Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

    Аз също не намерих плат по широк от 1.50 и за това просто отлепих плата и пръснах кората с боя .Получи се много добре.

    Коментар


    • #77
      От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

      Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
      Да допълня, че плата за тапициране трябва да е 160 см. широк заради "арките" в тавана на диското и че такъв плат например в момента в Пловдив няма.
      Аз също съм с "висяща драперия" която ме дразни, но плат няма, стандартните тапицерии са на 140 см. Един тапицер ми предложи да ушие необходимото парче за тавана като пусне по средата на тавана с ширината на плафона ивица с друг цвят - да стане по "рацерско", т.е. всичко да стане от три парчета плат с два шева по средата, но не съм мерил колко е широк плафона и ме съмнява, че на мястото на шева ще се залепи хубаво.
      Първоначално публикуван от stoqn78 Преглед на мнение
      Аз също не намерих плат по широк от 1.50 и за това просто отлепих плата и пръснах кората с боя .Получи се много добре.
      В Пазарджик имаше, когато купувах кожата за канията на Несмука.
      Адаша/сарач/тапицер ме бъзикаше, че свършва.
      От 2г. сме го заправили тавана, ....`ше стане, НО не сега.
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • #78
        От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

        Материалът е взет - плюш (от този с подплата за тапицерии, 1,55 ширина ), тъмно сив. Имаше и светло сиво като оригиналното но пак на 1,55 ширина. Мисля с по-тъмното ще стане добър контраст със светлите пластмаси.
        По препоръка на човека от магазина взех и две кутии лепило, дотук сметката около 85 лв.
        Утре смятам да махна тавана и да го оставя да изсъхне няколко дни.
        смятам преди лепенето да видя дали пасва ширината с налагане, ако не, решението е с един шев точно на джобовете на тавана - както е тъмно няма да си личи предполагам.
        Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
        LZ2РSD

        Коментар


        • #79
          От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

          Първоначално публикуван от stoqn78 Преглед на мнение
          Аз също не намерих плат по широк от 1.50 и за това просто отлепих плата и пръснах кората с боя .Получи се много добре.
          Кората от каква материя е, ако можеш да я определиш де?
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-03-13, 18:31. Причина: Цитат
          Не бързай ако искаш да стигнеш
          __________________________________
          Discovery II TD5 10P

          Коментар


          • #80
            От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

            Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
            Кората от каква материя е, ако можеш да я определиш де?
            В линка по-горе пише, че е от стъкломат (fiberglass). Да бяха направили и тази на вратата на багажника от същото, вместо от тоя тъп картон...
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #81
              От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

              Да стъкломат е .Моята на места беше пречупена и отгоре я подсилих с един пласт нишки.

              Коментар


              • #82
                От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                Смяна на тапицерия на Land Rover Discovery 2, 2000 г.

                И така колеги, дойде денят „Х”.
                Необходими материали:
                - Отвертка кръстата, тип Philips;
                - Клинчета за монтаж на PVC/алум. Дограма;
                - Плат за тапицерия на таван, мин 1,55-1.60 м ширина, дължина 2,8 м. Аз използвах плюш за тапицерия на седалки с подплата. Особено важно е платът да е леко до средно разтеглив;
                - Лепило тапицерско – 2 кутии – остава половин кутия в резерв;
                - Две широки бояджийски четки (но да влизат в кутиятана боята разбира се) за разнасяне на лепилото;
                - Кутия за събиране на винтчетата;
                - Минимум четири сръчни ръце от които две на човек поне вече веднъж правил таван....
                Време за изпълнение – трима души за 6 часа включително обяд и две кафе почивки, реално 4,5 часа работа.
                Двама души – вероятно с час повече.

                Излагам последователността на действията както смятам, че е сравнително най-лесно изпълнимо.

                1. Изходната позиция....

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00866.jpg
Прегледи:1
Размер:113.7 КБ
ID:5458146Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00864.jpg
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:5458148


                2. Най-лесно се издърпват уплътнителите за шибедасите, като първо сме освободили внимателно пластмасовия клипс в средата на съединението.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00865.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5458149

                3. Ако имате датчици отпред и отзад за алармата – изваждат се с издърпване. Не съм го пробвал, защото нямам.

                4. Продължаваме с махане на плафона отпред на вътрешното осветление:

                Махаме прозрачната пластмаса с помощта на пластмасовите клинчета или с тънка шпатула за да открием отдолу шпилките на които се държи плафона. Развиваме двете гайки. Откачаме кабелажите с натискане на лостчето отстрани. Откача се и кабелната обувка за замасяването.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00867.jpg
Прегледи:1
Размер:88.5 КБ
ID:5458151Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00868.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5458152

                5. След това се маха панела с управлението на шибедасите внимателно с клинчетата/шпатулата, както и кабелите пак с натискане на лостчета за освобождаване отстрани.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00874.jpg
Прегледи:1
Размер:81.6 КБ
ID:5458154Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00875.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5458155

                На предния панел в средата, най-отпред до предното стъкло има капаче което махаме с шпатулата за да се открие дълъг винт който да се развие.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00877.jpg
Прегледи:1
Размер:92.0 КБ
ID:5458156

                6. След това се свалят сенниците. По три болта от страна на ябълката.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00871.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5458157

                7. Клипсът който държи сенника се маха по-особено – с шпатула махаме малкото капаче в посока отзад –напред за да имаме достъп да се развие болтчето. След това държача се хваща с палеца и показалеца и с движения наляво-надясно се издърпва полека. Колегите в британските форуми предупредиха, че лесно се чупят.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00870.jpg
Прегледи:1
Размер:66.6 КБ
ID:5458159

                8. Сега целия панел над сенниците – местата на болтовете се виждат ясно – развиват се и целият панел пада лесно. Трябва да видите такава гледка:

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00878.jpg
Прегледи:1
Размер:156.4 КБ
ID:5458161

                9. Продължаваме с панела на задния плафон и управлението на задния шибедах.
                Тук може да не се маха първо стъклото, а отстрани с шпатула първо отдясно внимателно след това вляво се измъква плафона – може да не се разкачат кабелите, плафонът излиза нагоре през отвора.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00879.jpg
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5458166Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00880.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5458167

                През образувалия се отвор се бърка отвътре с пръст и се избутва бутона за шибедаха за да се открие болтът за развиване..

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00881.jpg
Прегледи:1
Размер:63.8 КБ
ID:5458169

                Не дърпайте мрежичките и задния панел – те се освобождават отгоре след като се свали тавана!!!!!

                10. Маха се осветлението на багажника на тавана – съща както предния плафон.

                11. Време е да свалим и капаците на средните колонки и дръжките над вратите.
                Първо дръпнете уплътнителите и ще видите металните кукички с който се държат.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00884.jpg
Прегледи:1
Размер:38.6 КБ
ID:5458171

                12. Продължаваме с махане на капака над свалящите се подглавници над задната врата.
                Просто се хваща и без страх се издърпват – на метални щипки е.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00888.jpg
Прегледи:1
Размер:100.2 КБ
ID:5458173

                13. И тук започва първата най-трудна задача поне докато схвана лесното – махането на пластмасовите дибли / клипсове държащи пластмасовите капаци около задните прозорци. Само долу до самия прозорец има две изпъкнали капачета, които се махат да се открие винт отдолу за развиване. Другите са гадни, назъбени, сиви, пластмасови клипсове.....
                Как се справих – с две клинчета подпъхвам под главата и след това плъзгам и издърпвам - със стържене излизат. Не счупих нищо за шастие, голяма борба си е.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00886.jpg
Прегледи:1
Размер:143.2 КБ
ID:5458176Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00887.jpg
Прегледи:1
Размер:126.9 КБ
ID:5458177

                След като сме махнали клипсите пластмасовите кори падат лесно с издърпване надолу. Махат се и два клипса от задържащи тавана към купето.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00890.jpg
Прегледи:1
Размер:104.3 КБ
ID:5458182

                14. Готови сме, дотук добре. С издърпване по диагонал внимателно изваждаме кората през задната врата.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00897.jpg
Прегледи:1
Размер:119.0 КБ
ID:5458185

                15. И хоп, виждам причината за навлажняването на тавана от последния месец – счупен щуцер на отводняването. Лепене с каноколит и заливане с двукомпонентно лепило.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00898.jpg
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5458188Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00901.jpg
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5458189

                16. Малко мръсна работа – разлепяне на плата от кората и изстъргване на дунапрена с телена четка до здрава основа.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00903.jpg
Прегледи:1
Размер:165.8 КБ
ID:5458191

                17. Тук вече познанията и уменията ми свършиха и дойде жокер „помощ от приятел”, който ми оказа неоценима помощ със сръчността и напътствията си. Налагане на плата върху кората, мажат се двете повърхности на части, чака се да изсъхне лепилото 10-15 мин и с внимателно приглаждане с ръка платът се разстила по кората за да приеме формата (вдлъбнатини, завои и т.н.) Страшно пипкаво. Ако нагънете плата – разлепване и пак приглаждате. Не се маже дебело!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00908.jpg
Прегледи:1
Размер:178.3 КБ
ID:5458194

                След залепване се обрязват всички краища и отвори с макетно ножче.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00905.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5458199

                Резултатът – щастлив собственик на дизайнерски таван на любимото ми камионче.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00913.jpg
Прегледи:1
Размер:117.9 КБ
ID:5458201Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00918.jpg
Прегледи:1
Размер:103.9 КБ
ID:5458202


                Дано да съм полезен на тези които се решат да направят тази манипулация. Както се казва – окото се плаши – ръката не. Действа се смело и решително.
                Последно редактирано от shaterhand; 03-03-13, 21:44.
                Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                LZ2РSD

                Коментар


                • #83
                  От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                  Браво станало е перфектно.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                    Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение


                    15. И хоп, виждам причината за навлажняването на тавана от последния месец – счупен щуцер на отводняването. Лепене с каноколит и заливане с двукомпонентно лепило.
                    Продуха ли ги, маркучите, щуцерите.?
                    При мен на задния люк в дренажния отвор беше се забил някакъв бръмбар, излезе с надуване с компресора (маркуча минава зад дясния стоп, като се легна под джипката се вижда).
                    Дренажа на предния люк, проследи ли го къде отива и се показва?
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                      Поздравления, много добре се е получило!
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • #86
                        От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                        Много моля колеги от София ако знаят адреси на магазини, където се продава плат за тавана, а и тапицерски лепила да напишат. Аз обиколих няколко магазина за платове, и нищо подходящо не намерих...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                          Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
                          Дренажа на предния люк, проследи ли го къде отива и се показва?
                          Имам спомен да съм чел някъде, че отива през лявата предна колонка в пространството между калника и подкалника, но не съм проверявал.

                          Първоначално публикуван от LR-RR Преглед на мнение
                          Много моля колеги от София ако знаят адреси на магазини, където се продава плат за тавана, а и тапицерски лепила да напишат. Аз обиколих няколко магазина за платове, и нищо подходящо не намерих...
                          Пробвай по-скоро в тези за завеси и дамаски. Има няколко в горния край на пазара Кирков, към Пиротска.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

                            Предния дренаж го продухах, слиза по предната колонка някъде, но не го проследих. Другите не съм ги пипал за да не се счупят шуцерите. Намазах ги всичките с епоксидна смола.

                            Проверете в магазините за интериорен текстил за платове за тапицерия.
                            Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                            LZ2РSD

                            Коментар


                            • #89
                              Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

                              Демонтажа е лесен и съжалявам, че не направих снимки, но бях сам и ръцете не достигаха. Важното е, че първо трябва да се махнат всички странични кори, както и коланите. Корите са на щипки, тези около горните, овални прозорци, на много дълги щипки. За да извадите тавана от купето, свалете задните седалки.
                              След демонтажа на тавана, същия се почиства от остатъците от дунапрен, със суха хавлиена кърпа или не много твърда четка, Така и така, тавана е свален, направих инспекция на люковете.

                              Общ изглед отзад:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0915.jpg
Прегледи:1
Размер:105.8 КБ
ID:5480540


                              Преден, десен, отводнителен маркуч:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0904.jpg
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:5480541

                              Преден, ляв:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0905.jpg
Прегледи:1
Размер:83.3 КБ
ID:5480542

                              Заден, ляв:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0906.jpg
Прегледи:1
Размер:73.8 КБ
ID:5480543

                              Заден, десен
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0910.jpg
Прегледи:1
Размер:79.0 КБ
ID:5480544

                              Задния люк бе разглобен, почистен и залепен наново. Четирите маркуча стигат до колонките и влизат в тях.
                              Установих разкъсване на заварка между едната греда и тавана., точно зад задния люк. Това предизвиква много тропане по време на движение, а и люка не ляга добре на тавана.

                              Нея я залепих с монтажно лепило.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0912.jpg
Прегледи:1
Размер:51.4 КБ
ID:5480547

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0913.jpg
Прегледи:1
Размер:47.5 КБ
ID:5480548

                              Маркучите на люковете бяха извадени, почистени и продухани.
                              Следва монтаж на нит-гайки по тавана и тапицирането.
                              LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                              Коментар


                              • #90
                                От: Тапициране на таван на Discovery I`96 / Ceiling repair

                                Нит-гайките са сложени. Ако решите да направите същото, ползвайте М8 или М10. Нищо, че са големи. По-малките не стават, заради дебелината на материала на пластмасовите колонки или PVC елементите. По спесификация, за М8 и М10, дебелината може да е до 3,5 -5мм. М6 не се разпъват и захващата добре. За М5, да не говорим.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0957.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5481191

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0958.jpg
Прегледи:1
Размер:74.9 КБ
ID:5481192

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0960.jpg
Прегледи:1
Размер:72.4 КБ
ID:5481193


                                По план, днес трябваше да се лепи тавана, но се появиха два проблема:
                                1. Размерът на тавана в предната част е 1.40м., а в задната - е 1.60м. Платовете се продават на топ със ширина до 1.50м. (!!!!), което доведе до съединяването на плата (демек, Проблем№2).
                                2. Платът се шие трудно и отне време да намеря специалист. Ще се шие в понеделник.

                                Иначе, платът е с дължина 3.40м. (по 11лв./м) Реже се на две и се съединява по дългата страна. Възможни са два варианта: или да се скрие по-голяма част от шева под двата таванни джоба – така ще се вижда възможно най-малко от него.
                                Или да се покаже изцяло, като аз мисля да направя и още два шева на 60см. от двете страни на основния, с контрастен конец, с цел отвличане на вниманието Лепилото и плата бяха закупени от вносителите – в двора на х. Галант, ул. Самоковско шосе №122А.

                                С други думи, сагата продължава......
                                LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X