Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подагра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Подагра

    Ц! Въобще не е спам. Аз лично бях удивен от лекотата, с която повечето лекари взимат решение вместо мен за моя си организъм! Какви са те, че да го правят! Господ ли са или какво! И никой не ми обяснява защо и какво възнамерява да прави с мен. Просто - прави това. Ама защо, какви са вариантите, има ли друг начин, може ли иначе, какви ще са последствията и т.н. - не! Взели са се за последна инстанция. Като цяло. Какото съсловие. Щастие е, че има бели лястовички измежду тях, които освен лекари са и лечители и лекуват. И малко грешно го наричаме всички "доктори". "Доктор" не длъжност или професия, а научна титла, а повече от тях не са толкоз умни или още по-лошото - не са толкоз компетентни, колкото им е фасона.
    Решенията за себе си искам да си ги взимам сам. На тях им плащам, за да ме консултират (преглеждат) и толкоз.
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #17
      От: Подагра

      Плавунът е много силен при борба с подаграта, съчетан с диета разбира се. И никакъв алкохол, докато се пие билката!

      Коментар


      • #18
        От: Подагра

        Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
        Плавунът е много силен при борба с подаграта, съчетан с диета разбира се. И никакъв алкохол, докато се пие билката!
        Благодаря ти. Прочетох го вече в другата тема, но засега ще остана с тази билка, следвайки принципа - една система като работи не се пипа...

        Сетих се да цитирам какво пише като състав в микса, който пия - вратига, бреза, тинтява-корен, тинтява-стръкове, ранилист, камшик, бял равнец, хвощ, ягода. 355 грама, 5,90. Пия втори месец вече по 4 пъти на ден една опаковка и още не е свършила. Трети цял няма да може да изкара според мен.
        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

        Коментар


        • #19
          От: Подагра

          Доста добра комбинация, само дето половината билки са най-силни срещу кашлица, нощно напикаване и болни бъбреци. Билковите смеси за мен са просто добър маркетинг. Може да се редуват, но не и заедно. За всяка болка си има билка и тя определено е една. Лично убеждение, не държа да се приема сериозно.

          Коментар


          • #20
            От: Подагра

            Както сигурно знаеш билките са широкоспектърни и не могат да се категоризират само в една посока. Аз гледам ефекта. Върху мен работи перфектно (засега). 6 лв за 3 месеца не е кой знае какъв разход, за да си мислим, че някой гледа само да печели, срещу около 80 лв за 20 дни лекарства с ужасни последици.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #21
              От: Подагра

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              Както сигурно знаеш билките са широкоспектърни и не могат да се категоризират само в една посока. Аз гледам ефекта. Върху мен работи перфектно (засега). 6 лв за 3 месеца не е кой знае какъв разход, за да си мислим, че някой гледа само да печели, срещу около 80 лв за 20 дни лекарства с ужасни последици.
              Така е, широкоспектърни са, но има много силни билки, които макар и широкоспектърни, действат от раз понякога, и това е нещото, което ме кара да мисля за тях по този начин. Има по-слаби, но има и такива, които морят доброкачествен кожен тумор за 2 дни. Но щом се чувстваш добре- чудесно! Пий ги и мисля, че ще ти помогнат. Но спри да ядеш месо! Поне 10 дни.

              Коментар


              • #22
                От: Подагра

                Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
                Но спри да ядеш месо! Поне 10 дни.
                Ааа..... Почти месец не ядох! Сега - доста по-умерено отпреди. Ама тези билки заедно с бъза определено си вършат работата. Лекарите няколко години се бориха с моя синузит и възпаление на лигавицата на носа безуспешно за мен и много успешно за тях. Сега съм ОК и в това отношение. Мога да дишам през нощта без да правя безумни комбинации от хапчета и капки, за да мога да спя.
                Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
                Доста добра комбинация, само дето половината билки са най-силни срещу кашлица, нощно напикаване и болни бъбреци.
                Гледам, че не се напикавам през нощта. Ще стане работата, май...
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #23
                  От: Подагра

                  Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                  Ааа..... Почти месец не ядох! Сега - доста по-умерено отпреди. Ама тези билки заедно с бъза определено си вършат работата. Лекарите няколко години се бориха с моя синузит и възпаление на лигавицата на носа безуспешно за мен и много успешно за тях. Сега съм ОК и в това отношение. Мога да дишам през нощта без да правя безумни комбинации от хапчета и капки, за да мога да спя.

                  Гледам, че не се напикавам през нощта. Ще стане работата, май...
                  Хаха, стига де! Тинтявата е за това, а пък нека и да се пошегуваме! Но знам едно - болен от подагра трябва да спре месото. Много е трудно, аз съм вълча порода и ям месо всеки ден, и знам какво е, но...опитай да минеш на зеленчук и плодове. Поне за месец.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Подагра

                    Подаграта се причинява от отлагането на соли на пикочната киселина в ставите. Тази киселина е продукт на разграждането на пурините. Нормално тя напуска организма чрез урината, но при хората, предразположени към подагра, пикочната киселина кумулира в кръвта. При някои от тези хора се получава наситен разтвор на киселината и тя кристализира, като тези кристали могат да бъдат открити в ставите, бъбреците, кожата, стените на съдовете и други места. В тази връзка освен медикаментите и билките, внимателното подбиране на храните е основната част от борбата с това заболяване. Месото не е единствения източник на пурини.
                    1. Прекратете консумацията на алкохол. Той блокира излъчването на пикочната киселина и увеличава синтеза на нови пурини, които се превръщат в нови количества пикочна киселина.
                    2. Избягвайте храни, които причиняват кризите - ( богати на протеини и пурини храни от група А са забранени-черен дроб, бъбреци, сардини, аншоа). Те съдържат150-1000 мг. пурини в 100 гр продукт.
                    3. Намалете теглото си.
                    4. Кристалите от пикочна киселина, могат да се отложат в бъбреците и да образуват камъни. Ето защо се препоръчва да пиете големи количества (2 - 2,5 л.) алкални води (Хисаря, Горна Баня)
                    5. Да се избягва контакт с токсични вещества- кадмии, олово и др.
                    6. Забранен е приема на захар, мед.
                    7. Могат да се приемат повече мляко и млечни произведения, както и неограничено количество плодове и зеленчуци,черен хляб, ориз, макарони, яйца, юфка, олио, кафе, чай. Те са храни от група В и съдържат 0-15 мг. пурини в 100 гр. продукт.
                    8.Умерено да се намали приема на храни от група Б – свинско и телешко месо, пилешко месо, шаран, мозък, шунка, сланина, миди, стриди, боб, леща, грах, както и на спанака, които съдържат около 50-150 мг. пурини. в 100 гр. от продукта.


                    Диетичен режим, който без строги мерки дава възможност да се намали пикочната киселина в организма e прием на 60 гр. - нетлъсто месо и 0.5-1л. мляко два пъти в седмицата, умерено ограничение на спанака, лещата, боба и граха.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Подагра

                      Тоест, ако трябвя да блокираме пикочната киселина отговорът е един - всяка сутрин на гладно кафяна чашка сок от сурови картофи.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Подагра

                        Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
                        Тоест, ако трябвя да блокираме пикочната киселина отговорът е един - всяка сутрин на гладно кафяна чашка сок от сурови картофи.
                        Да бе, да....
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Подагра

                          Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                          Да бе, да....
                          Е нямаш ли сокоизстисквачка, бе човек и някой и друг картоф...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Подагра

                            Първоначално публикуван от Dan7 Преглед на мнение
                            Е нямаш ли сокоизстисквачка, бе човек и някой и друг картоф...
                            Имам в предвид друго - много ще ми станат третировките...
                            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Подагра

                              А и аз да се похваля
                              От било месец вече и аз съм в клубът на " аристократите"
                              За този месец спрях бирата на 100%, пийвам от време на време по 50гр. твърд алкохол колкото за наздравица в компания, не ям почти никакво месо( то ако може рибата да се нарече месо ), ям много малко хляб, но за сметка на това ям по пакет чаени бисквити на ден а да и за малко да забравя хапвам си доста сварени картофки

                              При първото ми изследване п,к, ми беше 588( или нещо в тези граници + - 50 пункта), а 20 дни по късно ми падна на 259 и съм много горд от себе си (а забравих да спомена, че си пийвам миоритчето по три пъти на ден и свиркам с уста )

                              Dan7 искаш да кажеш че ако пийвам по една чаша на ден сок от картоф това ще ми помогне ?????
                              SUZUKI VITARA къса база 1.6 16V
                              +359 0878 888 874
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА ; A1, (Rh+)

                              Коментар


                              • #30
                                От: Подагра

                                Първоначално публикуван от Jango Преглед на мнение
                                А и аз да се похваля
                                От било месец вече и аз съм в клубът на " аристократите"
                                За този месец спрях бирата на 100%, пийвам от време на време по 50гр. твърд алкохол колкото за наздравица в компания, не ям почти никакво месо( то ако може рибата да се нарече месо ), ям много малко хляб, но за сметка на това ям по пакет чаени бисквити на ден а да и за малко да забравя хапвам си доста сварени картофки

                                При първото ми изследване п,к, ми беше 588( или нещо в тези граници + - 50 пункта), а 20 дни по късно ми падна на 259 и съм много горд от себе си (а забравих да спомена, че си пийвам миоритчето по три пъти на ден и свиркам с уста )

                                Dan7 искаш да кажеш че ако пийвам по една чаша на ден сок от картоф това ще ми помогне ?????
                                Бъди сигурен приятелю! Убедена съм на 100 процента, изпитано е! Неутрализира пикочната киселина и ставите са много доволни! Отоците се изгубват, възпаленията си отиват, но...трябва постоянство! А не за два дни. Месец - поне!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X