Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на тапицерията на Land Rover Discovery

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Тапицерия на таван на Диско1

    Тони: колко ти излезе в левове това удоволствие ?

    Коментар


    • #32
      До: Тапицерия на таван на Диско1

      Първоначално публикуван от gele
      Тони: колко ти излезе в левове това удоволствие ?
      120 лв. за перфектна изработка с включен монтаж и демонтаж на кората. Цената обаче е преди около 1.5 год. сега може да има корекция
      TLC 90 1KZ-TE 2000г.
      "Социализмът приключва тогава, когато чуждите пари свършат!" - Маргарет Тачър

      Коментар


      • #33
        Дискавъри 300Tdi седалката се продъни

        Здравейте колеги! Днес останах доста озадачен..Качвам се аз в джипката,сядам и както седнах почнах да потъвам...? И се надигнах за да видя,какво се случва и гледам то дъното на седалката потънало...Покарах така,че бях спрял в един сняг и на едно по сухо място поглеждам отдолу виси едно като мрежа,от двете страни с нещо като ластик,а от дясната страна тоя ластик мисля е скъсан Кажете колеги ,как се сваля седалката и някой свестен майстор да го оправи,че самата тапицерия и тн е много запазено и не ми се купува друга... Се пак и аз съм 85 кила,толко ли не може да ме издържи седалчицата на камиончето
        Ако има значение,седалката е без кожа,с някаква бежава тапицерия,няма електрическо нищо по нея.

        Коментар


        • #34
          До: Дискавъри 300-седалката се продъни ?

          Тапицерията се сваля елементарно - има едни куки-пришити с тапицерията,които се закачат под самата седалка на телени обръчи .Откачваш всички куки - има къси и дълги, сваляш врътката за положението на облегалката ,че тапицерията минава през оста и , махаш две тапички - от двете страни на седалката ( в задния край) и хоп - махаш текстилната тапицерия! Отдолу под нея е дунапренена отливка с формата на седалка- махаш я и там са оптягащите еластични ленти. Те се захващат с куки за рамката на седалката . Предполагам че точно тези куки (или някоя от тях) е скъсана !Правиш подобна с два чифта клещи , от подходяща тел - аз ги направих от електрод за заваряване , сглобяваш всичко наново и гааааазззззз!!!

          Моите и двете ги свалям вече два пъти - за пране и за правене на куки .

          P.S.Това е за двуврат LR . че има разлика ... ама не е съществена .
          Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

          Коментар


          • #35
            До: Дискавъри 300-седалката се продъни ?

            Благодаря колега за подробния отговор Аз като гледах без да свалям нищо,ми се струва,че се е скъсала там дясната от обтягащите еластични ленти,защото има останала част от нея висяща на седалката,а другата част,останала по едно като мрежа не е равна,а върви на криво (точно все едно е скъсана)

            Коментар


            • #36
              До: Дискавъри 300-седалката се продъни ?

              Скоро ми се случи. Купуваш 9 метра тапицерски колан и по шините... Завързваш го и готово. Само махаш седалката, обръщаш я и действаш. Не се налага да се маха тапицерия. Мислех да качвам тема, ама се отказах. Ако искаш ще изровя снимките, но не ти обещавам, че ще стане утре.

              Коментар


              • #37
                До: Дискавъри 300-седалката се продъни ?

                Колега ако можеш ще съм ти много задължен Когато успееш .А седалката как се демонтира?Съжелявам ако задавам много въпроси ма си ми е скъпо камиончето(както предполагам на всички вас ) и не искам да прецакам нещо

                Коментар


                • #38
                  До: Дискавъри 300-седалката се продъни ?

                  Първоначално публикуван от landyfan
                  Колега ако можеш ще съм ти много задължен Когато успееш .А седалката как се демонтира?Съжелявам ако задавам много въпроси ма си ми е скъпо камиончето(както предполагам на всички вас ) и не искам да прецакам нещо
                  Седалката се демонтира с голяма звезда - на другия й край трябва да е квадрат 13мм. На снимките го има всичко. Трябва да махнеш и колана. Временно решение е да смениш седалките - лява <-> дясна. Става. Ще потърся сега снимките. Цялата процедура трая около час - час и половина, барабар с чуденето.

                  Намерих ги. След около 15-20мин ше ги кача.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Дискавъри 300-седалката се продъни ?

                    Ето така реших въпроса аз.
                    Четири болта за душемето, седалката на земята и всичко се изяснява на момента
                    При нужда о тсъдействие съм на среща.


                    п.п. Преди да върна седалката на място си взех 30мм втулки и по дълги болтове и си "лифтнах" седалката, че се ми се струва ниско
                    Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
                    Димитър Димов +ЧЧ7784854894

                    Коментар


                    • #40
                      До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни ?

                      Виж това ...ТУК
                      Прикачени файлове
                      Land Rover Discovery:
                      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни ?

                        Аа колеги така като видях снимки ми се изясни каква е целта на мероприятието и къде е проблема.Че не можах да си го представя точно какво представлява седалката под тапицерията Мисля тези дни ,при по хубаво време да сваля седалката и да видя как ще го оправя Много ви благодаря за помоща
                        Ще съм благодарен и на колегата velio за снимките,че събирам идеи как да го оправя

                        Коментар


                        • #42
                          До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни ?

                          Ремонт на седалка
                          Проблемът - когато стане това, сядаш почни директно върху напречното желязо.
                          Отваряш 1 от няколко бири и...

                          Седалката се сваля така.
                          Отзад, седалката се сваля така, но не помня номера на звездата. Имам я, утре ще провера и ще пиша. В Киров - Люлин - около 15лв.

                          ВАЖНО! След всяко завъртане на колана зад шината, трябва да опъваш и да държиш опънато, колкото можеш повече. Опъването е най-важната част от манипулацията!!!

                          Отваряш си поредната бира.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 15-06-11, 05:56.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни

                            Колега благодаря ти адски много за снимковия материял! само за звездата не съм сигурен дали я имам,но ако я нямам ще си я набавя Поздрави на всички колеги и ще пиша като имам резултат

                            Коментар


                            • #44
                              До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни

                              Още малко информация:
                              1. Звездата е Т 50. Отзад с женски квадрат 1/2 инч или 13мм.
                              2. Колан има на кръстовището на "Пиротска" и "Опълченска" - автотапицерско ателие. Цена към средата на декември 2009 - 1лв./1м.
                              3. когато монтираш седалката, завий всички болтове (четирите) колкото да хванат и после ги натегни.
                              4. Ако искаш, може да използваш моята звезда. Утре вечер мога да ти я дам, че през деня съм на бачкане, а не бачкам в София. 0889 74 69 99. Звънни след 18ч. Живея в Зона Б-19.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Дискавъри 300Tdi седалката се продъни

                                Мерси колега Аз се сетих,че май в гаража имам някъде едно като швейцарско ножче,с такива звезди различни размери.Ако го намеря ще е добре,ако не ще пиша тук и когато ти е удобно ще дойда да ми услужиш тамън ще се запознаем
                                Междудругото под мойте седалки няма такива като малки жабки ..под мойте си е празно и се виждат само железата на седалките

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X