Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нарязване на грайфер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нарязване на грайфер

    Колеги ако може да ми дадете координати на човек който има машинка с която да може да нарязва грайфер допълнително.Просто имам едни гуми които са стари напукани но имат голям грайфер и са за шосе та ако може да ги преработя.Ако вече е коментирано предварително ме извинете.

  • #2
    Re: Нарязване на грайфер

    Първоначално публикуван от nasko919 Преглед на мнение
    ...Просто имам едни гуми които са стари напукани но имат голям грайфер и са за шосе та ако може да ги преработя...
    Колега, надявам се не смяташ да умъртвяваш себе си или други хора с този планиран "тунинг", пардон "преработка"...

    Коментар


    • #3
      Re: Нарязване на грайфер

      Циганите на битака правят така... С бръснарски ножчета.Цела нощ режат,мангалчетата,а на другия ден имаш нек'ва непозната шарка,дето може и много да ти хареса.Само че,една гума ако е стара,опечена и на всичкото отгоре я "пренарежеш",ЩЕ СЕ СПРАСКА на първата дупка.Нема да минеш и 100 метра.Това си е не само самоубийство...Това си е 100% убиство...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        Re: Нарязване на грайфер

        Радвам се че сте загрижени за здравето на участниците в движението но искам да ви уверя че тези гуми няма да се използват на хасвалт.А доколкото за циганите на битака какво са правили през ноща с стари гуми това слабо ме интересува.Просто питах за технологията кой я има.Извинете за безпокойството.

        Коментар


        • #5
          Re: Нарязване на грайфер

          в гумаджийниците за камиони обикновено имат такива машинки, става сравнително бързо и струва няколко лева на гума...

          един познат си беше преработил щатните уазови гуми /тия със зигзагообразните канали/ - бяха станали доста добре...

          гумата се "дърши" от платовете, не от каучука - ако не се реже до дъно, няма страшно... пък и предполагам, колегата няма да ги кара по магистралата...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            Re: Нарязване на грайфер

            Мерси за инфото колега.Ако мога за последно да те измъча да попиташ твоя познат къде е ходил да му ги нарежат гумите.Ще съм ти задължен.)

            Коментар


            • #7
              Re: Нарязване на грайфер

              Гумаджийницата на разклона за Лозен(на стария лозенски път).Там слагат и печки на камиони.

              Коментар


              • #8
                Re: Нарязване на грайфер

                Първоначално публикуван от stasi Преглед на мнение
                Гумаджийницата на разклона за Лозен(на стария лозенски път).Там слагат и печки на камиони.
                Мерси колега.

                Коментар


                • #9
                  Re: Нарязване на грайфер

                  Първоначално публикуван от stasi Преглед на мнение
                  Гумаджийницата на разклона за Лозен(на стария лозенски път).
                  Пак мое село е замесено
                  Тъкмо това щях да предложа
                  Случайни хора УАЗ не карат

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Нарязване на грайфер

                    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                    Пак мое село е замесено
                    Тъкмо това щях да предложа
                    Ке водиш орото.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нарязване на грайфер

                      Отново да подхвана старата песен на нов глас - някой да сподели конкретно място където имат машинка и биха нарязали чифт гуми ?

                      Освен в Лозен...

                      Споделете телефон, адреси и впечатление който има?

                      П.С. И много моля без излишни критики и "експертни мнения" гумите се режат за гората и се ползват само в гората!
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нарязване на грайфер

                        Има специална машина и аз съм я виждал в "Марица-изток" където добрите стари германци най-големите модисти в техниката облицоват едни барабани с гума и после нарязват определена шарка за по-добро сцепление.Машината е портативна и се нарича Рилфит.Работи на елпринцип и използва специални ножчета ,които се нагряват и стопяват каучука.Движи се на ръка и ...само да имаш фантазия.Гумите имат достатъчен ресурс и каучука може да се придълбочи до текстила.Има и п о "индиански" начин с ръчни резци -такива с които преди години нарязвахме линолеум и правехме отпечатъци по трудово обучение.
                        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нарязване на грайфер

                          Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                          Има специална машина и аз съм я виждал в "Марица-изток" където добрите стари германци най-големите модисти в техниката облицоват едни барабани с гума и после нарязват определена шарка за по-добро сцепление.Машината е портативна и се нарича Рилфит.Работи на елпринцип и използва специални ножчета ,които се нагряват и стопяват каучука.Движи се на ръка и ...само да имаш фантазия.Гумите имат достатъчен ресурс и каучука може да се придълбочи до текстила.Има и п о "индиански" начин с ръчни резци -такива с които преди години нарязвахме линолеум и правехме отпечатъци по трудово обучение.
                          Имам ''машинката'' и наистина работи със специални ножчета на принципа на нагряването.Могат да се удълбочават грайфери до 2-3 мм,ако не се нарушава целостта на капроновата или метална основа на гумата.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нарязване на грайфер

                            Околовръстен път преди Младост. Сервиз за тежки гуми.
                            LZ1VMH

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нарязване на грайфер

                              Мисля че във Киров продават по 170лв
                              0885 297985,мтел-Радо
                              0876 556870,виваком като домашен

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X