Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Обръщане на верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Обръщане на верига

    Здравейте колеги, искам да попитам някой обръщал ли е верига. смисъл на рама на която попринцип веригата и минава от ляво в случея на Хонда НСР, да се сложи двигател на който зъбчатката е от дясно, кое трябва да се преправи и изобщо има ли вариянт да се направи това, както казва един приятел - "Няма начин да няма начин". Имам оборудвана рама от НСР но имам и двигател от МЗ 150 на село, мога да намеря и 250 ако се наложи де. Ако искате ще ви снимам рамата, и джантата и да кажете кое да се обърне кое да се реже. Мерси предварително
    Истинския кантар е на границата преди да паднеш.. Който некара - НЕ ПАДА

  • #2
    От: Обръщане на верига

    Май ще е по-лесно ти сам да видиш кое има да се реже отколкото ние да гадаем тука.Махаи двигателя на нср-а и слагаи от МЗ-то и ще си покаже става ли не става ли.

    Защо искаш да махнеш двигателя от НСРа?Струва ми се че няма да стане, просто в рамата от нср-а няма да има място за тоя двигател от МЗто.Но говоря на изуст така че може и да греша.
    Иван Маринов
    Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
    ЕНДУРО ВАРНА

    Коментар


    • #3
      От: Обръщане на верига

      Работата е там че няма двигател, подариха ми оборудвана рама ( резервоар, опашка, амортисьори,спирачки, гуми с капли, конзоли, табло, абе почти всичко но няма двигател.
      Истинския кантар е на границата преди да паднеш.. Който некара - НЕ ПАДА

      Коментар


      • #4
        От: Обръщане на верига

        Е за по-лесно ми се струва да си намериш двигател отколкото да режеш рамата.Пък ако толкова искаш да оползотвориш някак си двигателя от мз-то импровизираи и си направи сам рама за него.Чопър например можеш да си измаисториш.Предница ще вземеш от какво да е, стига да се връзва с идеята ти за мотора.

        И ако тръгнеш да си правиш мотор сам, да не забравиш да снимаш и да ни показваш.
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • #5
          От: Обръщане на верига

          Надали да тръгна да правя цял мотор.. няма нерви за такива работи но ще ви снимам рамата.. и ще ви кажа каква ми е идеята и без да се обръща от чупещата рама.. за рязане няма да има нищо не искам да развалям рамата
          Истинския кантар е на границата преди да паднеш.. Който некара - НЕ ПАДА

          Коментар


          • #6
            От: Обръщане на верига

            Освен с една ос със 2 зъбчатки в двата края, не виждам как може да се получи. Ама пак ще си трябват разните му ролки и обтегачи. Успех.
            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

            Коментар


            • #7
              От: Обръщане на верига

              Няма ли някой друг който да даде идея?? Утре ще ви дам снимки и ще ви кажа аз как съм го намислил.. Толкова мн хора има от форума дет кълцат и режат и праят какво ли не.. неможе никой да неможе да помогне
              Истинския кантар е на границата преди да паднеш.. Който некара - НЕ ПАДА

              Коментар


              • #8
                От: Обръщане на верига

                Обърни задната капла и малко рязане заваряне.
                Само спирачния апарат ще трябва да смениш.
                2010 CRF 250 R

                Коментар


                • #9
                  От: Обръщане на верига

                  Мда и аз така го измислих само трябва да се преправи спирачката да се направи както на мз.. педала ти е от дясно и с едно лостче дърпа от ляво и да се направи контра за барабана да не се върти и това е цялата философия ама ще събирам пари за оригинален двигател.. друго си е нср-ски двигател а не мз
                  Истинския кантар е на границата преди да паднеш.. Който некара - НЕ ПАДА

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X