Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рецепта за миниум?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Рецепта за миниум?

    Имам един познат.
    Казва се Огнян, обаче не му помня фамилията. Занимава се с химикали за пасивация и оксидация в различни цветове.
    Фирмата му се казва подем инвест. Мисля че имат и уеб сайт. Ако някой се интересува мога да дам и телефона му.
    (Не съм го виждал повече от година)
    Имаше един химикал наречен ЦАГ. нанасяше се върху лека ръжда и действаше безотказно. Беше почти прозрачно.
    Човекът има химикали за оксидация и в различни цветове. Много ефектни неща стават.
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

    Коментар


    • #32
      От: Рецепта за миниум?

      Някой знае ли как се разтваря оловен миниум на прах и с какво е най-падходящо? Може ли да се нанася с пистолет за боядисване?

      Коментар


      • #33
        От: Рецепта за миниум?

        Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
        Някой знае ли как се разтваря оловен миниум на прах и с какво е най-падходящо? Може ли да се нанася с пистолет за боядисване?
        Виж началните постове. И с пищов може.

        Коментар


        • #34
          От: Рецепта за миниум?

          Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
          Някой знае ли как се разтваря оловен миниум на прах и с какво е най-падходящо? Може ли да се нанася с пистолет за боядисване?
          Може в почти всичко, което да му оставя достатъчно време да реагира с метала под него. Освен безир, може и яхтен лак, "цапон" лак и каквото още се сетиш. Дори можеш да го "разтвориш" в боята, с която боядисваш, но от това ще и се промени цвета, естествено.

          Въпроса е да съхне поне за едно денонощие. Не по-малко.

          Не знам какъв би бил ефекта ако се добави в епоксиден грунд. Ако не реагира с някоя от съставките му, може да се получи и добър ефект, още повече че епоксида може да се направи да стяга бавно, а и отделно като стегне полимеризира дълго и напоително след това.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Рецепта за миниум?

            Добре де,пасивиране се постига достатъчно лесно с реактивните/фосфатни грундове(уошпрпаймер),единствения недостатък е,че върху този грунд не може да се нанасят епоксидни или полиестерни материяли.Но непречи,да се удари една ръка акрилен грунд,и да се обработва натам.
            Щото върху намазана с безир повръхност съвсем никаква следваща обработка неможе да се извършва.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #36
              От: Рецепта за миниум?

              Някой боядисвал ли е върху повърхност обработена с ленен безир? Един познат ми каза, че оловния миниум се разтварял с вода - някой правил ли го е и какъв е резултата?

              Коментар


              • #37
                От: Рецепта за миниум?

                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                Добре де,пасивиране се постига достатъчно лесно с реактивните/фосфатни грундове(уошпрпаймер),единствения недостатък е,че върху този грунд не може да се нанасят епоксидни или полиестерни материяли.Но непречи,да се удари една ръка акрилен грунд,и да се обработва натам.
                Щото върху намазана с безир повръхност съвсем никаква следваща обработка неможе да се извършва.
                В ръководството за ремонт на ламарини на терано се цитират 2 фосфатни химикала, с които се обработва ламарината, след които се нанася епоксиден грунд. Няма ли и такива хитринки на пазара? А хавата е там, че като се ползва епоксиден грунд, към него много добре хваща полиуретановото лепило, с което лепят доста от ламарините.

                Пише че пурво се нанася едното, после се измива, после се нанася другото (с по-малко съдържание на активни вещества), след което епоксиден грунд, след който боята. И пише че ако се иска мястото да изкара повече от няколко месеца, първите 2 химикала са задължителни.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #38
                  От: Рецепта за миниум?

                  Не съм сигурен за грунда на Сикенс-помня,че като ходих на курсовете там ремонтираните детайли ги пръскаха с уошпраймер и след това ги китваха и т.н.Тези химий,имат ли имена.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Рецепта за миниум?

                    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                    Не съм сигурен за грунда на Сикенс-помня,че като ходих на курсовете там ремонтираните детайли ги пръскаха с уошпраймер и след това ги китваха и т.н.Тези химий,имат ли имена.
                    Фирмени са. Не можах да намеря никакви данни, освен фирмените им номера.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Рецепта за миниум?

                      Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                      Някой боядисвал ли е върху повърхност обработена с ленен безир? Един познат ми каза, че оловния миниум се разтварял с вода - някой правил ли го е и какъв е резултата?
                      Той всъщност в нищо не се разтваря (освен в злостни киселини). Понеже е фин прах, можеш да го разбъркаш с каквато и да е течност, а после с получената мешавица да вапцаш. Само че, с вода няма да постигнеш големи успехи против корозията.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Рецепта за миниум?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Фирмени са. Не можах да намеря никакви данни, освен фирмените им номера.
                        Е,значи остават наличните на пазара вариянти-Новол,Сикенс,Глазурит.Сигурно и другите марки авторепаратурни продукти имат подобни бълвочи...
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Рецепта за миниум?

                          Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                          Някой боядисвал ли е върху повърхност обработена с ленен безир? Един познат ми каза, че оловния миниум се разтварял с вода - някой правил ли го е и какъв е резултата?
                          Да, само трябва да изсъхне няколко дена. После отгоре боята хваща и държи перфектно! Шасито, с което се боря сега, го минах с миниум, разтворен в ленен безир и отгоре го пръснах с боя. Една част с компресор с пистолет, друга част с боя на спрей. Никакъв проблем! Други части съм ги грундирал и отгоре пак боя. Ако ги ударя, пада боята + грунда, отдолу се подава метала /вярно, не е епоксиден грунд, но все пак е уж здрав/. А шасито като го делна нещо в процеса на работа, издира се боята, оранжевото отдолу си остава, трябва много сериозна щета, за да се подаде и метал!
                          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Рецепта за миниум?

                            Не мога да намеря ленен безир в КН. По магазините като им кажа за какво ми трябва ме гледат много учудено - миниума бил забранен и т.н. Предлагат ми от боята 3 в1 - била много добра и т.н.
                            Пробно съм намазал един участък от шасито миниум/с вода/ и боя и след 2-3 дни ще видя какъв е резултата. Преди да боядисам като затърках с пръст в/у миниума ми цапаше пръста, та не знам колко здраво ще хване боята.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Рецепта за миниум?

                              Според мен, ще имаш проблеми с боята. Безир или вода не разтварят миниума, просто се смесват с частиците, но безирът като изсъхне, остава твърда маса, слой и частиците миниум остават запечатани в него. А водата като се изпари, не остава нищо свързващо прахът си остава прах и ще пада. Ще се задържи нещо, ако боята успее да се смеси с миниума и да се захване /тя, боята/ за металната основа. То в такъв случай, по-добре да разбъркаш миниума с малко количество някаква боя или грунд? Така си мисля, поне. иначе нямаше да настояват за безир, при това в точни пропорции, а просто за боя или вода. Ама не знам, ще е интересно да видим резултата!
                              Безир намерих от първи път, в най-обикновена квартална бояджийница. Кажи ако ти трябва, да взема и да ти изпратя.
                              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Рецепта за миниум?

                                Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                                Пробно съм намазал един участък от шасито миниум/с вода/ .
                                Как с вода?
                                Не си го представям това.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X