Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изпитание на кучета на "гатера" в с.Баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

    малко математика за напреднали първокласници, 250000 ловджии на 111000км2 по двама и половина на 1км2, ама вие сте на всеки километър че даже и на по често много сериозен електорат ако Пенчо Кубадински беше жив сигурно щеше да е пожизнен президент, сори за спама ама бройката ме впечетли та идеята ми беше че на всяко отстреляно животно ако се погрижат да се отледат две сега във Люлин вместо да те нападат нощем бездомни кучета щяха да припкат сърнички
    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

    Коментар


    • #17
      До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      ......описаната случка е потресаваща и няма нужда да съм ловец за да имам отношение (било то и крайно агресивно) по въпроса!....
      Каквото съм имал да казвам съм го казал, по късно и уточнил. Дали приемаш лично това което съм написал зависи от собственото ти разбиране на пояснението, което съм направил, за това за кой се отнасят агресивните ми думи....
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #18
        До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

        Колеги съфорумци,моля да посмекчите малко тона.
        Считайте го за предупреждение.
        Отнася се за всички пишещи тук.
        Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 30-10-07, 19:18.
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #19
          До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

          Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
          малко математика за напреднали първокласници, 250000 ловджии на 111000км2 по двама и половина на 1км2, ама вие сте на всеки километър че даже и на по често много сериозен електорат ако Пенчо Кубадински беше жив сигурно щеше да е пожизнен президент, сори за спама ама бройката ме впечетли та идеята ми беше че на всяко отстреляно животно ако се погрижат да се отледат две сега във Люлин вместо да те нападат нощем бездомни кучета щяха да припкат сърнички
          Колега, не се заяждай излишно, моля те!!!!
          Не, че не ти е правилна аритметиката,
          но все пак има ловци, които правят и нещо друго,
          освен да унищожават природата, което е все пак нещо,
          сравнено с масата сънародници, които само консумират.
          Живеем в демокрация и всеки я живее,
          както я разбира, за това и има толкова грозотия в живота ни.
          По времето на соца нямаше бездомни кучета, нямаше толкова бракониери, но нямаше и много други неща.
          Тази демокрация, която сами си направихме е нашето огледало
          и ако е "крива", то е заради нас самите.
          И на мен не ми харесва масата ловджии,
          особено "новите", които мислят, че билета е като "777" -
          правото на Джеймс Бонд да убива.
          Не ми харесва, че има все по-малко дивеч
          и все повече хора щъкащи из планините и горите
          и стесняващи все повече естествените му ареали,
          както и възможността му за възпроизводство
          и разселване. Нямам нищо против да забранят лова с закон,
          ако това има ефект върху популациите на дивите животни,
          само, че ще трябва да забранят и карането на МПС,
          из тези места, за да има истински ефект.
          А това няма да се хареса на никого от нас, нали!!!
          А дали на търговците на оръжие ще им хареса и ще го позволят,
          дали продаващите джипове, АТВ и мотори ще го позволят...???!!!
          Остава ни, само малкото което можем да направим сами,
          за да помогнем на загиващата природа!!!
          А то е, аз като ловец, да правя хранилки, да рина сняг,
          да нося фураж през зимата и да не трепя безогледно,
          а много рядко и само "по съвест", знание и разбиране на дивеча!!!
          А ти, да посадиш някое друго дърво, като компенсация, за предвижването в гората с МПС и по някога да качваш с себе си
          чувалче с тревни семена и да ги разпръскаш там,
          където предния път си изровил ливадата!!!
          Тогава, няма да се гледаме "на кръв", като се засечем в гората,
          защото ще сме с ясното съзнание, че и двамата сме от една страна,
          на тия, които "ползват", но и разбират и правят нещо за любимата ни природа.
          А не сме само безогледни мършояди в свада, за докопване на по-голям пай от трупа и !!!!
          Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 30-10-07, 23:30.

          Коментар


          • #20
            До: Изпитание на кучета на "гатера" в с.Баня

            сори мнението ми беше инпулсивно и не добре обмислено прав си за много неща, не че съм написал нещо толкова неверно, а иначе се занимавам със строителство и има стотици декари паркове да вярно че ми е платено за това но съм го правил с кеф и както трябва затова поне от части съвеста ми е чиста
            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

            Коментар


            • #21
              До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

              Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
              За всяко нещо ли което се пише че се е случило някога някъде ли ще следва подобен въпрос ???

              За кое нямаш думи колега ??? За това че се пускат кучета при глигана ли ? Да ти кажа ли и защо : така се обучават кучетата за реален лов!!! Е има някой колеги прекаляват и се стига именно до опит на куче за захват на глиган-резултата е печален. Ако е само разпрано кучето е късметлия! Това не е зрелище нито корида нито залагания - това е тренажор колега !
              напиши във V бокса : гонче и глиган и...приятно гледане на тренировка в Гатер.
              Това че не си знаел за него е нормално ако не си ловец. Но гатери има навсякъде по света и в ДДСта и къде ли не.
              отговора е - да законно е! всичко което изрично не е забранено от закона е разрешено!

              Така че нека не поставяме въпроса поради собственото си незнание : това законно ли е , целейки да се предизвика всеобщо неудобрение? Ако ми кажеш че е за лични нужди информативно би ли ми казал сега като знаеш...какво променя това ? Ето знаеш вече, това е тренировачна зала на обучение на ловните кучета - сега и ГАТЕР разбра какво е ? /не е място за битки на питбули със залагания/ ...какво променя това след като го научи ? Нищо нали или искаш да тренираме и обучаваме ловни кучета в/у питомни животни ?



              Верно кога ли ще пораснем за да разберем че живота не е форум??? Никой не е тръгнал да го убива...то не е хванато живо случайно и не случайно е пуснато там, вярвам разбра че не иде реч за "ГАТЕР за разбичване на дървета"...хахахаххаах дано с това което научи да пораснеш в познанията за лова а в Шуменско имате много хубав такъв Гатер.

              Коментар


              • #22
                До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                Извинявам се! И друг път, в други теми съм казвал, че въпреки, че не удобрявам ловът на диви животни, приемам, че това е възприето от нашето общество занимание и не мога да съдя всички които го практикуват. Казвал съм също, че имам добри приятели, които са ловци. Но описаното от теб мероприятие дори не е лов, а нещо съвсем различно. И мисля, че не съм цитирал некоректно думите ти, нбезависимо от това, че съм ги извадил от целия текст за да са по-лесно откроими. Ясно заявявам, че епитетите които съм използвал не са адресирани към всички ловци, а към хората, които изпитват забавление, удоволствие и тръпка от описания кървав бой между ловни кучета и диво животно. А сега ако ми кажеш че идеята е била кучетата само да го гонят, но никой не се е усетил какво става след "десетото изнесено на ръце куче" (отново те цитирам), то се връщаме на въпроса с умствения багаж на участниците, който не искам да коментирам, за да не излезе отново, че отправям лични обиди към теб! Надявам се разбираш какво имам предвид. Не те познавам лично за да имам желание да те нападам или обиждам, но описаната от теб случка е потресаваща и няма нужда да съм ловец за да имам отношение (било то и крайно агресивно) по въпроса!
                Ох.. колега,защо си мислиш,че след 10-тото куче някой не се осетил?Това е тренировка на кучета нищо,че от написано на е100 звучи все едно се прави за забавление.Можеби донякъде,защото е интересно кой човек как си е убучил кучето и колко труд е положил.Аз може да нямам ловен билет,но баща ми е ловец и съм ходи не веднъж с него по нивите и реките за патици и други птици.Ходя и по гатери с него.Нямам билет,но разбрах за какво става дума... следователно и ти би трябвало да си го разбрал,но защо се заяде с човека незнам.Така се обучават кучета и толкова.Дори в квартала имаме гатер и водихме кучета,но нямаше пострадали можеби,защото имат ум и както каза колегата е100 знаят какво е глиги и за какво служат. Хайде поздрави.И нищо лично нямам към теб,да не се обидиш.

                Коментар


                • #23
                  До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

                  Първоначално публикуван от to6ko123 Преглед на мнение
                  Ох.. колега,защо си мислиш,че след 10-тото куче някой не се осетил?Това е тренировка на кучета нищо,че от написано на е100 звучи все едно се прави за забавление.Можеби донякъде,защото е интересно кой човек как си е убучил кучето и колко труд е положил.Аз може да нямам ловен билет,но баща ми е ловец и съм ходи не веднъж с него по нивите и реките за патици и други птици.Ходя и по гатери с него.Нямам билет,но разбрах за какво става дума... следователно и ти би трябвало да си го разбрал,но защо се заяде с човека незнам.Така се обучават кучета и толкова.Дори в квартала имаме гатер и водихме кучета,но нямаше пострадали можеби,защото имат ум и както каза колегата е100 знаят какво е глиги и за какво служат. Хайде поздрави.И нищо лично нямам към теб,да не се обидиш.
                  Мнението на човека е от 28-10-07
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #24
                    До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

                    Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                    Мнението на човека е от 28-10-07
                    А моя грешка.И все пак нищо.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Изпитание на кучета на "гатера" в с.Баня

                      Човек като не е компетентен ,би трябвало да не си дава мнението.
                      Всички които се възмущават от лова е по добре да не влизат в такива теми.За пояснение ще добавя,че гатера служи за обучение на кучето.След като ,то вече е научено да работи по следа и да облайва дивеча идва времето и на състезанията.Няколко кучета се пускат и се засича време и се гледа поведението като цяло.Реакцията на глигана е естествена.Какво му е възмущаващото,не знам.Желая здраве на всички.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X