Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шарка или Варицела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шарка или Варицела

    Някой да знае нещо бабино за мазане или др.против сърбеж.Малкия ми хвана шарка,днес 2 ден и има много пъпки ама много и го сърбят.Мазах го с ментолов спирт но много не действа.Още повече че има и пъпки по слабите места и по учите в нослето..

  • #2
    От: Шарка или Варицела

    По принцип знам че не трябва да се мокрят много, много защото се разнасяли повече и сърбели повече. Аз моята щерка я къпах тогава и не се промени, ама тя имаше толкова малко, може би 20 за цялото тяло и то от шията надолу. При всяко дете е различно. За три дни мина, а съм чувал че някои и температура вдигали.
    Успех и да се оправяте бързо
    Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

    Коментар


    • #3
      От: Шарка или Варицела

      Преди всичко се изрязват ноктите до дъно за да не се разраняват обривните елементи и да не се инфектират вторично с бактериална инфекция.По съвет на детски инфекционисти против сърбежа се използва пенатна пудра.Противопоказано е да се използват спиртни разтвори поради факта че предизвикват тъканни некрози и оставят белези.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Шарка или Варицела

        И ние само почиствахме със спирт и после пудрехме. Голямо наблюдаване и като видех, че я сърби някъде с памуче или мека кърпичка леко почиствах пъпките. Успех и бързо оправяне, че е много неприятно.
        Женя Вълчанова 0888272565

        Коментар


        • #5
          От: Шарка или Варицела

          Благодаря,вече сме по добре.Вчера имаше 39,7С.Вече има само пъпки около ...броих ги до 100 ама са повече само на лицето има над 20.Сега проблема е че вече му се излиза,да ама като е такъв пъпчив,мисля че не удачно.Днес е 3-4 ден и май всичко отива към края си.Та на който и да му се случи вкъщи(а то се случва)не е толкова страшно.Поздрави.....

          Коментар


          • #6
            От: Шарка или Варицела

            http://www.biberonbg.com/info/varicela.htm

            Ще му мине като на кутренце и ще има имунитет за цял живот

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X