Фероза.
    Има и с такива, и с другите втулки. Ресорите са еднакви, втулките - взаимозаменяеми.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Втулки за ресори

      Въпросът е от къде бих могъл да намеря от втулките с металните части в тях?
      Оператор на италиански реактивен жребец

      Коментар


      • #4
        От: Втулки за ресори

        Първоначално публикуван от Jr. Преглед на мнение
        Въпросът е от къде бих могъл да намеря от втулките с металните части в тях?
        Виж в някоя ресорница дали нямат. Пантера ли бяха, не помня. Единия им гараж е срещу MrBricolage - Люлин. До колкото знам имат и още един, ама него не го знам къде е.

        Ето им сайта:
        http://www.pantera2005.com/shops.html
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Втулки за ресори

          Пантера се преместиха някъде - не са вече срещу Бриколаж.

          ПП Колега ЖР, какво е италиЯнски и рАЕктивен?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Втулки за ресори

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Пантера се преместиха някъде - не са вече срещу Бриколаж.
            Дал съм линк - все някой ще намери по телефоните, надявам се
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Втулки за ресори

              Колега Търтей, благодаря за забележката.
              Колега Спарки, благодаря за информацията. Ще проверя тези дни в Пантера да видя какво ще излезе.
              Оператор на италиански реактивен жребец

              Коментар


              • #8
                От: Втулки за ресори

                Здравейте,

                Извинявам се за тъпия въпрос. Имам разни шумове в задното окачване като се разклати джипа от някоя дупка или ако карам по доста наклонен неравен терен настрани. Въпроса е: Какви са точно признаците на износените втулки? Гледах моето возило - ресорите са здрави за момента, няма отклонения, но втулките немога да ги видя добре и да ги преценя. А ако ще има разглобяване за оглед, то предпочитам направо да ги сменя.

                Благодаря предварително!

                Коментар


                • #9
                  От: Втулки за ресори

                  Здравейте колеги!!! За да не отварям нова тема, ще използвам тая за да Ви попитам... В крайщата на листовете на ресорите има пластмасови подложки с елипсовидни издатини за фиксиране върху листа. Като загледах моите, се хванах за главата...на най късия лист са отънели като косъм, а на дългите листове направо липсват. Та въпросът ми е, сменял ли ги е някой, от къде мога да си купя такива подложки, евентуално някаква ориентировачна цена и има ли вариант за взаймозаменяемост с някакви други?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Втулки за ресори

                    Потьрси подложки за ресьори на Волга.Комлекта за двата ресьора беше към 6-7 лв.Аз си купих миналата година от едно павилионче до магазин БИЛА на кръстовището на бул.Освобождение и Цариградско в гр.Пловдив.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Втулки за ресори

                      Относно сервиз за ресьори, видях че има такав, като се движите по бул. "Цар Борис 3" от Околовръсното шосе в посока Княжево. Там където трамвая завива от крайно дясно в средата на движението от дясно има вход с караулка на една дълга жълта сграда .По-просто мога да обясня на около 25 м в дясно след светофара преди да влезете в Княжево. Вътре всичко е със сервизи има Автоклиматици, Ремонт на ресьори и др..
                      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Втулки за ресори

                        Първоначално публикуван от valevv Преглед на мнение
                        Потьрси подложки за ресьори на Волга.Комлекта за двата ресьора беше към 6-7 лв.Аз си купих миналата година от едно павилионче до магазин БИЛА на кръстовището на бул.Освобождение и Цариградско в гр.Пловдив.
                        Благодаря ти за своевременния отговор, само ще те помоля за още малко инфо, около самото сменяване. Има ли тънкости при поставянето на новите подложки? В какво положение трябва да е ресора и налага ли се да се разглоби, за подмяна на подложката на късия лист или става и така?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Втулки за ресори

                          Аз ги поставях без да свалям ресьора.Само повдигнах купето да се освободи ресьора от натоварването.Най напред с голяма отверка подхващам края на листа на ресьора и пъхам щанга за да се отвори по голям процеп и поставям подложката ,като гледам издатъка на подложката да влезне в отвора на листа,ако има такъв.После изваждам инструмента и листа притиска плътно подложката.Има подложки със странични ограничители.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Втулки за ресори

                            Първоначално публикуван от valevv Преглед на мнение
                            Аз ги поставях без да свалям ресьора.Само повдигнах купето да се освободи ресьора от натоварването.Най напред с голяма отверка подхващам края на листа на ресьора и пъхам щанга за да се отвори по голям процеп и поставям подложката ,като гледам издатъка на подложката да влезне в отвора на листа,ако има такъв.После изваждам инструмента и листа притиска плътно подложката.Има подложки със странични ограничители.
                            Благодоря за помоща колега, вече поръчах волгови подложки и тия дни ще пробвам да ги сменя по твоя начин...дано да няма някакви усложнения.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Втулки за ресори

                              Някой има ли размерите на въпросните втулки...Че и на колегата Zilius,едната задна втулка е заминала.ШЪ требва да се сменя.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X