Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиостанции на NOVEL B

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Радиостанции на NOVEL B

    Някой да е работил с NOVEL M160 или с приемо-предавателите на НОВЕЛ за този обхват.
    Очаквам мнения и дискусии

  • #2
    От: Радиостанции на NOVEL B

    Каква е тази станция: на свободна продажба ли е, цена, от къде, на гражданска чистота ли е или както там се казва. Работи ли в планини и до какво растояние? Простете на невежия
    Родопите..... Широка лъка.....Солища

    Коментар


    • #3
      От: Радиостанции на NOVEL B

      Общо казано разработвано е за да замести лен /лотос в такситата. Хората от Новел-В са коректни в отношение сервиз. Ползвани са схемни решения на Моторола и Мидланд. Предния панел малко ме притеснява иначе са от здрав алуминиев корпус. Работят стабилно, като параметри не отстъпват на западните радия.
      Опции субтон и др екстри незнам дали имат. Ползвал съм такива за 50 мхц в таксиметрова фирма

      Коментар


      • #4
        От: Радиостанции на NOVEL B

        Първоначално публикуван от local1970 Преглед на мнение
        Някой да е работил с NOVEL M160 или с приемо-предавателите на НОВЕЛ за този обхват.
        Очаквам мнения и дискусии
        Колега на каква цена ги предлагат ако не е тайна?
        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

        Коментар


        • #5
          От: Радиостанции на NOVEL B

          за последно им звънях преди 4-5 години, обявиха ми цени от които ми побеля косата.
          може да са добри, не знам.. но тогава предпочтох за същите пари Yaesu с повече екстри
          LZ1NDI
          DR650SE K8

          Коментар


          • #6
            От: Радиостанции на NOVEL B

            Имам такава станция. Работил съм с нея само в градска среда . В сравнение с ЛЕН-Б и ЛЕН–БМ се справя далеч по-добре. Ако имаш някакъв интерес- 0885 037815
            На сърбела майката му е чесането.
            Борислав Борисов Русе О885 О37815

            Коментар


            • #7
              От: Радиостанции на NOVEL B

              Да дам и аз малко информация и мнение за мобилните Novel радиостанции.
              Предавателят работи добре и ТХ аудиото е с добра разбираемост при слаб сигнал (премахнати са ниско честотните съставки от говора) . Приемникът според мен отстъпва на конкурентните марки по качество на приемания аудио сигнал и по избирателност (способността на приемникът да приема полезните сигнали и да подтиска останалите. Конкретен пример: с Новел-а чувам и диспечер на СОТ фирма с близка честота , а с Моторола-та само моите кореспонденти ).
              Горенаписаното е само моето субективно мнение установено на слух и не ми е останало време да го потвърждавам с измервания. Измерване съм правил на чувствителността на приемника и тя не остъпва на конкурентите.

              Novel М160 работи в 150Mhz банд (аз съм програмирал в диапазона 144-163 MHz).
              Novel M50 работи в 50Mhz банд (би трябвало да работят в диапзона 50 - 58 Mhz но не мога да потвърдя).

              Една немаловажна подробност която за някой може да се окаже недостатък: Понеже радиостанцията е канална програмирането на честотите става с ДОС софтуерНатиснете снимката за да я уголемите

Име:soft.JPG
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:5312332 и програматор. Програматорът съдържа микроконтролер със софтуер и не може да бъде изкопиран (поне не и от мен )т.е. не е прост конвертор на нива.
              Тъй като напоследък често се налага да препрограмирам такива станции днес (19.10.2011) се свързах с производителя с желанието да закупя програматор , но ми беше обяснено , че политиката на фирмата е да дава софтуер и програматор само на дилъри (лица продали над 100 бр. радиостанции). Т.е се оказва , че ако се сдобиете с Новел за да вкарате честоти трябва или да изпратите радиостанцията в София или да намерите най-близкия до вас дилър. За Пловдив са само двама и към днешна дата са много трудно откриваеми .
              След разговора с производителя имам и актуални цени , но все още не съм наясно дали е коректно да се обявяват тук.

              Пфуу голямо писане падна. Дано да съм бил полезен.

              Коментар


              • #8
                От: Радиостанции на NOVEL B

                Доброго времени суток. Где можно найти Soft на данную радиостанцию. И схему программатора. Спасибо

                Коментар


                • #9
                  От: Радиостанции на NOVEL B

                  Здраствуйте, ER3AAO .Ето мой емайл: lz1cwt@abv.bg. Давайте перенести разговор там. Я попробую помочь.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Радиостанции на NOVEL B

                    Някои допълнения към пост #7 . Забелязах , че не съм уточнил как така ги програмирам без програматор. Просто не използвам софтуер , а бърникам директно в ЕЕПРОМ-а (памметта) на радиостанцията.
                    Вече програмирах и няколко в 50Мхз-я банд. Най-ниската честота която се налижи да програмирам беше 51.3125МХц , а най-високата 58.000Мхц.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Радиостанции на NOVEL B

                      Колега ако може тел. за връзка за канали за една Новел М50. Изпратих Ви e-mail нямам отговор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X