Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SIMSON Подобрения

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: SIMSON Подобрения

    Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
    Ами по нея съм правил доста неща цялата предница е ревизирана масло семеринги прожини и маншони,Зъбчадката на веригара от 15 я смених на 12 е катереше доста,смених и манивелата старате беше строшена,свещ кабел лула,махнах мигачите защото бяха счупени и стопа защото не ми трябва,смених предните накладки и още дребни неща за които не се сещам.
    Имам въпрос като натисна задната спирачка не се връща и е много неодобно свялах барабана и не можах да оправя това,вече като карам друг мотор имам навика да връшам с крак задната спирачка .
    Има една пружина, дето я връща, тя здрава ли е ??
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #77
      От: SIMSON Подобрения

      Ами прожината си е там може да е разтегната но според мен проблема идва от задните накладки там засича нещо.
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • #78
        От: SIMSON Подобрения

        Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
        Ами прожината си е там може да е разтегната но според мен проблема идва от задните накладки там засича нещо.
        Ем, колега разглоби ги поголовно и чисти, на тези накладки, трябва да има 2 пружини дето ги връщат, прегледай ги тях.
        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
        Honda Dominator 650
        088ЧЧ93979-->Борис
        0878956Ч38-->Борис

        Коментар


        • #79
          От: SIMSON Подобрения

          То че пружини има, има, ама най - често прави мизерии ексцентрика. Виж да не е износен, и го смажи с малко масълце, като ръждяса и като са по - износени накладките и отваря много и застава в почти право положение и засича. Смажи го. Пружина има на челюстите, смисъл на двете накладки и има една на самата тръба на лоста на крачната, там също има пружина да не да я нямаш. Ама поне при мен проблемите се решават просто със малко масълце.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #80
            От: SIMSON Подобрения

            Колега точно ексцентрика застава почти перпендикулиярно и засича спомням си че имаше някакви ламаринки от предишния собственик но явно и те са се изтъркали
            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

            Коментар


            • #81
              От: SIMSON Подобрения

              Еми да ти кажа това не е болка за умиране. Аз сменях на ЕТЗто ексцентрик и лост за ексцентрик 12 лева комплекта. На Симсона са по - малки така че да са десетина лева, ама все пак го смажи да изкара на първо време.
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #82
                От: SIMSON Подобрения

                Здравейте оборудвах се с шублер и луфтомер,тази събота и неделя мисля да си направя по-точно центровката на симсона. Взех си чукче/наковалня и кондензатор. Искам да попитам някой да обясни точно принципа на работа на чукчето като е затворено тогава ли протича ток по веригата или обратното?
                Колко трябва да е разСтоянието между електродите на свещТа?
                Понеже имах теч на семеринг и може чукчето и бобинките на запалването да са се омаслили или замърсили,да почистя ли с обесмаслотел и после да пръсна с контакт спрей?
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:schwunglichtprimaerzuen.jpg
Прегледи:1
Размер:179.4 КБ
ID:5234706ето схема на магнета бобинките.
                Искам също да си направя копченце за гасене (,защото оргиналното е малко скапано измислено) та кЪде да прекъсна масата на рамката тока на бобината или другаде?
                Ето една ел.схема на симсон какво според вас да махна (,което е излишно при положение,че имам само фар)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s51b14kpl.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:5234707
                Поздрави
                Последно редактирано от viki terzieva; 16-12-10, 17:16. Причина: свещТа, кЪде, разСтояние
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • #83
                  От: SIMSON Подобрения

                  Когато чукчето започне да отваря, тогава дава искра на свещТа. Копчето за гасене може да си прекъснеш плюса на бобината.
                  Последно редактирано от viki terzieva; 16-12-10, 17:16.
                  0888 074 049

                  Коментар


                  • #84
                    От: SIMSON Подобрения

                    Ми щом имаш фар махни всичко останало, ако не разбираш не пипаЙ нищо,
                    защото ако отрежеш някой проводник, коЙто не трябва, става много лошо.
                    Най-добре не пипаЙ, ама ако имаш желание, проследи и режи.
                    С обезмаслител цикаЙ смело, ама трябва да се изсуши хубаво преди да започнеш да го правиш.
                    Последно редактирано от viki terzieva; 16-12-10, 17:18.

                    Коментар


                    • #85
                      От: SIMSON Подобрения

                      Горе-долу разбирам, ама инсталацията е много объркана, ако нямах фар щеше да е много по-лесно.
                      При оригиналния контактен клЮч има 3 степени изклЮчен
                      1 изклЮчен
                      2 вкл.
                      3 вкл. +фар
                      4 габарит
                      Та сега ще намеря схема на контактния клЮч и ще си я принтна
                      ----
                      Когато чукчето започне да отваря ,тогава дава искра на свещТа. Копчето за гасене може да си прекъснеш плюса на бобината.
                      Значи когато чукчето е отворено ''отваря'' веригата и напрежението отива към свещТа.
                      Остана само да разбера на колко милиметра да са електродите на свещТа
                      Последно редактирано от viki terzieva; 16-12-10, 17:20. Причина: свещТа
                      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                      Коментар


                      • #86
                        От: SIMSON Подобрения

                        Сега разучих малко и намерих схема на контактния клЮч Натиснете снимката за да я уголемите

Име:post-23-1162911492.jpg
Прегледи:1
Размер:31.8 КБ
ID:5234715 обаче е на немски, а тоЙ ми е от ясните
                        Така нали на плочката, кЪдето са чукчето и кондензатора има 3 бобини. 1-та е за запалване, другата е за зареждане, 3-тата е за светлините.
                        Дали ако махна тази за зареждането и релето горе в кутията ще стане нещо според вас (до колкото знам от акУмУлатора ток вземат само клаксона и мигачите, коИто ги нямам).
                        И другото, което искам да попитам е дали ако сменя намотката на светлините тя е 6в 25w и сложа от по-новите модели дето намотката е 12в 35w ще стане без да сменям маховика (магнета) тази гимнастика искам да я направя, защото се продават ксенонови крушки 12в 35 вата и може скоро да го ''тунинговам''.
                        Четох доста литература за прослОвутата центровка и Всеки казва различно може ли някой като на идИот да обясни как е най-просто. Не мога да разбера как точно се настройва раЗстоянието между чукчето и наковалнята,знам само,че трябва да е 0,4мм и искрата трябва да се подаде 1.8мм преди гмт значи тогава чукчето трябва да почне да отваря нали?
                        Последно редактирано от viki terzieva; 16-12-10, 17:24.
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • #87
                          От: SIMSON Подобрения

                          Да колега, Намираш ГМТ/Горна Мъртва Точка/ и след това с дълбокомера на шублера следиш позицията на буталото в цилиндъра, чрез отвора за свещта. Закъснение 1.8мм(не знам колко трябва да е, аз преди моето го правех 2мм и вървеше) Като въртиш маховика в обратна на движението посока, това е закъснението и го връщаш там 1.8мм примерно. И правиш чукчето, така че нито да е отворено, нито да е затворено, а да започва да отваря. Това е, а колко да ти отваря чукчето се наглася от съмото чукче, наглася се с луфтомер. Отначало цялата тази процедура може да ти се стори сложна, но като свикнеш и се усъвършенстваш ще ти се изясни. Поздрави. Жив и здрав и много да го караш звярът.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #88
                            От: SIMSON Подобрения

                            Мерси колега дано чукчето да не се окаже менте,че е таЙванско
                            Последно редактирано от viki terzieva; 16-12-10, 17:25.
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • #89
                              От: SIMSON Подобрения

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              Да колега, Намираш ГМТ/Горна Мъртва Точка/ и след това с дълбокомера на шублера следиш позицията на буталото в цилиндъра, чрез отвора за свещта. Закъснение 1.8мм(не знам колко трябва да е, аз преди моето го правех 2мм и вървеше) Като въртиш маховика в обратна на движението посока, това е закъснението и го връщаш там 1.8мм примерно. И правиш чукчето, така че нито да е отворено, нито да е затворено, а да започва да отваря. Това е, а колко да ти отваря чукчето се наглася от съмото чукче, наглася се с луфтомер. Отначало цялата тази процедура може да ти се стори сложна, но като свикнеш и се усъвършенстваш ще ти се изясни. Поздрави. Жив и здрав и много да го караш звярът.
                              Колега,искал си да напишеш предварение, нали?

                              Коментар


                              • #90
                                От: SIMSON Подобрения

                                Колеги да имате схема за запалването на симсон ср 2 с педалите този модел колко мм е луфта на чукчето и от къде да си намеря плочката за запалването(магнета)!!!
                                Опел Корса В 1,4 82 коня
                                Пасат 1,9 ТДИ 90-ка
                                Ямаха ХТ 600Е
                                Симсон SR 49 1959 г. :D

                                0898234666:D

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X