Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТУНИС 2010

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ТУНИС 2010

    Страхотно пътешествие, много интересни и диви места. Планувам Тунис за 2011 година и с интерес следя темата. Имам някои въпроси, но не знам на лични или по скайп, естествено ако е удобно де.

    Коментар


    • От: ТУНИС 2010

      Удобно е разбира се. Ако искаш на лични ,ако искаш по телефон(в подписа ми е) ,ако искаш скайп(yanko.churov)
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • От: ТУНИС 2010

        Нощувката бе планирана в град МАхдия. Много добър хотел и изключително чаровен град...








        Е да ,ама морето си беше студено ....
        PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
        КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
        0899187766

        Коментар


        • От: ТУНИС 2010

          Вечерна разходка из Махдия...








          ..единствения кош за боклук ,който видяхме в Тунис ...






























          градските гробища ,които се намират на брега до фара...














          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • От: ТУНИС 2010

            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
            ...

            ...
            Защо така разсейвате човека, само малко да трепне с ръката и ще има един смъртен случай
            Колкото повече толкова повече sigpic

            Коментар


            • От: ТУНИС 2010

              седнахме в малко ресторантче край брега ,за радост на собственика ,който се ,,разчекна'' да ни угажда ....






              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • От: ТУНИС 2010

                Отпътувахме към Хаммамет ,като задължително трябваше да посетим град Керуан. Няма да разказвам ,какъв дъжд ни ,,пра'' по пътя.Градът не е нещо особенно ,но...
                Стария град ! НЕВЕРОЯТЕН Е!!!!!!! ...
                Отвсякъде ни заобикаляха мераклии за екскурзоводи ,но ние си избрахме един заоблен продавач на килими... заслужи си 20 -те динара.Без него нямаше да видим нищо...






                Джамията на Керуан.Оказа се ,че това е четвъртия по важност град за мюсолманите. В старата част на града има повече от 400 джамии!!! Малки ,но джамии...










                ...влязохме в джамията - много впечатляващо...




                в това помещение има 625 колони ,като няма две еднакви...








                ...слънчев часовник с календар ( без хронометър) ,показващ времето в четерите свещенни града...




                ,,Техномаркет'' ...


                ...разходка из Стария Град...


                ...уличка на занаятите...







                ...това е типичен арабски занаят - да не правиш нищо ...
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • От: ТУНИС 2010





                  заведоха ни в ,,девическо '' училище - а бе техникум за жени...


                  учат се на занаяти...






                  ...стара камила ,вади вода...




                  ...професионален лешпер...


                  ...красавица...





                  ...наистина ,няма две еднакви врати...


                  символа на берберите освен рибата е и ,,Ръката на Фатима''.Тези чукала на вратите са във формата на ,,Ръката'' и показват ,че в едната къща живеят две фамилии ,а във дръгата ,че живее само една...


                  една от многото джамии ,,джамиите с трите врати''...










                  ..накрая се наложи и да повозя нашият ,,Гид''...


                  Нощувахме в Хаммамет - нищо особенно .На следващия ден се отправихме към ферибота за Сицилия.
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • От: ТУНИС 2010

                    На старт...


                    на опашката за ферито се запознахме с Лука - някакъв шантав - тръгнал да обикаля Тунис с мотор... а бе луди хора...


                    ...по незнайни причини беше предаден от новият си акумулатор(вероятно не е бил китайски)...


                    отново паспортен контрол- тук изненадах служителите колко съм оправен и схватлив - минахме бързо ,преди да се усетят ,че могат да искат едни пари...





                    показвам осуркания си задник от падането пред пристанището...


                    абе аз пак ли виждам...


                    Тц,тц,тц...
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • От: ТУНИС 2010

                      Така приключи пътуването ни в Тунис.Омаяни сме от тази страна.
                      Наистина прекалих с този пътепис.Не мисля да ви занимавам с пътуването през Сицилия ,Албания и Македония.Само да обобщя - ако съществува някъде на земята Рай - за мен това е Сицилия.Посетете градчето Ериче до трапани.









                      Посетет Агридженто.













                      ...а си беше топличко...


                      Албания е една отворена към света страна с прекрасна природа.
                      Македония - природен парк Маврово е най красивото природно място в което съм бил.
                      Там посетих родното село на моите баба и дядо.Посетих една невероятна църква в село Гари.
                      Посетихме и ....
                      Последно редактирано от churov; 09-08-10, 13:59.
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • От: ТУНИС 2010

                        Ама Янко...ама Чуров...как така мислиш да не ни занимаваш със Сицилия, Албания и Македония
                        Пътеписът досега е страхотен и тъкмо се радвах, че има още много за разказване.......
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • От: ТУНИС 2010

                          И аз се омаях от Тунис! Отдавна ни е в плановете. И все си викаме, да го оставим за по-нататък, ей го къде е... И така и не сме го стигнали, но заради многото история определено ми е в топ намеренията за посещение.
                          Много се смях на 600-те колони, където няма две еднакви. Ами как да има, като са ги крали от различни места. Даже и височината им беше различна
                          Но най-важният ми въпрос, преди да го планираме е: Кога е зимата???
                          Като ви гледам зачервените лица и очи, започва да ми става горещо, вдигам кръвното и телесната температура и ме заболява главата... След 40 градуса с мозъкът ми започва да се случва като с асфалта в завоите - разтича се и изчезва
                          Дано имат по-студен период!
                          Благодаря за прекрасните снимки и за споделеното щастие и на двама ви!

                          Коментар


                          • От: ТУНИС 2010

                            Вики,
                            за да избегнеш високите температури, трябва да се организирате по коледа и нова година , тогава там е супер!
                            Колкото повече толкова повече sigpic

                            Коментар


                            • От: ТУНИС 2010

                              Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
                              ... Кога е зимата??? ...
                              Вики,според Лука (италианчето с мотора) всички моторджии ходят в Тунис през декември.Е хубаво ,де ,ама как да се измъкнем през зимата от БГ и Гърция... на Италянците им е лесно -хоп на ферито и ...
                              История има повече от колкото в Италия. Пътищата в пустинята са перфектен макадам...
                              МАй имам решение септември отивам в Сицилия и чакам декември да отскоча до Тунис и после чакам пролетта ,къде? В Сицилия естествено
                              Имахме планове и за други пътувания ,но ...по-кошмарно лято не съм преживявал.
                              Дано се поотърсим от работа и да забегнем нанякъде...
                              Не че миналата седмица не ходих до Transfagarasan ....
                              Последно редактирано от giorgio; 09-08-10, 18:05.
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • От: ТУНИС 2010

                                Да завърша тази доста разточителна тема...
                                Просто снимки на ,,образи''...












                                ...Е , това не е точно ,,лице''...






                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X