Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

    Привет,

    За дестинацията не мога да помогна, за другото - ето какво мисля:

    Гуми: За Стром-а - Road Attack - това ще е и моята следваща покупка... За Гергана, ако можете да намерите Pirelli Diablo Strada - това е гумата за Sport Touring. ~ 17 - 20 000 km, отличен feedback, а на мокро е като на сухо. Аз лично по-добра гума за Sport Touring не съм ползвал.

    Масло: Тук според мен вариантите са два. Ако ръчкате, търсете място за смяна там някъде. Не носете масло от тук!, но си вземете филтрите, ако са по-екзотични. Това е, ако не ви се занимава вие да го правите. Ако пък правите такива неща редовно, вземете си филтрите, купете си масло от там и си го сменете сами в някой махленски сервиз.
    Ако не ръчкате и пътувате спокойно - 10 000 км на такъв режим на натоварване не е проблем да минете без смяна. Осъзнавам какво казвам и го правя без да поемам никаква отговорност, но ако няма проблем с гаранциите - АЗ не бих сменил масло на път за толкова км. Не заради парите, а заради време и размотаване. Какви са шансовете да си мислите, че ще са 10 000 км, а да се окажат повече??

    Ауспуси и Ксенони: не ги мислете. От Англия се върнах с ксенон, който биеше в насрещното, беше облепен с тиксо да намаля заслепяването до минимум и никой нищо не ме е питал.
    Същото и за ауспуха - предишния собственик беше махнал катализатора, но аз си го взех и беше вързан отзад на куфарите - ник'ви въпроси от никой.

    Поздрави,
    Илиан
    You'll never find out - I got no key hole....

    Коментар


    • #17
      От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

      Чак сега забелязах...

      College of Technology, Vodafone Headquarters, ...

      трипа тематичен ли е?
      You'll never find out - I got no key hole....

      Коментар


      • #18
        От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

        Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
        Чак сега забелязах...

        College of Technology, Vodafone Headquarters, ...

        трипа тематичен ли е?
        Трипа е тематичен дотолкова, доколкото искаме да покараме по хубави планински пътчета, да се любуваме на природата и... да посетим де що има модерна архитектура по тръсето.

        Илич, благодаря за съветите, днес поръчах и за двата мотора Conti Road Attack. За Pirelli-то мерси за съвета, най- вероятно това ще са следващите й гуми щом ти ги препоръчваш.
        За маслото - не съм сигурен дали километрите няма да се окажат повече.
        Филтрите не са проблем - в книжката и на двата мотора се дава маслен филтър на 18К, масло на 6К, абе Сузуки .
        Понеже има голяма вероятност с нас да пътува и кола - май ще взема маслото в нея и някъде по път ще си го сменя сам.

        За ауспусите - този на Гладиуса си има документи, тоест няма да е проблем. На Строма мислех да му го правя тук, но ме посъветваха да правя упражнението след като се върна, да не се окажело, че електрониката се бъгва от липсващия катализатор и т.н. та да закъсам на път... не знам доколко това е проблем, пък и не познавам някой със Стром, който го е правил, та ще трябва скоро да реша какво да правя.
        Зима иде

        Коментар


        • #19
          От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

          Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
          Чак сега забелязах... Vodafone Headquarters, ...
          въпросния хедкуотър е ето това http://www.archdaily.com/54336/vodaf...osa-guimaraes/
          трака в Испания е опасно пълен с подобни явления, вече почвам да се притеснявам кога ще успеем да хвърлим око на всичките ... 10 000 км може да се окажат добро пожелание
          the road goes ever on and on...

          Коментар


          • #20
            От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

            А бре вие двамцата да не сте тръгнали на competition?????!!...... какво е това от 19/08/ до 06/09/....отпуснете душите малко бе хора,човек да не ви остави сами!!!,а те се "овъртели" вече.
            търся си подписа....

            Коментар


            • #21
              От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

              Та последно как променихте датите. Събра ли се повече време. Дестинацията е много хубава и трябва да и се насладите максимално.

              Коментар


              • #22
                От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                Мони, Бойко, за съжаление това е времето, което можем да отделим, та ще се постараем да се вместим. Имам да изпълнявам една поръчка, която ще изисква личното ми присъствие тук, та няма да има повече време за португалското фиши - фиши
                Зима иде

                Коментар


                • #23
                  От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                  Подготовката напредва.
                  Ето развитието до момента:

                  Трак имаме почти готов, надявам се Гергана да го качи скоро.

                  Гумите и за двата мотора пристигнаха - смятам да ги сложа седмицата преди да заминем.

                  Колата, която щеше да пътува с нас отпадна. Автоматично отпада и варианта да нося масло за смяна с мен.

                  Плющя ни страшен дъжд в неделя на прибиране от Каварна. Дъждобраните протекоха и беше голяма мизерия, защото така и не изсъхнахме повече. В момента оглеждаме възможности за купуване на екипи с мембрана. Приемаме съвети по темата.
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                    Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                    Подготовката напредва.
                    ...
                    Плющя ни страшен дъжд в неделя на прибиране от Каварна. Дъждобраните протекоха и беше голяма мизерия, защото така и не изсъхнахме повече. В момента оглеждаме възможности за купуване на екипи с мембрана. Приемаме съвети по темата.
                    Аз този въпрос съм го решил кардинално, купувам си най-обикновен ЖЪЛТ дъждобран от две части за 9лв комплекта...

                    До сега само един единствен път обувахме и долнищата...
                    Като цяло върши прекрасна работа, а като се скъса, въобще не съжалявам като го изхвърлям
                    Колкото повече толкова повече sigpic

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                      Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                      Плющя ни страшен дъжд в неделя на прибиране от Каварна. Дъждобраните протекоха и беше голяма мизерия, защото така и не изсъхнахме повече. В момента оглеждаме възможности за купуване на екипи с мембрана. Приемаме съвети по темата.
                      Лично моето мнение е да потърсите качествени дъждобрани.
                      Аз тръгвам 3 дни преди вас и също имах дилема какво да правя с екипа за пътуване.

                      С оглед на жестоките жеги, които ме чакат по пътя, поръчах един текстилен екип на Rev'it с мембрани и всичко както си трябва.
                      За лош късмет или не, се оказа че са изчерпани и чак наесен, та се отказах временно.
                      Ще пътувам с кожения, който ми е удобен и ще се надявам дъждобрана ми да издържи, а и най-вече да не ме пере злокобен дъжд

                      Има и още нещо за екипировката - хората съветват да не се тества нова екипировка на дълго пътуване, представи си, че някъде започне да ти убива, стяга и т.н., за три седмици направо ще полудееш

                      Предполагам, че сте обмислили минималния комплект резервни части за из път:

                      - резервни лостчета за спирачка и съединител, могат да се счупят при най-безобидно изтърване на мотора

                      - резервно жило за съединител, вие сте с нови мотори, но не са скъпи(жилата, не моторите), а всичко се случва, не е нещо обемисто за носене

                      - аптечка с базови обезболяващи, нещо против настинка и там каквото се сетите

                      - резервни бушони

                      - комплект за ремонт на спукана гума - тирбушон, фитили и патрончета със сгъстен въздух, спрей за спукана гума, или третиране предварително на гумата с някакъв гел, който запълва дупката при спукване

                      - малко основни инструменти - шестограми, клещи, отвертка и гаечни ключове, от резервни свещи няма смисъл, вие сте с нови мотори

                      - свински опашки задълже
                      Човекът е човек, когато е на път...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                        И тук да споделя моя опит. Имам хубави якета и панталони и дъждобрани иии до сега когато ме е валял голям порой винаги съм бил без тях, щото гледам прогнозата и си викам, за какво да ги мъкна. Якетата и панталоните трябва да са с хубава протекция, а за дъждовете един хубав дъждобран ще свърши работа. Може да си вземете пликчета от найлоновите с червената лента за да си носите документи и други важни неща в тях за да не се мокрят. Тези якета на Rev'it са много хубави, но в жегата аз лично махам всички подплати и като завали дъжд е по-лесно да се сложи дъждобран, отколкото да се слагат подплатите. Гледайте преди всичко сигурността, щото от дъжд става само мокро ама не боли. Дъждобраните на Луис са хубави също, но ако се кара бавно. При силен дъжд и скорост над 100км/час пропуска все едно си без него. Има хубави дъждобрани и в ловно-рибарските магазини и те са гумирани. Решете проблема с ръкавиците, които трябва вече наистина да не пускат вода, защото от там съм брал най-големи ядове. При един порой, който ни валя септември месец от Варна до София имах измръзване на пръстите и една седмица не ги усещах добре. Същото е и за ботушите, ама там май вече сте решили проблема. На Rev'it също са много хубави дъждобраните.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                          Благодаря на всички за съветите.
                          Дъждобрани, че ще носим е ясно.
                          До момента няма развитие по екипите.
                          GPS-a e решен, сдобих се със zumo220 и съм много впечатлен.

                          Сега се боря с проблема със зарядните.
                          Купих един USB HUB със самостоятелно захранване, което подмених с трафче 2,2А. Въпреки това телефона ми не иска да се зарежда от него.
                          Трябва да мога да зареждам минимум 4 устройства (2 телефона, 2 bluetooth-а за каски), няма да е лошо да може да зарежда 6 устройства.
                          Ако някой знае за такова решение - да свирка (Ясене помагай )
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                            huko за Алпите бях с цял дъждобран на Кавзаки купен от Еди, за нищо не става, взехме горно и долно на Sidi от Мото бум невероятно как пази, а и цената е много по ниска. Вземете си и калцуни за ботушите, не дай си боже вършат работа.
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                              Драго, определено ще купуваме дъждобрани. По една или друга причина, след усилено проучване, се отказахме да купуваме нови екипи сега.

                              Иначе, моторите са вече с новите си гуми.
                              Остана ми само да пусна захранването на GPS-а на V-stroma и моторетките са готови за път, е, може би една малка резервоарна чанта също ще ми е от полза.
                              След два дни на Дракона, вече знаем къде са лимитите ни с моторите на асфалт, та се надявам това да ни е от полза да се насладим максимално на планинските пътчета из пиринеите

                              Гергана все още не е затворила трака напълно. Тези дни ще се видим и с peppy за последни съвети и умувания.
                              Зима иде

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пиринейски п-в и по пътя. Best bike roads. Подготовка.

                                това е нещо като окончателно трасе в рамките на полуострова, разделено по дни... не че може да има нещо окончателно, докато не го минем де
                                Прикачени файлове
                                the road goes ever on and on...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X