Обява

Свий
Няма добавени обяви.

09-10.07 - Голямото бедстване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 09-10.07 - Голямото бедстване

    Ето, че вече са на лице "атрактивните" снимки и клипове от тазседмичното каране!

    ПЪРВА ЧАСТ

    Следващият път ще следя дали ще си изпълниш обещанието, няма само снимки за лексикон да пускаш я. Браво.
    Следващите снимки определено не са за лексикон! Ще помоля хората със слаби нерви и сърца да не гледат!!!

    Всичко започна просто ей така... хрумна ни с Батко Пепи, петък вечер да потеглим към Манастир 7-те Престола, да преспим там и на сутринта да покараме обилно. Карането ЩЕШЕ да е леко, понеже аз бях със секнат кръст, а Петьо още се възтановяваше от Газопровода и крака все още го болеше! Разбира се обадихме се на Радо (анубис) за компания, който на другия ден трябваше да пътува за морето. Срещата се състоя 18:00 на 09.07 пред дома на Пепи.

    Преди да дойде Радо, Пепи преглежда за последно мотора!




    Марти е тук, за да ни изпрати.










    Ето го и Радо, точен както обикновенно. Той все го е бъзе като кара с нас, така че този път се е подсигурил и е взел ГПС за всеки случай.




    Потеглихме. Мислехме да минем през Кътина-Церецел-Своге-Желен-Манастира, но уви на предпоследната точка от определения маршрут, срещнахме голяма трудност, но затова по-късно.
    Тук вече сме над Кътина, спряхме за снимка.




    Радо на всички снимки спи...








    С Пепи го похвалихме, колко е задобрял.










    Следващата спирка е наложителна... чакаме Радо на една много готина церецелска пътечка. Наложи се да слезна да видя какво става с него...







    Слизам по пътеката надолу и какво да видя - Радо седи със скръстени ръце и чака неволята да му изкара мотора тя не му го изкара, само го насърчи (неволята съм аз).




    Това е горната част от пътеката, която е полегата и приятна, отдолу е с много приятни завойчета, изобщо супер е !







    Вече горе!








    Разбира се и малко пейзажи.







    Ето каква става когато не се дава газ където трябва...

    *Клип* (още Vbox7 не го е преработил!)









    Това беше най-атрактивното и смешно падане, което съм виждал. Главен герой - Радо! Реших да го пусна аз пред мен, щото виждам, че започна да раздава газ... и изведнъж когато си казах на ум - "брей, този Радо" и..... насра се!
    Имаше ляв завой с наклон надясно към дерето, Радо нави масура точно там където нетрябваше, хлъзнаха му се и двете гуми, продължи едвам едвам да се крепи на мотора и падна чак след 10 метра. Гледката беше следната: след като му хлъзна, Радо изпадна на задния калник и започна да маха с крака като изплашена жаба, уж да се закрепи, но... вряза се с много голяма скорост в храсталаците




    Както обикновенно произнесе вълшебните думички, "Айде Гьорев ти си", демек изкарай ми мотора...
    Цък-цък и вр-а беше на пътя, без да искам го изкарах като по филмите




    Радо неможа 5 мин. да се освести...




    Прекрасните била, снимани над Своге.










    Ямахаджийте...




    Слезнахме в Своге, заредихме вода и горива, и потеглихме към Желен (над Своге), вече беше залез слънце и в гората нямаше добра видимост. По този път, от Желен до билата над Манастира, с Пепи бяхме минавали само веднъж. Той пък не бил запаметил маршрута и ето на... объркахме пътя. Харесахме една нова пътечка и газ по нея, ГПС-а изгуби спътниците, а Петьо беше уверен, че тази пътека ще ни изкара някъде.
    Всъщност тя слизаше в едно дере, през което дере минаваше една река. По думите на един местен старец, който срещнахме днес, това там се наричало - "Мечата дупка" Доста страховито звучи... такова и беше!
    Предупреждавам всеки, който чуе това име на бяга надалеч! Даже ще ви дам после и кординати по ГПС, за да сте по сигурни!

    Тази снимка на Радо е още от първото препядствие на пътеката, паднало дърво, лесно преодолимо... на него Радо каза - "Момчета дайте да се връщаме", защо подяволите не го послушахме?! Ама нали много обичаме тия места, то добре, ама по това време на деня... кофти се получи!




    Докато аз прехвърлях моя мотор и този на Радо през първите две паднали дървета, Батко Пепи вече беше доста напред. Дали от бързина или нещо друго, съдбата му изигра много лоша роля! Мотора му се хлъзна по едно дърво и право надолу, нашия по него го крепи, а наклона е... незнам! Каквото и да ви казвам, едва ли ще успеете да си го представите!
    Когато пристигнах при него, той вече беше наполовината на байра и се свличаше още надолу. Слезнах при него. Ясно беше, че нагоре просто няма как!
    През това време Радо пискаше като кикирица над нас, незнам защото, но много се беше сдухал!
    Свякахме мотора долу при реката, там беше що горе равно, закрепихме го и огледахме за пътека някъде. Имаше такава, но отдругата страна на реката и през 20 паднали дървета!








    Оставихме мотора да нощува там долу! Ямашката имаше възможнот да размишлява цяла нощ върху държанието на Пепи спрямо нея...
    Тръгнахме нагоре и от там мъките започнаха 100м нагоре отвес!
    После прехвърляне на моторите през 4-те гадни препядствия в мрака! (тези препядствия ще ги видите по хубаво на снимките от 10.07).
    Докато прехвърляхме моя мотор си изгубих километражчето. Дъх не ни стигаше!
    С 300 мъки изкарахме моторите, Радо не спираше да мрънка, аз качих Пепи на мотора и потеглихме в тъмницата!







    Зорлем се добрахме го Желен, напихме се с вода и тогава Господ ни прати помощ! Един човек с кола, който качи Пепи и слезнахме в Своге до Иво (Ivo svoge). В последствие същия този човек реши да откара Пепи до вкъщи с колата, а ние по него! Прибрахме се вкъщи и измръзнали и преуморени!


    Снимките от следващия ден, след малко.... малко малко, може и утре.
    KTM Fen

  • #2
    От: 09-10.07 - Голямото бедстване

    Почти бях готов с Втората част, но уви... без да искам цъкнах в/у друг сайт и като върнах назад всичко, което бях написал се изтри. Бесен съм и ми се спи.
    Останалото ще публикувам утре вечер, тръпнете в очакване!
    KTM Fen

    Коментар


    • #3
      От: 09-10.07 - Голямото бедстване

      Какво преживяване само ! Хубаво сте карали , но малко гадно с това укъсняване .
      С нетърпение чакам втората част от преживяването ви .
      [SIGPIC]http://media.snimka.bg/6535/019325555.jpg[/SIGPIC]

      Коментар


      • #4
        От: 09-10.07 - Голямото бедстване

        Брех тоя Радо, много мрънка бее
        Карането беше страхотно, като изключим последното дере! А за здухване не бих казал здухваме а по-скоро прагматизъм. Падането ми беше достойно за награда „луд умора нема“ по ГПС скороста ми на това място е 78 км
        Равносметка счупена маска и калник леко натъртени ребра 1 синина и болка в китките.
        Но добре, че ме послушахте и си тръгнахме а не като празни консерви да висиме и са спиме в гората!
        Последно редактирано от anubis; 11-07-10, 12:49.
        WR400-in-in-in...
        LZ1RAO

        Коментар


        • #5
          От: 09-10.07 - Голямото бедстване

          ВТОРА ЧАСТ - 10/07/2010г.

          Тази част е кръстена: "Спасителна операция - Ямаха"
          Още през вечерта на предишния ден се чухме по телефона с доста "приятели и съфорумници", досетете се сами защо ги слагам в кавички! В крайна сметка вместо да сме поне 10 човека, останахме 5 и се мъчихме като грешни дяволи! Едва ли ще успеете да добиете представа за какъв гаф иде реч!

          Събрахме се 9:00 сутринта пред Лони в Нови Искър. Тръгнахме с пикап, Аз, Пепи, Бужи и Лони. На Своге ни чакаше Иво. Казах му да се обади и там на тоя ония... обаче и там същата работа, един го мързи, друг има работа, трети не дига телефона, абе мани! Както и да е, пристигнахме при Иво, той беше приготвил една макаричка и колани. Ние пък към 100 метра парашутистко въже, брадва и други помощни средства.

          10 без нещо вече бяхме на път към "Мечата дупка". Бужи караше пикапа като луд, взе че ми хареса много с джип в гората...



          Някои снимки са малко лоши, защото са снимани в движение през стъклата...













          Стигнахме до главния път който идва от Желен и отива към Лесков дол. Това беше пътят, който същност трябваше да хванем онзи ден! Вместо това направихме една по-голяма обиколка около верния маршрут и се забихме в дълбокото дере!













          "Леле, Гьорев немое да намериме моторя!!! "




          Спряхме някъде по пътя, понеже забелязахме полянка нагоре от него. Взех на Иво хондата и избръмчах нагоре да разгледам. Срещнах се с един старец и една баба, които пасяха козичките си. Разказах му на човека за какво иде реч и той веднага ми каза къде сме се забили, в "Мечата дупка" ! Личеше си че знае районите като петте си пръста!

          Тръгнахме на там където каза той и наистина, следите от мотори се появиха и ние започнахме да се сещаме! Стигнахме до едно място с джипа и се наложи да се продължи пеш.











          Забележете на следващата снимка тази полянка отпред. Вдясто от нея през едни шубраци започва пътеката към "мечата дупка"!













          Тук си личат ясно следите от вчера, когато сме минавали тук над едно дърво.




          Ха, ето ми го и километражчето! Знаех си, че е там и се радвам, че си го намерих!




          Тук се вижда второто препядствие - паднало дърво! Изглежда лесно за заобикаляне, но там където е Пепи е пълно с по-малки дръвчета, засипани с шума! Минеш ли през тях, падането е неизбежно и в двете посоки.








          Това е третото препядствие! Каменист улей, по който тече водата от дъждовете. Много кофти, защото както пипне гумата някой камък се свлича веднага и ако не минеш бързи и прецизно или не слезнеш от мотора на време, краят може да е фатален в повечето случаи!










          Натам е продължението на пътеката. Слиза в реката, а там е пълно с паднали дървета, кал, големи камъни и мъхове!




          С батко Пепи търсехме обходен маршрут, така че да минем без въжета, а само с малко бутане... да ама НЕ ! Невъзможно!








          "Мечата дупка"







          Стигнахме до мотора! Обърнах го, докато другите ми разчистваха пътя и тръгнах леко нагоре и надясно.




          ... натам




          Реката под нас.





          Стигнах до там където бяхме решили, мястото беше по-чисто, без много паднали дървета, но пък много стръмно! От там нататък играше въжето!
          Аз до мотора, Бужи, Иво и Пепи дърпат от макарата, а Лони снима и чат пат подбутне някое камъче.







          Акцията беше много забавна и хвърлихме доста пот и нерви.
          Бужи пипа края на въжето и като залети надолу дърпа и мене и мотора, смях до сълзи Добре че поне сме си яки мъжаги!













          Бужи.



















          Мотора го държах на скорос, със стисната предна спирачка и отделно го подпирах с тяло, иначе се свича надолу!




          Ето какво правят, докато аз го крепя... хахха само главите им се виждат, като жабки




          Преместваме коланите и макарата на по-горно въже и пак газ!










          Фотографа си е направил автопортрет...










          4 метра ни делят от прага! Много мъчителни 4 метра, тогава силиците бяха на нула.







          Кратка почивка, тежкото мина, въпреки това остана още доста мъки до джипа!




          Вече на мотора...




          Минавах няколко метра и ги чаках за преминаването на препядствията.




          Готови сме! Добрах се до пикапа и ги изчаках.




          Това е местото от което почва пътеката, оттук натам с кола неможе, само с мотор или пеш!










          Спасителната група !!! Искренни благодарности към тези момчета от мен и от името на Пепи!




          Хайде към вкъщи!







          До Своге реших да си направя малко кеф и да се кача отзад на пикапа, беше адски яко!




          Тук вече сме в Желен!





          След всичко отидохме на Батулия, Петьо ни почерпи едно хубаво обядче и толкоз със спасителната операция!
          В такива ситуации се разбира на кой можеш наистина да разчиташ! Още веднъж браво на групата и съветвам всеки, който се завира като нас в такива местности, винаги да има едно на ум за такива усложнения!

          Чао! Дано снимките са ви харесали.



          П.П.

          Пускам тук едно клипче на Радо от първата част! По-голямки е и отне доста време да се качи, толкова, че неуспях вчера да го изчакам, понеже ми се спеше яко!

          Последно редактирано от Daniel Gyorev; 11-07-10, 20:44.
          KTM Fen

          Коментар


          • #6
            От: 09-10.07 - Голямото бедстване

            Първоначално публикуван от Daniel Gyorev Преглед на мнение
            Почти бях готов с Втората част, но уви... без да искам цъкнах в/у друг сайт !
            Maлиииии това ми е познато до болка.
            Евала за преживяното. Много пъти съм казал и пак ще го кажа: Колкото по гадно, толкова по добър спомен.

            Коментар


            • #7
              От: 09-10.07 - Голямото бедстване

              Браво Даниеле, добре че си ти да отсрамиш "дефилето", че старите нещо хич ни нема в последно време.....
              Няколко коментара мога да направя:
              -Това дето го казва Жоро по-горе е абсолютно верно
              -След 2-3 часа следобед, на непознати места и далече в джендема, не е препоръчително да се екпериментира..
              -А на бате Пепи, батка желание имаш голямо, и един от най-добрите ГПС-и, ама току-така горска лисица не се става...., требва бая вода да изтече....
              Даниеле, предполагам че няма да се разсърдиш ако ти ползвам малко темата.....
              Днес батката Еви и горската лисица, тоест моя милост направихме една супер хубава разходка.Понор планина и района около Желен, та да видим мястото на бедствието Е, него не видяхме но нови супер пътечки бяха открити както си му е редаНа едната даже май ми даде фира едно ребро, ама утре доктора ще каже
              Съжалявам за качеството на снимките, всъщност те са само от връх Грохотен.
              Качвам и трака.Обърнете внимание на точките 450 и 725.Между тях пътеката е огън
              А в точка "ангичани", живеят някакви смахнати английски идиоти в нещо като обор.Единият ни подгони с коса да ни коли, без коментар Такива кретени не бях виждал
              Прикачени файлове
              0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
              Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
              Суперскан България www.decbg.com
              Машинно почистване на DPF/FAP филтър

              Коментар


              • #8
                От: 09-10.07 - Голямото бедстване

                Браво Кире! Ще ни водиш на тази пътека да я видиме. Добре сте покарали, има хляб в този район, макар на места да е доста твърд
                KTM Fen

                Коментар


                • #9
                  От: 09-10.07 - Голямото бедстване

                  Гьоре евала за 2-ра част!
                  По светло изглежда по-добре Баси местото гадно беше. Трее пак да отидеме
                  WR400-in-in-in...
                  LZ1RAO

                  Коментар


                  • #10
                    От: 09-10.07 - Голямото бедстване

                    Първоначално публикуван от anubis Преглед на мнение
                    Гьоре евала за 2-ра част!
                    По светло изглежда по-добре Баси местото гадно беше. Трее пак да отидеме
                    Aаааа... това да се чува! Така те искам, в ендурото треа да си екстремист и малко луд, иначе не се получава ще ходиме, ти кво си мислиш, само че ще го бедстваме нагоре, видя ми се че малко над пътеката има равно...
                    KTM Fen

                    Коментар


                    • #11
                      От: 09-10.07 - Голямото бедстване

                      За жалост аз след морето трее влизам в бокса! След като се разделихме дадох 1 газ и нещо 5-а скорост си е*а г**а ...
                      Тоест трее се цепи мотора и да гледаме кво е станало. Предполагам поне 2-3 седмици в жегите ще „почивам“! Гадна работа дано намеря читав майстор.
                      WR400-in-in-in...
                      LZ1RAO

                      Коментар


                      • #12
                        От: 09-10.07 - Голямото бедстване

                        Браво момчета добре ,че сте го извадили и най-вече добре ,че му няма нищо на Пепи и мотора
                        Дани ми се обади веднага ,но за съжаление имах работа иначе нямах ядове !

                        Коментар


                        • #13
                          От: 09-10.07 - Голямото бедстване

                          Изкренни благодарности на момчетата за помощта ако не бяхте вие Ямашката още да си е в дерето.




                          пп. А на който му е харесало може другия път найстина да спиме в гората.
                          0878424143
                          0887424150

                          Коментар


                          • #14
                            От: 09-10.07 - Голямото бедстване

                            Аз като не мога да карам в момента поне ще дойда да се наспя. Дани можеше да се обадиш да дойда да снимам спасяването на ямахата поне за това ставам в момента .
                            Gilera RC-125 Honda Dominator 650 Yamaha TT-350 yz250f WR-450-03 WR-450-05 WR-250F

                            Коментар


                            • #15
                              От: 09-10.07 - Голямото бедстване

                              Ади каза да не се занимавате с глупости, а другия път да го викнете да ви изкарва моторите...или да си вземете "щилка", щот вземал скъпо!

                              Апропо, Дани, не е зле да си купиш и камера за нощни снимки, че така нещо репортажа куца!
                              Mitsubishi L200 DobbleCab

                              KTM XC 450 RW 2009
                              KTM 350 SX 2011

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X