Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera на старо - заслужава ли си?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Ъ ... А Карера? Де да знам кво съм объркал, тия коли не ми лежат на сърцето. Едното от всичките със сигурност е Голф, ...

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от Стефан
      Ъ ... А Карера? Де да знам кво съм объркал, тия коли не ми лежат на сърцето. Едното от всичките със сигурност е Голф, ...

      не виждам нищо лошо в Голфа /ако можеш, купи си по хубава кола за тия пари/...

      а пък за 911 съвсем нищо лошо не виждам... вечна кола!
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #33
        )) Не бе, Голфа е отлична кола, и изобщо не е виновен за славата, която му създават разни идиотчета. Леките коли спряха да ме кефят, а камионите - много. Лудостта прогресира ...))
        А па скоро говорих с един чиновник от Фолксваген, наистина инженер, и наистина разбира. Кво ми разправя за Голф V ... Стоях кат дете със зинала уста. Работата е отишла много далече, много. Мислех че такива работи още дълго ще се правят само за големите скъпи камиони, къде ти. Правят хората, и не им мига окото. А па в Туарега кви са ги свършили ... Има едва ли не и топогеодезично привързване, да издивееш.

        Коментар


        • #34
          VW e една малка автомобилна компания, която се напъва да не изостане много от големите, тия неща дето са в голфа и туарега и тн. са отдавна внедрени и изпробвани от МБ и БМВ, а в САЩ вече са остаряла технология.

          ако някой се интересува от новите технологии в автомобилостроенето, влезте в сайтовете и коментарите на GMC и Ford те са тези, които движат прогреса в този отрасъл на индустрията, все пак това са първите и най - големите /за всички времена/ производители на автомобили в света
          drive alive

          Коментар


          • #35
            )))))))))) Не съм чувал за много американски cr-v - та. Не че любимите на американците долноклапанни парни машини по технологии от 20-те са лоши, ама нещо не приличат на тия ...
            Не, тия са надминали границите на възможностите на класическите материали. Ако нямаше нанотехнологии например, тия коли нямаше как дори да се проектират. Идеологията и иерархията на системите за управление американците не успяват да настроят за военното си министерство, какви коли ... Остави това, ами става дума не за концепт-кари, ами за евтини масови автомобили, които да могат да произведат неквалифицирани китайци.
            Най ме шашардиса най-несъщественото и все още достъпно за осмисляне от пръв поглед - свещите не се сменят)) Никога, ресурса им е изравнен с ресурса на мотора.

            Коментар


            • #36
              не знам бе Стефане ! може би не съм се спречквал с подобни проблеми! във Варна навремето ходихв сервиза на ford - наистина си беше като по филмите!отиваш плащаш и всичко наистина е 6! опа ,излъгах - приемчика беще адски грозен !след това ползвах сервиза на renault - същата работа само ,че и много чисто!сега ползвам серв. audi -направо приказка , но вярно , че малко по-скъпо!
              навремето форда ми започна да прекъсва и отидох в един сервиз собственост на доцент от МЕИ . предложи ми да сменя един от компютрите , ламбда сондата и какво ли не !накрая малко преди да взривя собственоръчно колата си открих , че просто има една свещ чиитоелектрод се е прекъснал вътре! така че явно съм късметлия относно сервизите!
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #37
                А, ясно. Варна не е показател, и не е пример, това е изобщо друго място!) Мамка му, ако едно време имах товече акъл, отдавна-отдавна щях за живея и работя във Варна ... Да работя, а не да умирам тука тихомълком ...
                А па за доцентите съм забелязвал във всякви подобни ситуации склонност към неловко будалкане Академичният произход и сервиза хич не се връзват, не знам що))

                Коментар


                • #38
                  Първоначално публикуван от go go go
                  VW e една малка автомобилна компания, която се напъва да не изостане много от големите, тия неща дето са в голфа и туарега и тн. са отдавна внедрени и изпробвани от МБ и БМВ, а в САЩ вече са остаряла технология.

                  ако някой се интересува от новите технологии в автомобилостроенето, влезте в сайтовете и коментарите на GMC и Ford те са тези, които движат прогреса в този отрасъл на индустрията, все пак това са първите и най - големите /за всички времена/ производители на автомобили в света
                  Тук не мога да се съглася. Първо не бива да се смесва това колко престижен е един автомобил с факта колко е голям неговия производител. BMW е една от малките компании за производство на автомобили, съвсем неизмерима с VW които освен под тази марка се продават и като SKODA, SEAT, AUDI,... Ето класацията на автомобилните производители за 1997г. (съжалявам но в момента нямам време да изровя по нова) :

                  1. General Motors 6.60
                  2. Ford Group 4.83
                  3. VW Group 4.00
                  4. Toyota 3.87
                  5. Daimler Chrysler 2.83
                  6. Fiat Group 2.61
                  7. Nissan 2.29
                  8. Honda 2.14
                  9. PSA Group 1.85
                  10. Renault 1.67

                  *числата са продажбите в милиони бройки.

                  Не съм съгласен и за това каква е технологията в САЩ и Европа и кой каква има. Всички по съществени изобретения по отношение на автомобила са европейски. Откакто Mercedes купиха Chrusler естествено е трудно да се твърди къде и какво се разработва но едно е ясно. Произвежданите автомобили предназначени за пазара в САЩ са по ниско технологични отколкото в Европа. И това е факт не поради това кой с каква технология разполага а защото САЩ са много голяма страна и е невъзможно тя да бъде покрита с мрежа от сервизи с необходимото оборудване за поддръжка на такива автомобили. Освен сервизното обслужване има и още една много важна причина – в САЩ традиционно нямат законови ограничения за кубатура и съответно никой не се е опитвал да прилага свръх-технологични решения, необходимата мощност се постига с по-голяма кубатура. Осен обема в САЩ винаги бензина е струвал средно 4- пъти по-малко отколкото в Европа и затова супер икономичните решения никога не са били на мода. Тук мога да приведа неизброимо количество примери достатъчно е само да сравните топ спортните модели там и в Европа. Дори и европейски и японски модели когато се изнасят за САЩ са в различна комплектация, без турбо и т.н. Друга сериозна отлика по която генерално може да се съди е изискванията към маслата и съответните стандарти приети в САЩ и Европа при едни и същи условия американските масла са съизмерими с една категория по-долу в Европа.
                  И за да не предизвиквам безсмислени спорове накрая искам да кажа че това е отражение на изискванията на пазара е на факта дали Форд например имат или не определена технология...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #39
                    нито една от изброените 10 топ-марки няма проблем с технологиите и със сигурност може да сложи ВСИЧКО в един автомобил... въпроса е как да сложиш това, което ще се продава най-много и цената ти да е конкурентна...

                    Всяка една от тия фирми има бюджет няколко пъти /поне/ колкото БГ-бюджета...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #40
                      напълно подкрепям LJ73, всички изброени производители нямат проблем с новите технологии, всичко е въпрос на правилната им комбинация, а правилността на тази комбинация се измерва с обема на продажбите.

                      точно това имах предвид, като казах че GMC и Ford произвеждат най -високо технологичните автомобили. критерия за определяне на най - добрите автомобили е обема продажби и следователно вкусовете на най - големия пазар доминират.

                      далеч съм от мисълта, че форд експедишън е по - подходящ за германия от голф 5
                      drive alive

                      Коментар


                      • #41
                        ))) Че кат няма проблем с технологиите, що още не сме на Марс? Или поне на Луната?
                        Има проблеми, и то какви. Когато повече от половината в списъка с детайли е произведен със стружкоотнемане, това е технологично, ама по критериите от миналия век. А критичните технологии който ги има си ги пази. И алгоритмите. И още много други работи. А останалите просто не могат това.
                        И това с комбинациите от свойства и пазара е история от миналия век. От някое десетилетие вече продава не качеството, а рекламата. Какво му е качественото на телефон с 200 функции, 195 от които нямаш дори идея какво са, и не можеш да им кажеш и имената? Или на операционна система, която не може да работи повече от 2 часа непрекъснато? Също като първите лампови машини от 40-ге. Това са просто първите брутални примери които ми идват на ума. Обаче владеят пазара. Е?

                        Коментар


                        • #42
                          тук навлизаме в сферата на икономическите теорий, според мен това няма да е интересно да го обсъждаме тук, по - добре е на по бира в някоя кръчма

                          за колите.... всеки си има вкус, а пазара изразява вкуса на мнозонството
                          drive alive

                          Коментар


                          • #43
                            Колеги май се отплеснахме, така и не разбрах, конкретно някой знае ли с какви диференциали е Фронтерата или не, как да проверявам дали има проблеми с бързи бавни и т.н като я дигна и въртя задната гума в обратна посока ли трябва да се върти или в същата като на Патрулите? и въобще дайте идей какво друго да гледам освен стандартните работи като за всички коли ???
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #44
                              Колелата ще се въртят във въздуха в една посока само с не знам си какъв самоблокиращ диференциал.
                              Всичко се пробва в движение, в това число и понижаващата. Това че ръчките се местят на място не значи че с натоварване няма да изключва да кажем, или да вие, или нещо друго.

                              Коментар


                              • #45
                                Имам една молба :

                                Един приятел закупи Фронтера 2.4i и иска да смени масла и антифриз.
                                Тъй като и аз не знам какви са lubricant specifications за този автомобил, моля ако някой от Вас знае какви визкозитети, каъв антифриз, да сподели..

                                Предварително мерси!
                                Поздрави,
                                Яро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X