Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подагра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Подагра

    Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
    Мога да препоръчам от опит два чая - в чорапчета се и се приготвят лесно.
    ЧАЙ НОРМОБОДИМАС

    ЧАЙ ЗДРАВИ СТАВИ




    А за ограничаването на храните е ясно - повече плодове и зеленчуци, рибка и т.н.
    Да не забравя - и много магнезий.


    И колкото и да е странно - хляб от лимец. Но не такъв от LIDL , собствено приготвен . В продължение на 2 години ползвам хляба. И кризите намаляха , и високото кръвно налягане се стабилизира.

    Коментар


    • От: Подагра

      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
      Както сигурно знаеш билките са широкоспектърни и не могат да се категоризират само в една посока. Аз гледам ефекта. Върху мен работи перфектно (засега). 6 лв за 3 месеца не е кой знае какъв разход, за да си мислим, че някой гледа само да печели, срещу около 80 лв за 20 дни лекарства с ужасни последици.
      Интресно ми е тъй както си добре колко ти е пикочната киселина?

      Коментар


      • От: Подагра

        Аз си поръчах Аденурик и Аркоксия от Германия. Аденурика 120 мг. струва 135€ за 84 таблетки а Аркоксия струва 20€ за 7 таблетки по 120 мг. По скъпи са от тук, но качеството няма нищо общо. Някой знае ли дали в Турция се продава Аденурик и Аркоксия и какви са цените там? Със сигурност и там ще са по хубави.

        Коментар


        • От: Подагра

          Първоначално публикуван от birimbaua Преглед на мнение
          ....По скъпи са от тук, но качеството няма нищо общо. Някой знае ли дали в Турция се продава Аденурик и Аркоксия и какви са цените там? Със сигурност и там ще са по хубави.
          Хм.... Какво разбираш под 'по-хубави'? Активната съставка вместо 120мг е 160, въпреки, че пише, че е 120?!
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Подагра

            Първоначално публикуван от birimbaua Преглед на мнение
            Аз си поръчах Аденурик и Аркоксия от Германия. Аденурика 120 мг. струва 135€ за 84 таблетки а Аркоксия струва 20€ за 7 таблетки по 120 мг. По скъпи са от тук, но качеството няма нищо общо. Някой знае ли дали в Турция се продава Аденурик и Аркоксия и какви са цените там? Със сигурност и там ще са по хубави.
            Не знам, как ще е така, след като на продаващия се у нас Аденурик си пише "произведен в Люксембург" !
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Подагра

              За Аденурика не зная, още не съм го пил, но за аркоксията гарантирам, че вносната няма нищо общо. Когато усетя че започва да ме боли глезена, пия една таблетка от 120 мг и на другия ден още една, така въобще не стигам до криза. Българската Аркоксия пия по 4-5 дена докато ми мине. Купувал съм Аркоксия от Русия от Испания нищо общо с българската. Цената тук е 15 лв за 7 таблетки от 120 мг. А немската е 20€ за същия блистер. В Русия не е скъпа, но не съм ходил от миналата година, а тогава успях да купя само 2 упаковки, от които подарих едната на приятел в нужда. Лекар ми е казвал, че повечето лекарства у нас са с такова качество, че все едно пием витамин С. Колко е вярно не мога да кажа, но за Аркоксията съм се убедил.

              Коментар


              • От: Подагра

                Аз като един надявам се бивш Подаграджия , съм си съвсем доволен от нашенската Аркоксия . След две таблетки си ходех нормално. На мен ми помогна Бензбромарона
                подпис : Драги ми смехурко;))

                Коментар


                • От: Подагра

                  Първоначално публикуван от enev Преглед на мнение
                  Аз като един надявам се бивш Подаграджия , съм си съвсем доволен от нашенската Аркоксия . След две таблетки си ходех нормално. На мен ми помогна Бензбромарона
                  Бензбромарона обаче го няма в България има го в Германия. Какво имате в предвид бивш подаграджия? Нима сте намерил лек за подагра, ако е така споделете моля! Аз пия Аденурик и поддържам ниски нива на пикочна киселина в кръвта, но спра ли го, отново ще имам високи.

                  Коментар


                  • От: Подагра

                    След няколко месеца на Аденурик, се продължава с билки, за да не се връщат високите стойности.
                    Аденурика не лекува - само редуцира стойностите.
                    Има още една лесна комбинация (продават я готова) за чай със същия лечебен ефект за подагра:
                    Стрък полски хвощ
                    Стрък ранилист
                    Стрък змийско мляко
                    Корен блатен тъжник
                    Корен гръмотрън
                    2 супени лъжици се запарват 30 минути в половин литър вода, прецежда се след изстиване и се пие на три порции 30 мин преди хранене.
                    Като се свари сутрин, сипвам в шише и си го пия цял ден, даже правя двойна доза в 1 литър, да има повече чай за пиене. Поддържащо е - може и да се изпусне някой ден, като има зор.
                    Show must go on!
                    LZ1VES

                    Коментар


                    • От: Подагра

                      Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
                      След няколко месеца на Аденурик, се продължава с билки, за да не се връщат високите стойности.
                      Аденурика не лекува - само редуцира стойностите.
                      Има още една лесна комбинация (продават я готова) за чай със същия лечебен ефект за подагра:
                      Стрък полски хвощ
                      Стрък ранилист
                      Стрък змийско мляко
                      Корен блатен тъжник
                      Корен гръмотрън
                      2 супени лъжици се запарват 30 минути в половин литър вода, прецежда се след изстиване и се пие на три порции 30 мин преди хранене.
                      Като се свари сутрин, сипвам в шише и си го пия цял ден, даже правя двойна доза в 1 литър, да има повече чай за пиене. Поддържащо е - може и да се изпусне някой ден, като има зор.
                      Веско, под какво име се продава този комбиниран чай в аптеките, и само в билковите аптеки ли се продава, или ?
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • От: Подагра

                        Всеки слага някакво име - предишната комбинация се казва "Чай за Подагра". Има различни комбинации, но ефекта им е сходен.
                        Също Чай Нормободимас и Чай Здрави стави - предлагат се в много билкови аптеки, аз вземам от "Вербена".
                        Show must go on!
                        LZ1VES

                        Коментар


                        • От: Подагра

                          Първоначално публикуван от birimbaua Преглед на мнение
                          Бензбромарона обаче го няма в България има го в Германия. Какво имате в предвид бивш подаграджия? Нима сте намерил лек за подагра, ако е така споделете моля! Аз пия Аденурик и поддържам ниски нива на пикочна киселина в кръвта, но спра ли го, отново ще имам високи.
                          Някак си да го сведа до вашето внимание, подагрито е в резултат от дисбаланс и нарушаване на нормалното функциониране на един куп жлези и органи на вътрешната секреция. Най-общо слузта и лимфата в организма. До това се стига след..., нали се сещате “царска болест”. Употребата на меса, течности и други разни сурогати с изместен “център на тежеста” , доповлияват на нашия лабилен и без това организъм за да се стреми сам да се превърне в трушия (организма е над 70% вода с разни работи вътре в нев).
                          И това е характерно най-вече за европейците. Ген?
                          Няма значение. Важното е, че подарата идва закономерно при нас след като станем способни да изядем и изпием всичко, което се предлага на пазара. Солено, осолено, кисело, люто, подправено, пикантно, гледано с антибиотици и форсиране, гмо, градуси, зреене, травма от танцуване дори...
                          Бройлер не може, но кокошка може да се яде. Агнешко не, но овнешко да, телешко не, но говеждо да, контра филе от прасе да, но кебап не.
                          Дайте да се замислим за причината, а не за потушаване на симтомите.
                          Как не се намери един суровоядец да се оплаче от царски палец или глезен.
                          И да добавя, усещането е гадно и болезнено. Лекарствата премахват усещането и вадят солта на вън. Кой я вкарва на обратно вътре?
                          имам се и аз за бивш, но незастрахован от собствената си простотия. От 5 години не съм имал криза.
                          ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                          Коментар


                          • От: Подагра

                            Първоначално публикуван от ПЛАМЕН ТЕНЕВ Преглед на мнение
                            Някак си да го сведа до вашето внимание, подагрито е в резултат от дисбаланс и нарушаване на нормалното функциониране на един куп жлези и органи на вътрешната секреция. Най-общо слузта и лимфата в организма. До това се стига след..., нали се сещате “царска болест”. Употребата на меса, течности и други разни сурогати с изместен “център на тежеста” , доповлияват на нашия лабилен и без това организъм за да се стреми сам да се превърне в трушия (организма е над 70% вода с разни работи вътре в нев).
                            И това е характерно най-вече за европейците. Ген?
                            Няма значение. Важното е, че подарата идва закономерно при нас след като станем способни да изядем и изпием всичко, което се предлага на пазара. Солено, осолено, кисело, люто, подправено, пикантно, гледано с антибиотици и форсиране, гмо, градуси, зреене, травма от танцуване дори...
                            Бройлер не може, но кокошка може да се яде. Агнешко не, но овнешко да, телешко не, но говеждо да, контра филе от прасе да, но кебап не.
                            Дайте да се замислим за причината, а не за потушаване на симтомите.
                            Как не се намери един суровоядец да се оплаче от царски палец или глезен.
                            И да добавя, усещането е гадно и болезнено. Лекарствата премахват усещането и вадят солта на вън. Кой я вкарва на обратно вътре?
                            имам се и аз за бивш, но незастрахован от собствената си простотия. От 5 години не съм имал криза.
                            Точно и ясно казано.

                            Коментар


                            • От: Подагра

                              Много точно е, разбира се, но веднъж объркан баланса трябва да се поддържа с външна помощ. Дори ако се ядат само зеленчуци, това не повлиява на стойностите на пикочната киселина. Билките, за разлика помагат, да се поддържат нормални стойности и след време да останат стабилни.
                              За чистене от депата кристали и други помага и така наречената детоксикация - например лунния детокс с ориз и масло и т.н. Вариантите са много, според организма и вкусовите предпочитания.
                              Show must go on!
                              LZ1VES

                              Коментар


                              • От: Подагра

                                Може ли повече инфо за този детокс?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X