Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SIMSON Подобрения

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: SIMSON Подобрения

    Като гледам сместа е доста богата или маслото е в повече, пробвай да смъкнеш иглата едно деление надолу, покарай мотора и развии свеща и виж цвета и трябва да е керемиден, тъмен ли е сместа е богата може да се наложи да намалиш и нивото в карба и пак опити...
    Може и свеща да не е подходяща да е много студена както и разстоянието м/у електородите да е мн малко, при малко разстояние при ниски обороти работата на двигателя е по-стабилна, но при високи се нарушава, нормално е 0,5-0,7мм с луфтомер мери ...
    Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

    Коментар


    • От: SIMSON Подобрения

      Благодаря за савета пуши защото съм с кофти масло ''лубрика''бензина беше от 3 месеца не бях сигорен,че е смесен и му сложих двойна доза иначе след като снимах клипа си поиграх с винта за въздуха и се форсираше максимално.Преди това пробвах без въздушен филтър и много ми хареса как бързо се форсира,дали от настройка на карба може да се получи така?Относно свещите имам 5 стари свещи и ще пробвам с коя му харесва най-много мисля,че имам и шампион от старата школа
      Поздрави
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • От: SIMSON Подобрения

        Здравейте тази неделя се зайграх със симсона Та моторчето работи перфектно но понеже нямаше какво да правя пробвах карбуратора от карпати.Отначало не искаше да пали разглобих го и игления клапан (ако може така да се нарече)беше залепнал в слуз от бензин който се е изпарил и е останало само гняста,както и да е раздвижих го отпуших жиглиора но се появи друг проблем моторчето припалва като го почерпя с помпичката и веднага след това гасне,пробвах да го черпя постоянно и работи но като спра да помпам гасне.Имате ли идея на какво точно се дължи това? аз не мога да си го обясня не може да засмуче горивна смес ли нз?
        Явно ГДР-ското моторче не може да се сработи с руския карбуратор който иска само почерпка като типичен руснак
        Поздрави
        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

        Коментар


        • От: SIMSON Подобрения

          Здравейте, реших да съживя темата с някой друг въпрос. Та.. имам симсон s51b някой може ли да ми каже какъв е размера на сегментите му ? Мотора е с оригиналното бутало и не е шлайфан. Вече е на 22 000 км. и реших да му сменя сегментите, но не знам какъв размер да поръчам.

          Коментар


          • От: SIMSON Подобрения

            Отиди в магазина с цилиндъра и те ще ти кажат какви трябва да са

            Коментар


            • От: SIMSON Подобрения

              По спомен /но трябва все пак да се провери/ S 50 беше с диаметър на цилиндъра 38 мм., а S 51 с 40 мм.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • От: SIMSON Подобрения

                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                По спомен /но трябва все пак да се провери/ S 50 беше с диаметър на цилиндъра 38 мм., а S 51 с 40 мм.
                Колега точно обратно са размерите при s50-40mm a s51-38mm
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • От: SIMSON Подобрения

                  Ще ги поръчвам през интернет, затова питам. А до колегата 75 turbodelta колега, аз не разбирам, но по логично изглежда при с50 да е 38, а при с51 да е 40. Все пак някой друг да се включи за да изясним ситуацията ?

                  Коментар


                  • От: SIMSON Подобрения

                    Първоначално публикуван от basko3 Преглед на мнение
                    Здравейте, реших да съживя темата с някой друг въпрос. Та.. имам симсон s51b някой може ли да ми каже какъв е размера на сегментите му ? Мотора е с оригиналното бутало и не е шлайфан. Вече е на 22 000 км. и реших да му сменя сегментите, но не знам какъв размер да поръчам.
                    Във всеки уважаващ имиджа си моторджииски магазин. като поискаш нормални сегменти за определения модел симсон ще ги получиш!!
                    Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                    Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                    Коментар


                    • От: SIMSON Подобрения

                      Сегментите са 38 мм. нещо такова ми казаха. Поръчах ги и ги сложих днес, но тъй като го правих късно (до 18:30) не остана време за палене и утре ще го запаля дано всичко е наред. Мисля да го паля с 35 грама масло в бензина добре ли е ?

                      Коментар


                      • От: SIMSON Подобрения

                        30 грама с хубаво масло

                        Коментар


                        • От: SIMSON Подобрения

                          Здравейте, реших да съживя темата малко с едно въпросче. Тааа когато мотора ми е студен върви идеално, но ако позагрее да кажем за 2-3-4 минути каране и започва да губи мощност, ако е на ниски обороти даже иска да гасне и трябва да му дам газта докрая и да задържа за 5-10 сек (някой път и не се оправя) за да се оправи или ако не иска слизам от него включвам на 1-ва и тръгвам да го бутам докато си вдигне оборотите (става за 2-3 метра). Та въпроса ми е какъв може да е проблема карбуратор или центровка ? Аз мисля, че е центровката и ако е тя какво точно да направя за да се оправи. Мотора и преди му спадаше мощността като загрее малко ама последните 1000 км. може би стана по-зле май май.

                          Коментар


                          • Фар на Симсон

                            имам един симсон С51 с 4 скорости и фара му е халоген от кола и след като го сфържа с бобината на мотора не му достига ток дори и да запали някакви идеи как мога да го направя? благодаря предварително.

                            Коментар


                            • От: SIMSON Подобрения

                              Колеги, имам един въпрос. Симсон S 51 с електронно запалване, на комутатора има един тример.... каква функция изпълнява ""
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X