Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Закупуване на TLC 120 3.0 D4D. Впечатления?

    Здравейте от мен. Реших да питам нещо при можеби най-компетентните хора за автомобили 4х4. Искам да купя ТЛК120 на над 100000км пробег, 3.0 D4D 166Hp, дълга база, автоматик 2004., закупен и ползван в България. Та да питам какви проблеми да очаквам(въобще да очаквам ли? ). Знам, че е много субективно но много ли са за този автомобил тези километри? Доколкото знам е обслужван само във фирмените сервизи на TOYOTA и не е ползван за офроуд, с една дума добре е гледана машината. Какви са цените на частите за които е добре да се сменят на този пробег. Благодаря предварително!

    Коментар


    • #77
      Re: Покупка на ТЛК 120 на 112000км пробег?

      Дюзите са проблемни, задължително ги тествай и после ги проверявай често. Иначе км не са му много, ако не е каран от някой душманин.
      "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

      Коментар


      • #78
        От: Re: Покупка на ТЛК 120 на 112000км пробег?

        Благодаря msi200 за бързият отговор. Искам да попитам също какво друго(видимо) да огледам под капака? И като се кача за пробно шофиране за какво да гледам или слушам ? мерси предварително!

        Коментар


        • #79
          Re: Покупка на ТЛК 120 на 112000км пробег?

          Ами за повече подробности да каже някой, който кара такава джипка от дълго време. Един приятел има, но почти не я кара.

          Тука из подфорума имаше теми за проблеми със 120-ки, но освен дюзите нямаше нищо страшно, май. Подочувам за тампоните на двигателя, че дават проблем - това се забелязва при студен старт

          Внимавай, ако има теглич, понеже тегленето се отразява пагубно на автомата и задните амортисьори. Внимавай и за вибрации откъм автомата.

          Ако има въздушно окачване, в един момент може да почне да прави проблеми, но според мен трябва да подмине 150-те хиляди(освен ако е теглено нещо тежко).

          По предницата май страдаха от лагери на главините. Освен това отпред е с независимо окачване, което трябва задължително да се прегледа в сервиз.

          Пусни и търсене за "120" в заглавията на темите в раздела за Тойота
          "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

          Коментар


          • #80
            От: Покупка на ТЛК 120 на 112000км пробег?

            Ако можеш, преди покупката задължително тест и проверка в оторизиран сервиз, там поне знаят какво да гледат на този модел. Скъпите неща са дюзи, рейка, съединител, спирачни апарати, турбо, кормилна колона и т.н.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #81
              От: Покупка на ТЛК 120 на 112000км пробег?

              По последна информация - от януари има нов модел(модифицирани) тампони, които са изцяло променени. Дали е така - ще разберем след няколко месеца. За този модел с 166к.с. май няма проблеми с тампоните.
              Митко, като гледам какъв списък си направил с части - направо да се отървавам от моята Всичките ли тези неща се скапват?
              http://www.nakladkibg.com
              накладки, спирачни дискове, съединители

              088 8613380

              Коментар


              • #82
                От: Покупка на ТЛК 120 на 112000км пробег?

                Оня по Дискавъри каза, че в един момент всичко се скапва. При твоята експлоатация няма нищо да се скапе скоро, ама свят широк, хора всякакви. При втора употреба не е ясно, кой, как и къде си е ползвал колата преди да се продаде.
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #83
                  От: Покупка на ТЛК 120 на 112000км пробег?

                  Преди два месеца имах същия проблем като теб.Изчетах всичко което намерих за 120-ката и нищо не разбрах, като пълен аматьор.Моята е 2004.08 на 129 000 км. и тя е карана само по асфалт ,автомат средно ниво на оборудване.Като я купувах от интерлийз София даже неможах да я закарам до сервиз.Питам ги пичовете ще ме върнели до Варна, те умряха от смях.Та на твоя въпроса-до сега 6000 км, два тампона на стабилизиращата щанга по 45 лева ,предни накладки 80 лева, масло и филтри грубо 450лв.Всичко друго по нея е идеално.Купувай и и се радвай.

                  Коментар


                  • #84
                    Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

                    Здравейте, мисля скоро да стана собственик на такава Toyota чудя се обаче, от къде да я закупя.Прегледах мобиле и попаднах да проверените от toyota автомобили и ми хареса цената и това, което мога да взема за нея.Въпроса ми е добри ли са автомобилите от там, говоря конкретно за ТМ Ауто София.Тъй като до сега съм карал и карам само нови коли малко съм притеснен за закупуването на стар автомобил на такива пари .Ако може да ми кажете макар да е проверен на какво да обърна внимание при огледа... даже мислех бмв х5 но много са ми съмнителни всички оферти ....

                    Благодаря предварително за помоща !!!
                    NO PAIN NO GAIN

                    Коментар


                    • #85
                      От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

                      Имаше много оплаквания тук от ТМ-Ауто,а и моето мнение е същото-че са мошеници!Отиваш днес да огледаш колата,харесва ти,плащаш,а когато на следв. ден идваш да си я вземеш тя вече с други гуми(последна грижа),празен резервоар,сменен акумулатор(и той взел-дал) и т.н.!А,цените им са такива,че по-добре си купи колата отвсякъде другаде,но ако нищо не вдяваш вземи специалист със себе си!Също така не пречи да се пазариш с ТМ-Ауто,но внимавай с тях все едно купуваш от Горубляне!И искай гаранция-поне 6 месеца!!!
                      много автомати-слаби резултати!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

                        Благодаря за помоща, аз главно искам от там да я купя точно поради тази причина, че уж трябва да е добре технически ами ще гледам да намеря някой майстор да дойде с мен когато я взимам.Дано да дадат гаранция но ще ги натисна за това... Благодаря за информацията ..
                        NO PAIN NO GAIN

                        Коментар


                        • #87
                          От: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

                          Доста изчетах от този форум.Личи си,че има доста хора който разбират от тези коли.Освен проблемните дюзи какъв друг проблем мога да очаквам от тази кола аз минавам средно по 20000км-25000км годишно 70% от това е градско, трябва ми джип защото се заминавам с крариери и тн. колко струва смяна на масло + всички филтри.Гледам някой пишат паднала им е цената на тези дюзи около 700лв. на бр..Друго искам да ви питам защото последния път когато минах от там бяха махнали колите в гр.Стара Загора има ли оторизиран сервиз на Toyota? Има ли някой който може да ми помогне при огледа на колата,ще си платя ако е нужно ?
                          Благодаря !!!
                          NO PAIN NO GAIN

                          Коментар


                          • #88
                            Re: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

                            В Стара Загора вече няма Тойота.
                            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                            Коментар


                            • #89
                              От: Re: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

                              Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                              В Стара Загора вече няма Тойота.
                              Като представителство да, но сервиза стои ли ? Доста Toyoti има в Стара Загора всички да ходят до Пловдив когато нещо се скапе ... незнам ?
                              NO PAIN NO GAIN

                              Коментар


                              • #90
                                Re: Закупуване на ТЛК 120 2004 3.0 D4D

                                Ми и сервиза го няма, миналата седмица минах оттам и беше празна сградата, а от доста време знам че щяха да затварят.
                                "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X