Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

    Здравейте колеги,
    Появи ми се следния проблем с таблото на Джипа. Както си карах, изведнъж ми изчезнаха показанията на таблото. Всички стрелки паднаха на "0" и светна "еар бега" - червено. Двигателя си работи и колата върви нормално. Грешка не ми дава.
    След малко всичко се възстанови. И така вече няколко пъти.
    Няма предпазител, който да отговаря за всичките уреди. Това ме навежда на мисъл, че ми изчезва някаква маса, но къде да я търся? Надявам се, че има колеги, които могат да дадат компетентен съвет!
    Поздрави с очакване за съвет!
    Любомир Бончев 0889216605
    Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

  • #2
    От: Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

    Проблема най-вероятно е прекъсване или студена спойка по самото табло. Ако си взел колата скоро може да е пипано и по километража. Когато софтуера на процесора не е съвсем наред също го прави, а ако са го сваляли може да не са го запоили добре.
    Ако колата си е при теб от доста време, може да имаш прекъснат кабел в самото захранване на таблото. Така също се рестартира когато вижда зор с някоя от срелките /изкривена или замърсена стрелка, но това пак се получава при отваряне на самото табло.

    Ако ми снимаш таблото да видя точно кое е може да ти изровя схема
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

      Джипа е мой повече от година. До сега си работеше коректно таблото. Откакто е при мен, по процесора нищо не е пипано.
      Стрелка няма крива или да допира някъде. Довечера ще снимам таблото и ако се намери схема, мисля че доста по лесно ще се локализира проблема!
      Благодаря за бързия отговор!
      Любомир Бончев 0889216605
      Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

        По-скоро е маса. Пораздърпай, поразклати, докато не загасне пак.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

          И при мен се наблюдава подобен проблем! Колата си върви нормално, изведнъж километража и оборотомера падат на нулата и светвва надпис "CHECK ENGINE"...?! Имам налягане и ниво на маслото, ток в норма (имам амперметър на таблото) и т.н. - двигателя си мърка като коте. Гася, паля и всичко е наред... Ходих при Дядо Владо и ми каза, че е нещо по тоците, но трябва да се рови къде е проблема..

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

            Първоначално публикуван от lubo56 Преглед на мнение
            Здравейте колеги,
            Появи ми се следния проблем с таблото на Джипа. Както си карах, изведнъж ми изчезнаха показанията на таблото. Всички стрелки паднаха на "0" и светна "еар бега" - червено. Двигателя си работи и колата върви нормално. Грешка не ми дава.
            След малко всичко се възстанови. И така вече няколко пъти.
            Няма предпазител, който да отговаря за всичките уреди. Това ме навежда на мисъл, че ми изчезва някаква маса, но къде да я търся? Надявам се, че има колеги, които могат да дадат компетентен съвет!
            Поздрави с очакване за съвет!
            колега, ако си разглобявал таблото, примерно за ремонт на парното си провери връзките около ключа за светлините, както и дали са затегнати добре винтовете които държат таблото към купето/гадна работа/... някъде натиска върху съединение по инсталацията и губи контактите...
            не бързам за никъде...
            XJ 2.5TD '98

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

              Появи ми се следния проблем с таблото на Джипа. Както си карах, изведнъж ми изчезнаха показанията на таблото. Всички стрелки паднаха на "0" и светна "еар бега" - червено. Двигателя си работи и колата върви нормално. Грешка не ми дава.
              След малко всичко се възстанови. И така вече няколко пъти.
              Същият проблем го имам от самото закупуване на джипа - Чероки 2.5 TD 1999. Като друсне на някоя дупка и се появява. При повторно друсване - изчезва. Явно е лоша връзка - студена спойка или лош контакт. Предполагам, че като е бърникал по таблото предишния собственик - изключил не някои предупредителни свирки, за колани и други, не е запоил нещо правилно. Другата причина е в контактите на конекторите . В доста публикации в чуждите форуми, собствениците на XJ посочват като един проблем контактите.
              Според мен не се кахъри да търсиш повредата, лоша връзка или студена спойка се открива трудно и е много времеемко, особено когато се появява от време на време. Ако все пак откриеш причината - пиши във форума. Поне ще ни спестиш време :-) Поздрави и успех!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

                Мисля, че по таблото в България не е бъркано. Аз също продължавам да ровя из наши и чужди сайтове и за сега накланя мнението за не добра маса на таблото. Според някой, таблото е замасено на корпуса на двигателя. Даже видях мястото, но беше на 4 л. двигател. Болт с маси до пръчката за измерване на маслото. Ако някой знае къде има маси по VM мотора нека сподели. Може би ще помогне.
                Аз трудно ще се откажа от борбата - обичам изправни коли- и ако дай боже открия проблема, с удоволствие ще го споделя във форума!
                Поздрави!
                Последно редактирано от lubo56; 22-06-10, 14:45.
                Любомир Бончев 0889216605
                Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

                  на ВМа има две маси на двигателя отдоло и отстрани ако не ме лъже паметта.
                  не бързам за никъде...
                  XJ 2.5TD '98

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

                    Издирва се ел. схема на Чероки 2,5 тд.
                    Последно редактирано от lubo56; 23-06-10, 17:35.
                    Любомир Бончев 0889216605
                    Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

                      Ще пусна и две снимки на таблото. Jivko написа, че би могъл да потърси схема на таблото. Това би помогнало на аналитичната работа по отстраняването на проблема!

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3623.JPG
Прегледи:1
Размер:161.0 КБ
ID:5187996 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3627.JPG
Прегледи:1
Размер:190.8 КБ
ID:5188000
                      Любомир Бончев 0889216605
                      Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

                        колега, таблото ти е същото като моето, края на зимата карах с полу разглобено табло, по коро със завинтено най важното за да мога да се движа известно време докато си сменя радиатора в купето. правеше ми същият номер от време на време. като го натисна напред в левия край се нормализираше. имаше хлабавина по ключа за светлините и по винтовете държащи таблото за купето/май 4 бр само бях сложил/. като начало си огледай възките около ключа за светлините, после си потегни де що винт има. суха спойка не знам къде да търсиш, но ако го потегнеш внимателно съм обеден ще ще ти изчезне проблема.
                        а схемата я има в репейр менюъла в системаната инфо. ама е към 1500 стр. общо, има и разлики между дизел бензин и години.. пидиеф е..
                        не бързам за никъде...
                        XJ 2.5TD '98

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

                          Що не си свалиш таблото и да прегледаш двете букси, които са свързани към него?? Извади ги, почисти със ситна шкурка, съедини ги пак... прегледай масите... Другия вариант е при някой жичкаджия (както бая пъти съм писал) за 20лв да ти реши проблема за отрицателно време

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

                            Първоначално публикуван от lubo56 Преглед на мнение
                            ...Няма предпазител, който да отговаря за всичките уреди...
                            То бушони има - #16 (15А) при останалите бушони в коша на мотора. Това е постоянен плюс.
                            #9 (10А) при бушоните в купето. Този плюс го има само на контакт.
                            Тези бушони са за захранване на цялото табло.
                            Има и две маси - кабелите са черно със зелено.

                            Търси лоши връзки, оксидирали куплонзи и най-трудното - прекъснат проводник.
                            Има и кабели засукани по двойки. По тях блоковете си "говорят". Тях ги огледай подробно.
                            Най ме е страх от хора без мечти...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с таблото на Чероки 2,5 тд, 1998

                              Благодаря за отговорите! Насоката е ясна. По празниците се заемам с куплонзите по таблото и масите по двигателя и шасито!
                              Ще информирам за резултатите!
                              Поздрави!
                              Любомир Бончев 0889216605
                              Jeep Cherokee Sport 2,5 td - 1998

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X