Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

    Първоначално публикуван от Еднорог Преглед на мнение
    От вчера се радвам на покрив, покрит със стралджански керемиди. Доверих се на препоръката на човека, който ги сложи, като преди това бях поразпитал тук-там за качествата на десетките видове цигли, които се продават. Определено исках да са българско производство, а стралджанските се оказаха и евтини и с добра визия. Разбира се, бъдещето ще покаже до колко са сполучливи, дано да не са жалили материала като са ги правили.
    То не е толкова до жаленето на материала, а в спазването на технологията. Точно поради тая причина има керемиди от времето на баба ми, на които нищо им няма, и такива, дето след 10-ина години стават на юфка.

    Дано си случил и да забравиш че имаш покрив.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

      Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
      Колега, кога си ги купувал? Питам защото аз съм се насочил към тях. Добри са като визия и цена. А и аксесоарите са им на далеч по прилични цени от Тондах, Брамак и тн. След собствено проучване разбрах че от около година и половина са вкарали нови технологий и машини в производството си. Та от тогава са вече доста по-добри като качество. Та ако скоро си купувал и неси доволен, това мое проучване е само митове и легенди.
      Октомври миналата година.Вземате една цигла потапяте в кофа и я вадите с 200 -400 грама по тежка.Давахме я на експерт мислехме да се съдим.

      Коментар


      • #33
        От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

        Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
        Октомври миналата година.Вземате една цигла потапяте в кофа и я вадите с 200 -400 грама по тежка.Давахме я на експерт мислехме да се съдим.
        Ако наистина е така, то значи след няколко по-сериозни зими ще започнат да стават на юфка. Дано случая не е тоя, де.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

          И от мен един глас за керемиди Брамак, защото:


          - Брамак са единствените, които гарантират за качеството на продукцията си. Ако има проблем с качеството винаги реагират, посещават обекта и възстановяват стоката, която е проблемна. Чувал съм,че ако стоката е прясна, тогава се получават някои фалове, но това не е проблем с качеството. С всеки друг материал, който излезе суров от склада, би се случило същото.



          - Брамак въобще не е толкова скъпа, колкото се опитват да я изкарат. Аз си направих една сметка и сравних така що годе сходни като качество материали – ами че битумите, ламарините, тия новоизлюпените полимерни са с поне 10% по-скъпи от Брамак. Да не говорим, че битума трябва да го сменяш след 10години. Да, малко по-скъпи са от Стралджа, Младост, гръцки, ама както каза ALEX_Z преди мен, само на бройка, на квадратен метър излиза почти същото. После въобще не можеш да сравняваш качеството, а да не говорим пък за гаранциите.


          - Брамак са единствените, които правят безплатни обучения на строителни фирми, защото в крайна сметка е важен крайният резултат, който зависи не само от материала. Те бяха първите, които въведоха на българския пазар Покривната система. Българина е свикнал да прави нещата на парче и в повечето случаи гледа да закърпи положението като наеме някоя случайна бригадка, която дори не си прави труда да прочете инструкциите за монтаж, а си мисли че може всичко. Дори само и само да ти вземат парите, ти правят някакъв частичен ремонт, който точно след една година се налага да правиш отново. Не случайно в другите европейски страни има строителни фирми, които са специалисти само в направата на покриви. Те с нищо друго не се занимават. А какво правят тук в България – всеки се пише майстор, до вчера правил изолация, а днес ще прави покрив. Надявам се ALEX_Z като изпълнител, ще потвърди думите ми.


          - Черпете информация винаги от извора. В тая криза всеки ще се опитва да ви подмами, но в крайна сметка гледайте наистина да получите от всякъде гаранции, защото парите са си ваши и не е много на сметка да ги хвърляте в нещо, което ако се скапе никой няма да ти обърне внимание. В крайна сметка като си купувате телевизор или хладилник или кола или знам ли още какво, винаги питате за гаранцията нали. Нима покрива е по-малко важен?? Абе приказката, че евтиното накрая излиза скъпо е много вярна. Затова хора, винаги проверявайте всичко от извора е моят съвет и когато ви кажат, че това е евтино и не е по-лошо като качество – направо бягайте, че си намирисва на 3-то качество. Накрая ти остава само да се молиш, че си 'случил" на покрив..

          Коментар


          • #35
            От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

            Да попитам, Брамак класик сега са на промоция -35%, какво ви е мнението за тях?
            Малко по тежки са, с около 1,5 килограма на квадрат, което смятам не е от особено значение, при покрив от 150 квадрата това са 220 килограма.
            Трябват ми да ремонтирам покрив от 150 квадрата, ще сменя старите български керемиди.
            всякакви мнения, съвети и идеи ще са ми от полза.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #36
              От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
              Да попитам, Брамак класик сега са на промоция -35%, какво ви е мнението за тях? ...
              Брамак Класик като ги гледах, нещо май нещо много бързо им заминава защитното цветно покритие. Като им замине покритието, сигурно ще почнат да поемат повече вода, освен дето ще изглеждат по-зле.

              Ако бюджетът позволява - по-добре Класик Протектор или Атика Протектор.

              П.П. Относно теглото. Кило и половина отгоре на квадрат не мисля, че е проблем. Покривната конструкция трябва освен собственото тегло на покрива да издържа и на натоварване от сняг и вятър. Примерно, за района на София последните две май бяха общо от порядъка на 150-на кг/м2.

              Ако едно кило/квадрат ще я скърши - значи си плаче за подмяна.
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-06-18, 23:59.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                Нещо не си прочел правилно. Една читава, нормално дебела и изпечена керемида е от порядъка на 4-5 кг бройката! Няма вариант да е кило и половина, че и на квадратен метър...Керамичните са средно към кило по-леки от бетоновите. Тия 150 квадрата ще са ти минимум 5 тона.
                Последно редактирано от santaclash; 27-06-18, 23:43.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #38
                  От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                  Керамичните са 13-14 в квадрат, брамак са 10 бройки в квадрат.
                  Тондах е 3,2кг *13броики на квадрат=41,6 кг на квадрат.
                  Брамак е 4,3кг*10бройки на квадрат =43 кг на квадрат или 1,4 килограма на квадрат в полза на брамак.
                  Това са данни от официалните сайтове на двете фирми.
                  Последно редактирано от kra_kra; 27-06-18, 23:52.
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Нещо не си прочел правилно. Една читава, нормално дебела и изпечена керемида е от порядъка на 4-5 кг бройката! Няма вариант да е кило и половина, че и на квадратен метър...Керамичните са средно към кило по-леки от бетоновите. Тия 150 квадрата ще са ти минимум 5 тона.
                    Брамак Класик - 4,3 кг/бр х 10 бр/м2 = 43 кг/м2
                    Керамични - 3,2 кг/бр х 13 бр/м2 = 41,6 кг/м2
                    ---------------------------------------------------
                    Разлика: 1,4 кг/м2

                    Май е чел правилно.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                      Ако е за разлика-да. Останах с впечатление, че ги смята общо на тегло.
                      Това с бройките на квадрат...не го имай много точна сметка. Преди три години сменяхме на блока, че предните ги уби една градушка, заложихме 10% резерва и останаха двайсетина керемиди. Покривът е към 400 квадрата общо и доста повече трябваше да останат. На брамак са, но не помня какъв модел.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                        Аз съм с Класик Протектор, вече 6 години, нямам оплаквания. Относно теглото, както споменаха по-горе, забележете брой за м2, никой не го гледа това, и от там митове и легенди за цена и тегло.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                          Брамак са бетонови керемиди и естествено че е тежат повече .Имаха и някакъв модел керамични ,но не се поддържа щото е внос
                          от Австрийския брамак. На пазара отдавна има и пластмасови, но бих им си доверил.Колеги споделиха че за 5 години избеляват и
                          от червени са станали избеляло розово.
                          Разликата е че бетоновите се нагряват доста повече от ди естествено изстудяват повече зимно време.
                          /бетонът е с по голяма проводимост от керамиката. /
                          Не бих препоръчал битумни или ондулин в никакъв случай. Последното и за свинарник не става.
                          Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                          Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                            Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                            ... Разликата е че бетоновите се нагряват доста повече от ди естествено изстудяват повече зимно време.
                            /бетонът е с по голяма проводимост от керамиката. / ...
                            При положение, че схемата на Брамак е "студен покрив" това е без особено значение.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                              И ..." Горещ също". Само да не е обитаемо под покривното пространство .!
                              Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                              Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какви цигли да избера за ремонт на покрива.

                                При мен, за да ми признаят всичко от Брамак, за гаранцията и застраховката(бонус за 20 години), покрива го изпълниха по схемата: OSB плоскости, мушама, 5х5 вертикални летви и след тях 5х5 хоризонтални(шипки). Строителя ми каза, че това им изискване е за вентилация на покрива. Монтаж на вентилационни керемиди по изискване.
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X