Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да сгъстя тревата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да сгъстя тревата?

    Преди една година половината ми двор бе основно прекопан,наторен и засят с райграс.Ефекта е много добър,но не е като при затревяването с чимове.Иска ми се да сгъстя тревата.Ако просто разпръсна семената ( без да се прекопава отново) дали ще има ефект?Почвата е доста твърда и ми се струва малко трудна работа,но все пак да попитам.Благодаря.

  • #2
    От: Как да сгъстя тревата?

    Дай снимка да видим тревата.

    Коментар


    • #3
      От: Как да сгъстя тревата?

      Ами и нашата от начало беше доста рядка, но след десетина окосявания започна да се сгъстява от самосебе си, и сега е като килим.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • #4
        От: Как да сгъстя тревата?

        На село имам малко райграс, и тук-там имам същия проблем. Обаче тая година май му е трета , кося го общо взето всяка седмица, и да ти кажа май взе да се посгъстява сякаш В месеца поне веднъж го ръсим с изкуствен тор (вечер) и след това го поливаме обилно.
        Иначе където имаше по-големи петна без трева извадих чимове от вече готовата (на тяхно място има цветя) и ги "вложих" на петната
        Сега преди около 2 месеца засадих на едно място чисто нов райграс, само че на място от 20 кв хвърлих семена като за 40 квадрата Засега е доста гъст, но ще видим по-нататък.
        Но иначе така са ми казвали, че първата година, че и втората, няма да се сгъсти кой знае колко
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #5
          От: Как да сгъстя тревата?

          Принципно сама ще се сгъсти, но и трябва много време. Можеш да нахвърляш директно семена и върху тях пясък поне 4-5мм. Всеки ден поливане и ще изникнат, а после пак поливане поне през ден докато стане за първо косене, след това поливането според нуждите. И пак ще има тук там петна. След 3-4 години може да изчезнат, но може да има и някаква причина за появата им - например любимо място за пикаене на куче - там нищо няма да поникне.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Как да сгъстя тревата?

            И аз имам същият проблем и на същият въпрос в един английски форум ми отговориха така:
            - Английска ливада се получава по следния начин. Косиш поливаш, косиш поливаш и така сто години...после няма проблем.

            Коментар


            • #7
              От: Как да сгъстя тревата?

              За да по здрав райграса, например където ходат много хора ,игрища и т.н се хвърля и малко семе от детелина но примерно 10 -15 % от общото -заздравява чимовете.

              Коментар


              • #8
                От: Как да сгъстя тревата?

                Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                За да по здрав райграса, например където ходат много хора ,игрища и т.н се хвърля и малко семе от детелина но примерно 10 -15 % от общото -заздравява чимовете.
                Да и след 4-5 години превзема изцяло ливадата....пак горчив личен опит. Не слагайте детелина ако не искате след няколко години да остане само тя.

                Коментар


                • #9
                  От: Как да сгъстя тревата?

                  Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                  Косиш поливаш, косиш поливаш и така сто години...после няма проблем.
                  Адаш, това трябва да е някаква нова технология. Едно време пишеха, че упражнението трябва да се върши двеста години.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как да сгъстя тревата?

                    Съжалявам ,това го знам от майка ми ,навремето така направиха нашия двор, но нямам спомени да е станал само детелина,после го разораха и засадиха цветни лехи.Отдавна беше.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как да сгъстя тревата?

                      Аз правя следното:
                      Кося редовно по два пъти на седмица.Торя един път в месеца с амониева селитра 3кг на 100 кв.м.Валирам всеки месец с валяк който е над 100кг.Когато кося нося кубинки на които съм сложил метална подметка на която съм заварил 6 сантиметрови стоманени пирони.Така аерирам постоянно.На около 2 месеца грапя на кръст тревата с аераторно гребло Gardena,така се премахва мъртвата трева.И не на последно място поливам обилно всеки ден.
                      Резултата е гъста трева с тъмно зелен цвят.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как да сгъстя тревата?

                        6 сантиметрови пирони-това си е оране!!!
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как да сгъстя тревата?

                          колега от личен опит остави я да порастне много/моита редовно е такава/и после здраво косене тя са ма си става плътна и здрава са че е по висока.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Как да сгъстя тревата?

                            Чинела пак си спести 2/3 от рецептата, всъщност са 300, но това само за английска, за нашенска става и за 3-4. Аерирането е хубаво нещо, има си специални валяци за тази цел.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Как да сгъстя тревата?

                              Поливане и косене . И без косене само с поливане става но става (гирлюк)- не готино .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X