Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рецепта за миниум?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Рецепта за миниум?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Не е нужно да съм бил и не искам да съм. Опитвано върху шасито на собственото ми возило в продължение на години. И до метал съм чистил, и какви ли не "модерности", понякога на неоправдана цена съм прилагал. Само тънкия грунд с тънката боя отгоре си стои.
    Значи не си пробвал Боди 930.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Рецепта за миниум?

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Значи не си пробвал Боди 930.
      Няма и да пробвам. Точно тая фирма ми е на съвсем последното място в списъка.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Рецепта за миниум?

        Ето тема за размисъл - http://classiccar-bg.com/index.php?topic=1091.0
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Рецепта за миниум?

          Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
          Под "Антикор" имам предвид класическата му версия от време оно. А именно - асвалт + бензин (или нафтЪ)+малко отработено масло да не се напуква. Като сместа трябва да е достатъчно гъста за да се маже с дебела четка. С бензин съхне малко по-бързо, не трябва да се прекалява много и с маслото. Това + миниум под него, там където е намазано не мърда.
          А в още по-оно време добавяхме и гумени стърготини!!
          Аватара изкара някъде към 30 години от датата на производство, хем при мен дойде 15 годишен със понапреднала ръжда.

          Коментар


          • От: Рецепта за миниум?

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Ето тема за размисъл - http://classiccar-bg.com/index.php?topic=1091.0
            Шаси в тая тема се споменава в 5 поста на кръст, с нищо ново в тях. То и в темата като цяло няма нищо повече от бояджийската тема в нашия форум.

            Говорим за детайл, който не може да се подготви идеално. Иначе - да, почистено до метал и подготвено с например епоксиден грунд, след което пръснато с "гумен" антикор и отгоре евентуално боя, работи - болшинството коли така излизат от завода, или поне VW частта от тях. За шаси просто не става, за съжаление.

            И впрочем, за вюртовия ръждопреобразувател, понеже и там никой не знае как действа - на базата на танинова киселина е, или простичко казано танин. Като във виното. Останалото е някакъв тънък лак на водна основа, предполагам акрилатен или нещо подобно.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Рецепта за миниум?

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              А в още по-оно време добавяхме и гумени стърготини!!
              Добавяше се, защото в магазина нямаше нищо. Все пак хубавото на това нещо е че може да се маже върху алкидни истории (в зависимост от това как си си го приготвил), за разлика от сегашните антикори. Върху алкиден грунд стават на юфка.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Рецепта за миниум?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ... сегашните антикори. Върху алкиден грунд стават на юфка.
                ТЕ правят алкидния грунд на юфка. А Боди 930 беше фабрично произведен бъркоч почти по горната рецепта, та и той ставаше за върху миниум и алкиден грунд.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • От: Рецепта за миниум?

                  Еми опитвано е върху подкалниците на някогашната ми самара - червения обикновен грунд остана, бодито си замина. Не знам какво боди е било - то тогава голямо разнообразия нямаше.

                  Body 930 е асфалт+толуол+ацетон. При това положение съвместимостта със алкидни истории като основа ми е малко съмнителна.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Рецепта за миниум?

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    Чшшш няма се карате!
                    Относно дебелините на слоевете - и моя опит е такъв - тънкия слой винаги е по-устойчив от дебелия. Изключая малки участаци подложени на някакъв вид триене.

                    Та в крайна сметка :

                    1. Почиствам от ронеща се ръжда с телена четка.
                    2. Обезмаслявам.
                    3. Ленен безир с миниум на минимално тънък слой ПО ЦЯЛОТО ШАСИ И МОСТОВЕТЕ!

                    4. След изсъхване седмица си взимам алкидна (блажна) Българска и на тънко с пистолета боядисвам.

                    5. Отварям каса бира

                    (6.) Ак концепцията сработи, същото и на тераното.

                    Правилно ли съм рАзбрАл
                    Ъъъ така ли да направя

                    Коментар


                    • От: Рецепта за миниум?

                      За обработка на метална броня и шаси, след бластиране до гол метал или механично почистване комбинацията първа ръка:
                      NOVOL COBRA Truck Bedliner + миниум в отношение 1:0.8
                      и втора ръка само кобрата (резултат външен черен цвят) би била успешна в гората и града?

                      Вероятно ще се наложи да се намали втвърдителя на първата ръка за да изсъхне по-бавно и да има време миниума да подейства. Втората (евентуално трета) ръка с малко повечко втвърдител.

                      Коментар


                      • От: Рецепта за миниум?

                        Аз не бих смесвал миниум с двукомпонентен лак - ей така на усет. Ама не пречи да се пробва.

                        Коментар


                        • От: Рецепта за миниум?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Аз не бих смесвал миниум с двукомпонентен лак - ей така на усет. Ама не пречи да се пробва.
                          Имаш съмнения, че вместо защитен слой може да се получи нежелана и опасна химическа реакция?

                          Коментар


                          • От: Рецепта за миниум?

                            Чак опасна едва ли. Но миниумът е относително активен окислител. Възможно е да предизвика преждевременно втвърдяване.

                            Коментар


                            • От: Рецепта за миниум?

                              Първоначално публикуван от LZ2BVB Преглед на мнение
                              Имаш съмнения, че вместо защитен слой може да се получи нежелана и опасна химическа реакция?
                              Изобщо миниума не е от епохата на тия материали.

                              На чист метал епоксид после бедлайнера. И без друго последния не е от най-евтините, че да се рискува какво ще стане със старата химия. Ако има ръжда, реактивен грунд, акрилен грунд и после бедлайнер. За подово покритие имат прилични шагрета (трябва да погледна кое беше добро) или СТП флекс, за последното пистолета е малко дебел като пари
                              После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                              Коментар


                              • От: Рецепта за миниум?

                                На голо свалено и почистено шаси едно нещо със сигурност работи най-добре от всичко - горещо поцинковане. Има достатъчно успешни опити вече. Реално голямата разправия със свалянето и почистването е свършена, а цинка е дори по-лесен от боядисване.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X