Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

    За всички "възмутени", че темата е "прекалено обща и не може да се отговори еднозначно", пояснявам: да, така е, нарочно е пусната така, за да се размишлява в различни аспекти и гледни точки.

    Коментар


    • #32
      От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

      Фил нали беше математик ,да не си взел да се занимаваш със народопсихология.

      Коментар


      • #33
        От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
        Фил нали беше математик ,да не си взел да се занимаваш със народопсихология.
        Всъщност не съм точно математик, а съм по специалност "методика на обучение по математика". А там трябва да се набляга доста върху психологията. Естествено в съвсем различна сфера.

        Коментар


        • #34
          От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

          Мчи тя, математиката, какво друго е освен начин на мислене. Логично, последователно и недвусмислено. Та в тоя ред на мисли, щом някой е повярвал, че синергичният ефект е аксиома, оставяй го да се опитва, да извлече 5 от 2+2.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #35
            От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

            Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
            Колега минал си се яко .... .
            Абе да съм се минал, несъм.
            Пропуснати ползи Да.
            А колкото до основния въпрос, дали е нормално ДА, дали е морално НЕ, прави ли те това лош човек НЕ, живота е като главоблъсканица колкото по гъвкаво мислиш толкова си по адаптивен, скрупулите са за губещите и лековерните и това е факт
            Око за око и светът ще ослепее

            Коментар


            • #36
              От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

              Тази великолепна (като имам предвид и идеята, и интригуващото развитие) тема не е за "Спам, чат..."

              Ако аз бях модератор, щях да я преместя нагоре. Нищо, че май досега нищо не е излизало от кошчето, към по-възвишените и сложни дискусии.

              ***

              Моята позиция по въпроса не бих могъл да я изразя по-кратко и ударно от Краси:

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Всичко зависи от това какъв човек си и какъв искаш да бъдеш .

              ***

              Все пак дилемата е много-много интересна. Някой въпроси, свързани с нея, не са ми ясни. Например, възползваш се и ако се забавляваш с нечия глупост. Това понякога ти идва по рефлекс... Само че човекът, който - да речем - несръчно размишлява, може да е над теб в много отношения. Как и кога можеш да решиш, че е позволено да му се присмиваш на "глупостта"...


              И тъй нататък.

              ***

              Темата e чудна!!! Исках да я оценя - не можах. В "Спам, чат..." не се полагат точки и звездички.
              Искам България чиста!

              Коментар


              • #37
                От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

                А темата си има философски отговор:
                Когато печелиш, не знаеш какво губиш и когато губиш, не знаеш какво печелиш.
                Има и приказка за премръзналото врабченце , кравето лай-о и котката.

                Коментар


                • #38
                  От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

                  Да, а отделно от това идва момента, в който възползването от чуждата глупост не вреди по никакъв начин на самия глупак. Тогава май трябва да сме единодушни, че е напълно нормално?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

                    Дали е морално? Висшия морал за дадено обществено формирование се нарича "закон". Ако е според закона - значи е морално.
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

                      Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                      Да, а отделно от това идва момента, в който възползването от чуждата глупост не вреди по никакъв начин на самия глупак. Тогава май трябва да сме единодушни, че е напълно нормално?
                      Не само че не му вреди а му помга да се освести . С условие че заместиш глупак с някой синоним незнам кой обаче .
                      Колкото по голяма загуба има толкова поуките остават по дълго в главата и са по ценни--визирам и себе си сред (глупците) ама по добре ще седи с синоним някакав . Не е тайна че от загубата във всички форми се учи и вадят ценни уроци повече от колкото ако сречилиш. Така че и глупците сме на далавера , даже не се знае кой е по -на далавера .Може да загубиш битката но войната не е свършила . Накрая да не стане ......Абе тоя уж глупак го мислех
                      И такива дървета сме ги събарялииииииииии

                      Коментар


                      • #41
                        От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

                        За мен границата е следната, ако например дойде клиент(изключваме близки и приятели) и ми предложи 2000 лева за работа, която бих свършил и за 1000, ще ги взема (сумите са примерни и по 10 и по 100 да ги увеличим, все същото). Той си е преценил, че е готов да даде толкова, значи очаква да спечели много повече. И за двете страни нещата са наред. Обаче, ако сме се разбрали за 1000 лева, а се обърка и ми даде 2000, то ще му ги върна. Думата си е дума, не е морално да се печели от това, че не може да брои.
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

                          Ако не са роднини или приятели - ДА ! Може да не ви харесва отговора ми, но това е положението.Ако живеехме в Утопия нямаше да е никак нормално обаче живеем в Б-я, държава, изискваща нон-стоп да правиш точно това.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

                            Малиййййй, какви съмнения сме имали преди години...
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

                              Боже, боже, колко мъка има на този свят!
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #45
                                От: Нормално ли е да се възползваш от глупостта на другите?

                                Родителите ми са ме научили: Сине ако видиш някои прост и смачкан, помогни му ! Роднина ни е!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X