Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

    Благодаря колега. Предполагах, че трябва да е там, но нали там е CD чейнджъра, а и допълнително монтирано DVD , та затова мислех дали не е някъде другаде. Остава да се справя с изваждане на вратичката без да счупя въпросната пъпка.

    Коментар


    • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

      Вчера лежах и не го откривам къде е, мисля че не е от ауспуха. Тези дни ще го водя на канал да го огледам по-обстойно, че е много дразнещо.

      Коментар


      • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

        главините гледаите колеги наи слаби са там

        Коментар


        • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

          И аз мисля, че не е от ауспуха. И на канала сам гледал, но ниЩо не откривам.

          Коментар


          • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

            И аз се оглеждам напоследък в тая жипка и се питам дали всички автоматици на 120цата са 5 степенни? Щото чувам, че имало и 4 степенни в първите години на производство? А има и автомати на 90та серия с 4Д4 ДВГ, с понижаващи след директна /3,2/ - те колко степенни са? Щото преди време имах 95ца ръчка и мисля, че имаше ресурс за още една предавка /6тата ми липсваше/, та и тук 4 степенен автомат ми се струва малко... недостатъчен. 10Х предварително!
            Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
            WSBO

            Коментар


            • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

              Ако не се лъжа има, точно най-първите бройки, които са D-4D 163 к.с. Не съм сигурен дали неговата техника не идва от 90та серия края.
              А 4 степенните автомати са с със съобразени предавателни числа и би трябвало да не изпитваш голяма нужда от още предавки.
              Това след D - (4), 3,2,L не са понижаващи, а могат да се използват като двигателна спирачка, за поддържане на някаква скорост при спускане - действието им е да ограничат кутията да превключва над избраната предавка. Примерно слагаш на 3 и кутията ползва 1,2,3та. Естествино ако го сръчкаш и вече влезе в големи обороти качва предавка. Понижаващите се активират от малкият лост, положение L или Ll.

              Коментар


              • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                Първоначално публикуван от getsov Преглед на мнение
                ...Това след D - (4), 3,2,L не са понижаващи, а могат да се използват като двигателна спирачка...
                Да, знам, просто не намерих подходящата дума нощеска, благодаря! Преди ТЛКто карах Терано 2 автомат. А сега карам кола с предно...хлъц, хлъц...
                Идеята ми е дали могат да се разпознаят визуално 4 степенните от 5 степенните автомати на ТЛК 120? И колко степенен е автомата на последните 95ци с 4Д4?
                Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал.
                WSBO

                Коментар


                • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                  Според мен има D и надолу още 3,2, или 4,3,2-Л ако има 4ка значи е с 4+д демек 5

                  Коментар


                  • От: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Посмали малко процентите.
                    Все пак преките конкуренти на този Ленд Крузър са Нисан, Ленд Ровър, Джийп, където двигателите са проектирани за джип (или бяха доскоро), а не Туарег, Х5 и т.н.
                    Нисана съм съгласен, че е с джипов двигател, но пък е еталон за проблемен двигател, Ровърите са с двигатели на БМВ в които няма капчица "Джипов" двигател, Джип имам 4,0 литров бензин и е по скоро камионджииски двигател, а дизелите са всеизвестните ВМи който не са джипови, а за лодки и пак останахме че 120ката е най-добрата в класа си, а според мен и като цяло Друго много хубаво на 120ката е, че на магистралата седи като ван или комби, а извън пътя си е 100% офроуд машина, айде 99% да не каже някой нещо Не се сещам за друга такава колица, защото патрола ми харесва много, без дизела, но патрола 130 си му е предела, Г класата дори и 5,0 да е на магистралата с над 140 се държи много трудно на пътя, моята 170 и нещо съм и дигал и много добре си седи.

                    Коментар


                    • От: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                      Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
                      Нисана съм съгласен, че е с джипов двигател, но пък е еталон за проблемен двигател, Ровърите са с двигатели на БМВ в които няма капчица "Джипов" двигател, Джип имам 4,0 литров бензин и е по скоро камионджииски двигател, а дизелите са всеизвестните ВМи който не са джипови, а за лодки и пак останахме че 120ката е най-добрата в класа си, а според мен и като цяло Друго много хубаво на 120ката е, че на магистралата седи като ван или комби, а извън пътя си е 100% офроуд машина, айде 99% да не каже някой нещо ...
                      Ами аз ще кажа това нещо.. Малко в страни от темата, но все пак.
                      Първо за 120-ката. Ако не е с активното окачване, на път си клати точно толкова, колкото и всичко останали джипове (дори и от по-старите). Извън пътя 100% джип... Много зависи от вкусовете и разбиранията за 100% джип. Аз не съм на това мнение. Нито има трансмисия (малки диференциали), нито има ходове (като при старите), не е баш и за при новите (с цял мост отзад), двигателя, като всеки съвременен дизел си е с осезаема турбо дупка. Но съм съгласен, че 120ката в отличен балансиран компромис във/ за всичко това.

                      За двигателите. Поинтересувай се малко повече.
                      Двигатели при Нисана не свършват с проблемните малки дизели за Европа. Имат и едни други двигатели, които се продават 2-3 десетилетия по други континенти и с тях хората (като цяло) проблеми нямат.

                      За Ленд Ровър. Същото. Имат и други добри двигатели, освен насадените баварските...Но ще се отдалечим от темата и от раздела.

                      Коментар


                      • Re: Разход на TOYOTA LANDCRUISER 120 D4D

                        120-ката си е някакво най-малко общо кратно, нито е идеална за асфалта, нито за гората. Всичките ми познати с такива Тойоти ги ползват като комби, а бавните се пускат веднъж в годината, ако изобщо се пуснат. Само дето офроуд "гените" пречат на пътното поведение на асфалт.
                        "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                        Коментар


                        • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                          Моята е с въздух имам служебна без и знам разликата, с 2 ръце за въздуха. Говоря за Патрола какво се предлага тук около 3,0 дизел, същото и за Ровърите, знам какви други имат, но в тоя клас това предлагат. С моята тойотка на офроуд съм напълно доволен, с гуми галоши минах оттам откъдето мина свръх тунингован патрол, само 2 пъти ме вади от коловози и то заради гумите, не заради колата. Не съм виждал друг джип 2тона+ с много добра динамика да харчи толкова. Задължително за 120ката обаче е да е с екстри автоматик и с ТТЕ комп, просто човек ако си купи с гнусния плюш ръчни скорости, колата си губи смисъла.

                          Коментар


                          • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                            Всички коли в щатите са ограничени на 180, по простата причина, че ако щеш и с Ферари да си над 180 кара господ а не ти, камо ли за 2+тонен джип. Аз ако трябва да бъда честен на моята 120ка май над 170 не съм вдигал никога, пък и не виждам къде и за какво ми е повече да вдигам, то и на крайслера един път 220 май му дигнах за проба и повече май от 160 също не съм.

                            Коментар


                            • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                              Изчетох 7 страници мнения за ТЛК 120 д4д и никой не споменава за съединител (ръчни) и ангренаж (ремък ли е, верига или друго). На колко км се сменят?
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

                                С ангренажен ремък е - по спомен фабричният се сменя на 100 000 км, а следващите (дори и да са оригинални) на 60 000 км.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X