Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Керосин става ли за дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Керосин става ли за дизел

    Здравейте колеги интересува може ли да се кара дизелова кола със керосин.Един познат казва че си карал Колата вече 2 години с такова гориво като го мешал само с масло и нямал никакви проблеми
    Последно редактирано от eti; 11-06-10, 17:04.

  • #2
    От: Керосин става ли за дизел

    Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
    Един познат казва че си карал Колата вече 2 години ...
    Може, ако колата се кара веднъж на две години...
    Не си прави експерименти, цената им е съизмерима с ремонта на двигателя.

    Коментар


    • #3
      От: Керосин става ли за дизел

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Може, ако колата се кара веднъж на две години...
      Не си прави експерименти, цената им е съизмерима с ремонта на двигателя.
      Не кара си редовно.Какво може да му стане на двигателят?Керосинът според мен е близо като гориво до ноафтата мерише си на нафта само че е по силен и до колкото знам се добива по друг начин.Аз имам няколко версий но искам да видя и вие какво мислите по този въпрос

      Коментар


      • #4
        От: Керосин става ли за дизел

        На Европата издухваше гарнитура на главата за 300 км, но белеше ауспуха.
        Принципво допуска се използване, но амо зимата, не помня пропорцията, има я някъде във форума ,а на някои автамабили го пише в инструкция по експлоатаця.

        Коментар


        • #5
          От: Керосин става ли за дизел

          Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
          Не кара си редовно.Какво може да му стане на двигателят?Керосинът според мен е близо като гориво до ноафтата мерише си на нафта само че е по силен и до колкото знам се добива по друг начин.Аз имам няколко версий но искам да видя и вие какво мислите по този въпрос
          Всички горива се добиват по един и същи начин-ректификация(многократна дестилация) на петрол.Другото име на керосина е ламбена газПерфектна добавка към нафтата зимно време....
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • #6
            От: Керосин става ли за дизел

            За впечатленията ми относно автомобили, вървяли за кратко с керосин, няма да говоря, защото тука е писано достатъчно..
            сещам се за една нафтова печка, с която се отоплявах за някое време в армията..
            Кратко, щото нещастницата се превърна в слитък...
            Кюнците - тоже...

            Тоя, дето зареждаше печката, имаше неблагоразумието да се довери на обонянието си ..

            После се довери на сервиз, които задраска мотора на колата му - с право, де ..

            и мотора беше почти слитък..

            НЕ СТАВА!!!!

            Коментар


            • #7
              От: Керосин става ли за дизел

              Благодаря ви за отговорите,ще се въздържа тогава от експерименти

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                Всички горива се добиват по един и същи начин-ректификация(многократна дестилация) на петрол.Другото име на керосина е ламбена газПерфектна добавка към нафтата зимно време....
                ГаСта за осветление не се ли прави от въглища. ГаЗовете са друга работа, мисля.

                Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
                Благодаря ви за отговорите,ще се въздържа тогава от експерименти
                И в друга тема съм го казвал, На времето в СО МАТ зимата даваха 30% от нормата като добавка. На ГСМ-ите по гаражите имаше отделна колонка. Питай някой от по-старите ТИР-аджии. Говоря за преди 20 и по- вече години.
                Последно редактирано от alex_markov; 13-06-10, 15:25.
                E = mc2 / Прави си сметката! И умната!

                Коментар


                • #9
                  От: Керосин става ли за дизел

                  Във ВВС-то редовно караха МАЗ-овете с керосин и си ги караха
                  Всички говореха, че не трябва.... ама пак си ги караха

                  Коментар


                  • #10
                    От: Керосин става ли за дизел

                    ....така е,.......но не беше само с керосин!Пробвай само с керосин и ще видиш какъв ще е резултата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Керосин става ли за дизел

                      Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
                      Не кара си редовно.Какво може да му стане на двигателят?Керосинът според мен е близо като гориво до ноафтата мерише си на нафта само че е по силен и до колкото знам се добива по друг начин.Аз имам няколко версий но искам да видя и вие какво мислите по този въпрос
                      Колега, керосина е вид дизелово гориво, така е, няма спор. Има обаче друго нещо - при изгаряне отделя жестока температура , точно заради това се използва при реактивните самолети. Не се и опитвай да го сипваш на колата, щото двигателя ще се разтопи /не е майтап/. Едно време в казармата /шофьорската школа в Балчик/ нали сме шофьори, та се разбрахме с другите от авиобазата да се трампим - ние им даваме 2 туби бензин от ЗиЛ-а, а пък те ни дават 2 туби керосин за печката . Идеята тръгна от това, че те имаха някакъв стар Москвич, който криеха в един двор и, когато имаха бензин и не бяха наряд излизаха на презоградска, качваха се на Москвича и газ - цяла нощ ходеха по мадами в Добрич през Оброчище, че по-скрито и няма полиция. А пък на нас керосина ни трябваше, понеже ни даваха много малко дърва и въглища за печката и цяла нощ умирахме от студ, а който е бил зимата в Балчик само той знае за какво става дума. Та сипахме ние керосина на печката, лошо няма, само дето по тоя начин я научихме да ръмжи и да подскача, а кюнците стават прозрачни, как не се разтопи пустата печка и аз незнам, сигурно щото беше от по-старите и дебелостенна, имаче ........... .
                      Та най-горещо те моля, недей да сипваш на колата керосин, за нейно, а и твое добро е!
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Керосин става ли за дизел

                        И Танковете ,могат да работят на алтернативно гориво керосин./обсъждано е в темите за танкове/.
                        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Керосин става ли за дизел

                          По време на казармата (преди 25 години) понеже служих в Граф Игнатиево редовно, слагахме в супер техниката наречена МАЗ 500 керосин. 50 НА 50 и тези Мазове летяха като самолети. Малко загряваха ,но си вървяха.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Керосин става ли за дизел

                            Пак там и досега като не излезне някое от горивата се долива с керосин дори и бензина.Количеството му познавахме по това дали можеш да угасиш Уаза от контактния ключ или не.Ако са сипали повечко керосинец и да го върнеш двигателя продължава да си работи .За три години нашите уазове нямаха никакви проблеми от към двигатели,а не се спираха денонощно.Хмм всъщност ако има някой и друг тон за подаряване ми се обадете да експериментираме,аз не се притеснявам,че ще си смачкам колата...от каране .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Керосин става ли за дизел

                              Точно това се опитвах да намекна на учения,който ме цитира
                              Виден столичен ихтиолог

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X