Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изпитание на кучета на "гатера" в с.Баня

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изпитание на кучета на "гатера" в с.Баня

    Първо изказвам искренето съжеление,че не можах да присъствам на дуела,въпреки гласуваното ми доверие от ГАД да бъда негов секундант.
    Дуела съвпадна с изпитанията на гончета в с.Баня.За колегите, които не са посещавали въпросното съоражение,ще уточня ,че е може би най-доброто у нас.Всъшност заграден е единия склон на малка рекичка ,около 20 дка.,а на отсрешния склон е разположена публиката. Глигана в гатера се славеше ,като най злия в България,но голяма част не знаеха,че тойбеше сменен преди известно време.Сменен и то с какво - с пълно основание бих казал със Спартак,защото това което видяхме може да се сравни с гладиаторска битка/само,че биеше само прасето/
    В началото бяха записани около 28-30 кучета ,които щяха да запълнат целия ден.Но след първите две-три кучета,за които бих казал,че влезаха в гатера да се изпикаят /т.е.не проявиха никакъв интерес да търсят прасето,и може би постъпиха умно/ поредното куче ,след кратко разплитане на дирите ,успя да открие въпросния глиган.Тръгна по него с лай публиката се оживи и о чудо, Спартак се обърна рязко и дотам .Кучето беше изнесено на ръце, и веднага подложено на шев и кройка.Първи шок за чакащите да пуснат свойте любимци.Да не ставам словохотлив направо ви казвам,последва изнасянето на още пет шест кучета,които успяха да го намерят.При всяко такова изнасяне броя на чакащите намаляваше.Стигна се до там ,че беше направена нова група от около 10 желаещи.Междувременно шопара не се двуомеше да нападне и човек попаднал в полезрението му,като на три пъти положението беше критично.В крайна сметка се стигна и до това-Спартак с мигновена атака прободе и разпра един от хората ,които бяха вътре за да хващат кучетата на които е изтекло времето.Пораженията са в областа на бедрото и слабините,за щастие артерията май не беше засегната.Човека веднага беше откаран в болница.Естествено имаше и кучета ,на които беше ясно за какво са глигите ,и работеха перфектно от безопасна дистанция,без да си правят илюзия,че ще преборят шопара.
    И така, днес аз обявявам за победител представителя на дивата природа негово превъзходителство -Глиганисимус-Спартакус!!!

    В общи линии е това.Който иска да гледа специализираното ловно предаване ,мисля че по 7 дни в сряда.Те заснемаха ,дано да не съм объркал предаването само.

    Т
    Последно редактирано от e100; 10-03-07, 21:03.
    Густо майна , пътят свърши !!!

  • #2
    Re: Кръв се ля на гатера в с.Баня

    Бравос, бре!!!!
    Те това е спорт и кърваво зрелище!!!
    А ние ходим да се пуцаме с топчета..!!!???
    Трябва да регистрирате тоя спорт,
    който си е български вариант на коридата,
    "глиганинг" мисля, ще да се казва...!!!!!
    А става и като изпитание за оцеляване,
    може да се включи в програмите за тимбилдинг,
    много подходящ за висшият ръководен състав..!!!
    Последно редактирано от Тони Груев(GAD/dag); 11-03-07, 11:28.

    Коментар


    • #3
      Re: Кръв се ля на гатера в с.Баня

      Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
      А става и като изпитание за оцеляване,
      може да се включи в програмите за тимбилдинг,
      много подходящ за висшият ръководен състав..!!!
      Мани че има такива акули че горкия глиган...направо ще стане на пача...
      Представяш ли си какво им е на подчинените
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Re: Кръв се ля на гатера в с.Баня

        Странно забавление....
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          До: Re: Кръв се ля на гатера в с.Баня

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Странно забавление....
          Това са полеви испитаня на кучета оценката се дава от садй колега.
          Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

          Коментар


          • #6
            До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

            Това наистина ли е законно? Нямам думи
            Technical Rescue Direct - life lies in courage
            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

            Коментар


            • #7
              До: Re: Кръв се ля на гатера в с.Баня

              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Странно забавление....
              Е, в древният Рим са били гладиатори, но вече за убийство на хора раздават яки присъди, та минаха на животни. Питомни, диви, все тая... Важното е кръв да се лее! И колкото повече, по-голямо зрелище. Когато се е проляла и човешка такава сигурно някои от "публиката" са цвилили от кеф. А Спартак, след като не могат да го победят могат просто да го гръмнат с някое бренеке, и да си го нарежат на гатера.
              Кога ли ще порастнем:-(((((
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                Това наистина ли е законно? Нямам думи
                За всяко нещо ли което се пише че се е случило някога някъде ли ще следва подобен въпрос ???

                За кое нямаш думи колега ??? За това че се пускат кучета при глигана ли ? Да ти кажа ли и защо : така се обучават кучетата за реален лов!!! Е има някой колеги прекаляват и се стига именно до опит на куче за захват на глиган-резултата е печален. Ако е само разпрано кучето е късметлия! Това не е зрелище нито корида нито залагания - това е тренажор колега !
                напиши във V бокса : гонче и глиган и...приятно гледане на тренировка в Гатер.
                Това че не си знаел за него е нормално ако не си ловец. Но гатери има навсякъде по света и в ДДСта и къде ли не.
                отговора е - да законно е! всичко което изрично не е забранено от закона е разрешено!

                Така че нека не поставяме въпроса поради собственото си незнание : това законно ли е , целейки да се предизвика всеобщо неудобрение? Ако ми кажеш че е за лични нужди информативно би ли ми казал сега като знаеш...какво променя това ? Ето знаеш вече, това е тренировачна зала на обучение на ловните кучета - сега и ГАТЕР разбра какво е ? /не е място за битки на питбули със залагания/ ...какво променя това след като го научи ? Нищо нали или искаш да тренираме и обучаваме ловни кучета в/у питомни животни ?

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                А Спартак, след като не могат да го победят могат просто да го гръмнат с някое бренеке, и да си го нарежат на гатера.
                Кога ли ще порастнем:-(((((
                Верно кога ли ще пораснем за да разберем че живота не е форум??? Никой не е тръгнал да го убива...то не е хванато живо случайно и не случайно е пуснато там, вярвам разбра че не иде реч за "ГАТЕР за разбичване на дървета"...хахахаххаах дано с това което научи да пораснеш в познанията за лова а в Шуменско имате много хубав такъв Гатер.
                Последно редактирано от 4x4; 27-10-07, 17:36.
                S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                Коментар


                • #9
                  До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

                  Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                  Верно кога ли ще пораснем за да разберем че живота не е форум??? Никой не е тръгнал да го убива...то не е хванато живо случайно и не случайно е пуснато там, вярвам разбра че не иде реч за "ГАТЕР за разбичване на дървета"...хахахаххаах дано с това което научи да пораснеш в познанията за лова а в Шуменско имате много хубав такъв Гатер.
                  Че живота не е форум знам много добре, даже прекрасно, но не виждам защо трябва да се използуват природните инстикти на животните (диви или питомни) за забавление на хората. А и раняването на човека...
                  И съм горд, че думата "гатер" я свързвам с машина за разбичване на дървета, а не с място за обучение на кучета. Не знам къде в нашият край има такова нещо, но и не ми трябва!
                  Не съм ловец, извинявайте,че се намесих във форума ви. Просто прочетох заглавието на темата и си помислих "какво ли е станало пак?" Пък то какво било...
                  Всичко най-добро.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

                    Аз не мога да ви разбера какво се дразните едни с други , вместо да сближавате позициите си , което би било логично следствие на общите ви интереси в този форум? Или винаги е по-лесно да се делим , отколкото да се сближаваме? Днеска на ловци и анти-такива , утре на рибари и противници на риболова , а вдругиден да вадим кой квото има и да хукваме да се трепем , а? Я вземете слезте малко на земята.
                    Всички тия "гатери" и тренировъчни плацове с канали за трениране на лов на лисици и язовци дойдоха от високо хуманната иначе Франция. Само че Б. Бардо не протестира срещу тях , а срещу мечките ни. И що не , след като ние тук самите сме готови да се хванем за гушите и за най-малкото нещо. Ей тук се сещам за вица защо в ада на казана с българите нямало дявол да ги натиска надолу - ами щото те сами се натискали един друг , затова...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

                      Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                      ...... Това не е зрелище нито корида нито залагания .......
                      Цитат от първия пост в темата:
                      ....Глигана в гатера се славеше ,като най злия в България,......
                      ....Спартак,защото това което видяхме може да се сравни с гладиаторска битка....
                      ....а на отсрешния склон е разположена публиката.....
                      ....Тръгна по него с лай публиката се оживи и о чудо, Спартак се обърна рязко и дотам ....
                      ... победител представителя на дивата природа негово превъзходителство -Глиганисимус-Спартакус!!!...

                      НЕ Е ЗАБАВЛЕНИЕ, А?! НЕ Е КОРИДА, А?! ПРАВИ СЕ ЗА ТРЕНИРОВКА....НЕ ЗА ДА СЕ ГЛЕДА ОТ КОМПЛЕКСИРАНИ ЗАДНИЦИ, КОИТО НЕ МОГАТ ДА СИ ПРЕМЕРЯТ ПИШКИТЕ БЕЗ ДА ДЕМОНСТРИРАТ ПРЕВЪЗХОДСТВОТО СИ ВЪРХУ ДРУГИ ЖИВИ СЪЩЕСТВА, ПО-СЛАБИ ОТ ТЯХ САМИТЕ.
                      Извинявам се на всички колеги във форума за това което съм написал, и няма да излея всичко което ми е в главата от уважение към тях! Продължавам да нямам думи....
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

                        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                        Цитат от първия пост в темата:
                        ....Глигана в гатера се славеше ,като най злия в България,......
                        ....Спартак,защото това което видяхме може да се сравни с гладиаторска битка....
                        ....а на отсрешния склон е разположена публиката.....
                        ....Тръгна по него с лай публиката се оживи и о чудо, Спартак се обърна рязко и дотам ....
                        ... победител представителя на дивата природа негово превъзходителство -Глиганисимус-Спартакус!!!...

                        НЕ Е ЗАБАВЛЕНИЕ, А?! НЕ Е КОРИДА, А?! ПРАВИ СЕ ЗА ТРЕНИРОВКА....НЕ ЗА ДА СЕ ГЛЕДА ОТ КОМПЛЕКСИРАНИ ЗАДНИЦИ, КОИТО НЕ МОГАТ ДА СИ ПРЕМЕРЯТ ПИШКИТЕ БЕЗ ДА ДЕМОНСТРИРАТ ПРЕВЪЗХОДСТВОТО СИ ВЪРХУ ДРУГИ ЖИВИ СЪЩЕСТВА, ПО-СЛАБИ ОТ ТЯХ САМИТЕ.
                        Извинявам се на всички колеги във форума за това което съм написал, и няма да излея всичко което ми е в главата от уважение към тях! Продължавам да нямам думи....
                        Тъй като си цитирал мои думи се чувствам длъжен да се намеся.
                        Първо написаното от мен е художествино поукрасено,но хора практикуващи лов и отглеждащи гончета знаят за какво иде реч.Това че такива като теб ,които ясно въобще си нямат представа от всичко това, го четат и се изказват изключително некомпетентно и цинично само пълнят конкретната тема със силаж и глупости.
                        И второ смятам ,че да наречеш 250 000 ловци комплексирани задници говори че,както споменаваш по-горе "всичко ,което ми е в главата" май ,май не е много,при все че си човек на науката.
                        Няма нещо лошо когато се пише за лов да се чете и от хора без билет,но да слушам простотии ,и непрекъснато някой да поражда конфронтация с изказванията си ,не е най-доброто за форума. Като искаш чети си ,гледай,и ако има да кажеш нещо умно пиши, а глупоста запази за себе си!
                        П.П.Нямах никакво намерение да пиша ,но когато някой,който не ме познава , ме нарича комплексар се почуствах длъжен.
                        Густо майна , пътят свърши !!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

                          Свинщината, уви, е привилегия на хората.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

                            Извинявам се! И друг път, в други теми съм казвал, че въпреки, че не удобрявам ловът на диви животни, приемам, че това е възприето от нашето общество занимание и не мога да съдя всички които го практикуват. Казвал съм също, че имам добри приятели, които са ловци. Но описаното от теб мероприятие дори не е лов, а нещо съвсем различно. И мисля, че не съм цитирал некоректно думите ти, нбезависимо от това, че съм ги извадил от целия текст за да са по-лесно откроими. Ясно заявявам, че епитетите които съм използвал не са адресирани към всички ловци, а към хората, които изпитват забавление, удоволствие и тръпка от описания кървав бой между ловни кучета и диво животно. А сега ако ми кажеш че идеята е била кучетата само да го гонят, но никой не се е усетил какво става след "десетото изнесено на ръце куче" (отново те цитирам), то се връщаме на въпроса с умствения багаж на участниците, който не искам да коментирам, за да не излезе отново, че отправям лични обиди към теб! Надявам се разбираш какво имам предвид. Не те познавам лично за да имам желание да те нападам или обиждам, но описаната от теб случка е потресаваща и няма нужда да съм ловец за да имам отношение (било то и крайно агресивно) по въпроса!
                            Technical Rescue Direct - life lies in courage
                            http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кръв се ля на гатера в с.Баня

                              Радвам се ,че се разбрахме.
                              И незабравяй,че и в твойто хоби има много жертви ,и то човешки,но това не го прави нехуманен.
                              Поздрави !
                              Густо майна , пътят свърши !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X