Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SIMSON Подобрения

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: SIMSON Подобрения

    Благодаря на всички че се отзоваха тая събота и неделя кат си отида на село ще пробвам номера с коловете.
    Имам въпрос купих си предна зъбчатка с 12 зъба исках да я смена с оригиналната, която е 15 зъба обаче трябва да се скъси веригата някой може ли да ми каже как се скъсява(да ми напише подробно като на индианец)
    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

    Коментар


    • #17
      От: SIMSON Подобрения

      Някой може ли да прикачи ел схема на симсон с51 б1
      Благодаря предварително
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • #18
        От: SIMSON Подобрения

        Веригата се скъсява като извадиш две звена .
        Приготвяш си : чук една или две гаики 8-10 мм и пробои(пирон шило което да е
        на диаметър горе долу колкото един от нитовете на веригата ,трябва да влиза свободно на местото на нита)
        Сваляш веригата от мотора ,слагаш на земмата ,подлагаш една гайка под веригата като гласиш нита да е в центъра на гаиката.
        Взимаш чука и ударяш силно докато нита не тръгне надолу,след това взимаш пробоя,които си приготвил.
        Избиваш нита ,след това броиш две звена и пак повтаряш същата процедура.
        След това ще мушкаш едната част в другата ако си го избил правилно ,слагаш нита ,слагаш гаиката
        правиш нита да е павен от 2 те страни на веригата да излиза равномерно,след като го нагласиш слагаш веригата на нещо твърдо
        (примерно взимаш още един чук ) Слагаш върху чека и чукаш с другия чук да сплескаш нита които зи вадил
        за да се занити и да не изпада.
        След това слагаш веригата ,поставяш звеното което я държи ,обтягаш я и газ !
        Дано си ме разбрал.
        Поздрави и успех.

        Коментар


        • #19
          От: SIMSON Подобрения

          Първоначално публикуван от Миро Преглед на мнение
          Веригата се скъсява като извадиш две звена .
          Приготвяш си : чук една или две гаики 8-10 мм и пробои(пирон шило което да е
          на диаметър горе долу колкото един от нитовете на веригата ,трябва да влиза свободно на местото на нита)
          Сваляш веригата от мотора ,слагаш на земмата ,подлагаш една гайка под веригата като гласиш нита да е в центъра на гаиката.
          Взимаш чука и ударяш силно докато нита не тръгне надолу,след това взимаш пробоя,които си приготвил.
          Избиваш нита ,след това броиш две звена и пак повтаряш същата процедура.
          След това ще мушкаш едната част в другата ако си го избил правилно ,слагаш нита ,слагаш гаиката
          правиш нита да е павен от 2 те страни на веригата да излиза равномерно,след като го нагласиш слагаш веригата на нещо твърдо
          (примерно взимаш още един чук ) Слагаш върху чека и чукаш с другия чук да сплескаш нита които зи вадил
          за да се занити и да не изпада.
          След това слагаш веригата ,поставяш звеното което я държи ,обтягаш я и газ !
          Дано си ме разбрал.
          Поздрави и успех.
          Колега благодаря много за подробното обяснение като отида на село ше го направа,и кат сложа по малката зъбчадка ше катери без да се мъчи
          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

          Коментар


          • #20
            От: SIMSON Подобрения

            Здравей колега, аз направих тази същата процедура с венец с 12 зъба естествено скъсих веригата и сега симсона се катери много по добре по баирите. Успех. Чао Ще си доволен от резултата като мен.

            Коментар


            • #21
              От: SIMSON Подобрения

              Колеги, имам симсонка S51 с 3 скорости и един проблем: трябва да му се направи центровка, че нещо не пали. Да попитам и колко точно трябва да се отваря чукчето в гмт и ако не е както трябва как се регулира това. Благодаря ви предварително!

              Коментар


              • #22
                От: SIMSON Подобрения

                Колега първо провери сичко др. и чак тогава центровката,аз моя като го зех първо почистих карборатора после не искаше да пали зарди контактния клуч (не даваше ток на свеща).
                Така че първо почисти сичко и после и на мен ше ми е интересно как се прави центровка
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • #23
                  От: SIMSON Подобрения

                  Колега ти с колко звена я скаси?
                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • #24
                    От: SIMSON Подобрения

                    Аз другото съм го проверил, но мисля че е от това.

                    Коментар


                    • #25
                      От: SIMSON Подобрения

                      Веригата трябва да се скъсе с 2 звена .

                      Коментар


                      • #26
                        От: SIMSON Подобрения

                        Първоначално публикуван от Миро Преглед на мнение
                        Веригата трябва да се скъсе с 2 звена .
                        Благодаря колега
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • #27
                          От: SIMSON Подобрения

                          Здравейте имам запитване относно китайските кросови гуми на какви цени са,какво качество са, има ли от тях 16'(за симсон)
                          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                          Коментар


                          • #28
                            От: SIMSON Подобрения

                            Колеги имам 2 въпроса, нали на контактния клуч има 4 степени 1 изкл. 2 на контакт 3 на контакт с вкл.фар и има още 1 степен която като преместа на нея контактния клуч мотора гасне.
                            Втория ми въпрос е ,че фара ми свети само на дълги на къси преди светеше са не иска какъв е проблема крушка?
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • #29
                              От: SIMSON Подобрения

                              Такъв е модела,несе ядосвай.
                              Трябва да се превключват горе от дръжката къси и дълги.

                              Коментар


                              • #30
                                От: SIMSON Подобрения

                                Първоначално публикуван от Миро Преглед на мнение
                                Такъв е модела,несе ядосвай.
                                Трябва да се превключват горе от дръжката къси и дълги.
                                Оправих фара (беше се извадило 1 от кабелчетата)
                                Благодаря на всички
                                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X